Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

hehehe, ce tare avem si prescurtare la sondajul zikian, SZ
Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare

sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]




Pai orice institutie care se respecta are si acronim .

Saracu sot la tau, cate femele pe el .

Pisica mea e castrata, dar tot pe sot il prefera, nu stiu daca ati rezolva ceva cu castrarea .

Mimo, saru mana de raspuns . Si cum tolereaza bebe fierul, cum sta cu burtica? Ca pe mine ma bantuie gandul ca la noul episod de colici contribuie si fierul.

Mandra mamica de printesa Sara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna seara si de la noi

am recuperat tot, interesante subiectele si discutiile
am avut musafiri in week end

bine ati venit buni de sophiot

mirela

sotul meu ma ajuta, in limita timpului care i mai ramane cu cele 3 job uri, trebuie sa se si odihneasca

si Eva tresare, suspina, ofteaza

pup fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Nu vi se pare ca scutecele astea au un miros cidat, mai intepator si deranjant?

Si apropo de miros Mada, eu nu am patit sa put dupa nastere, dar transpir acum de curg apele pe mine si inainte eram diferita. Ce s-a mai schimbat la mine cu sarcina, nasterea deodata : pofta de dulciuri sub orice forma, ciocolata, tort,praji etc eu care inainte nu vroiam sa le vad. Fructele erau mancarea mea de baza in sarcina. Acum mananc mai putine pentru ca nu simt nevoia. Dintre acestea ar fi : mere, banane, nuci, alune,ananas.

Aaaaaa si in legatura cu jucariile. Eu voi cumpara in limita bugetului, tot ce cred ca e util si-mi place mie deocamdata.Cat pot, cand nu mai pot...ma opresc si inventez. E adevarat ce ati spus, voi toate ,la acest subiect si mi-au placut discutiile din jurul lui. Noi, parintii suntem acum centrul universului, noi si cu maimutarelile noastre. Dar, precizez ca mandra noastra e super incantata de centru de joaca: da din maini si din picioare incontinuu, rade la prietenii ei animalutele, ii place zgomotul pe care il aude si dpdv al meu e o investitie buna de tot. Deocamdata se joaca singura acolo in jur de juma de ora. Inca nu-si da seama ca animalele fac asa pt ca loveste ea cu tot ce are. Abia astept sa descopere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna fetele! Haideti ca m-am adunat si eu de pe drumuri!
Sa o iau pe rand:

SHERBI, RALUKARA bine ati revenit! Chiar ma pregateam sa intreb de voi dar intre timp am disparut eu si ati aparut voi.

SIMO, MIRELA un mare pentru mamicile cu super energie.

MIRELA super-super motaneii.

LAVI, ANDRUTA, FRAGRANT SI MAMI DE FRAGRANT SUNTETI BESTIALE! Foarte sincere, foarte haioase, nu pot sa inteleg de ce nu ati intrat mai demult la noi. Nu pot decat sa ma super bucur ca in cele din urma ati indraznit.

ROXX eu am saltea de cocos, dar nu am ales-o eu. Patul il am de la o prietena cu tot cu saltea si nu ii cunosc carcateristicile.

Concediu: la vara o sa zac pe la munte - din fericire avem o casa undeva mai sus de Comarnic, iar in septembrie as vrea sa mergem cu piciu la mare. Ori la 2mai la o gazda care sa ne puna si bucatarie la dispozitie ori la bulgari la un all inclusive.

ZIKI foarte tare pisica. Auzi tu, are un motan in preajma. Pe de alta parte, o pisica in calduri ... horror! De ce nu o castrezi? Eu dupa ce am castrat pisica am avut liniste, pana atunci, cand intra in calduri 3 nopti nu puteam dormi din cauza urletelor.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Ca tot a venit vorba de pisici, lansez si eu un sondaj zikian restrans.

Stapane de pisici cum va descurcati cu celelalte nevoi ale pisicii? Aveti cutiuta? Daca da, cum va ganditi sa faceti cand bebe va umbla peste tot?



Mandra mamica de printesa Sara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

legat de domnul sot - eu zic ca se pot schimba domnii. Noi ne-am mutat impreuna acu 6 ani fiecare venind de la mama de acasa unde niciunul nu faceam nimic. La inceput am fost socata, am fost o luna in depresie. Nu numai ca nu mai era mama sa faca pentru mine si trebuia sa imi fac singura, dar trebuia sa fac si pt el. Veneam de la servici si incepeau discutiile. Daca tot muncim amandoi, eu chiar mai mult ca el, mi se pare normal sa nu ma lase numai pe mine sa fac toate cele prin casa. Dupa indelungi certuri si amenintari l-am facut sa spele vasele miercurea (asta pt 1 an ca dupa aceea a zis ca vrea masina de spalat vase), sa dea cu aspiratorul, sa isi gestioneze dulapul (sa isi bage hainele spalate), sa isi faca singur bagajul cand plecam undeva si sa plateasca facturi. Dupa ce am ramas gravida si mi-a zis dr ca trebuie sa stau mult in pat, fara sa ii zic nimic a inceput sa faca el absolut totul. Nu ma lasa sa misc un deget. Acum, de cand stau acasa am inceput sa fac eu totul, sa nu il mai rog sa faca nimic in casa. Si de bb se ocupa: pana a inceput el serviciul am patit ca si Anka, habar nu aveam cum se spala/sterilizeaza bibe, cum se face un bibe. Cand a plecat prima zi la servici mi-a facut instructaj. Cand e acasa sta cu piciu daca e plangacios si eu sunt epuizata, ii da sa pape, facem baita impreuna, ma trimite la cumparaturi si sta cu el acasa. Nu ii place lui sa se plimbe (niciodata nu i-a placut) dar asta chiar nu e o problema. Deci ma declar super multumita!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am fost sambata cu soata la film. Am vazut "Nevasta de imprumut" - foarte haios, ne-am distrat. Apoi ne-am mai plimbat prin mall si bineinteles ca i-am luat ceva tot lui bb.
Ca tot vorbeati de sex, de acum 2 sapt sotu' mi-a ramas traumatizat ca s-a trezit piciu in timp ce si de n-a urlat mai nene!!! Ne-am intrerupt de 2 ori. I-a zis ta-su: 'Nu mai plange mai asa ca nu o omor!' Oricum, de atunci se tot fofila, ca e obosit, ca are nu stiu ce treaba Auzi tu, sa vina cu scuze din-astea femeiesti. Mai lipsea sa imi zica ca il doare capul su le zisese pe toate. Pana la urma ieri l-am convins.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

fetelor tocmai am primit un mail care atentioneaza asupra faptului ca in Bucuresti se fura copii din parcuri, mall-uri, supermarket-uri. Sunt bande care fac acest lucru pentru a folosi copii la cersit sau pentru trafic de organe. DOAMNE FERESTE!!! Am inghetat! Cum poate cineva sa faca asa ceva???? Sa avem grija mare de tot!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Mai fetelor, erau niste site-uri care povesteau despre beneficiile colaceilor pt bebei, mai stie cineva vreun link? Ca i-am promis ciuva si nu mai gasesc deloc...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

madalina, ce grozavie spui tu acolo? De unde stie cunostinta ta de aceste bande? S-a spus ceva la stiri? In ziare?

Mandra mamica de printesa Sara Maria

Mergi la inceput