Inscrierea in gradinite pentru anul scolar 2011 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_seby spune:

Baiatul meu a fost admis la gradinita! Asadar se poate si fara spaga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Cam greu de crezut ca fara spaga, sa fim seriosi. Am fost sambata la gradinita si impreuna cu alte 12 persoane,am constatat ca am fost TOTI respinsi. Admisii au fost in total 30, deci imi e greu de crezut ca dintre sute de dosare acei 30 de copii au fost alesi asa, pe ochi frumosi. Tot spaga si-a spus cuvantul. Eu am avut norocul sa imi fie admis copilul la o alta gradinita, dar m-a durut sufletul de mama unei fetite care a fost respinsa desi statea in blocul de alaturi si fetita mereu ii zicea mamei ca vrea sa mearga si sa se joace in acea gradinita. Cum ii va explica mama acelei fetite ca nu va putea merge la gradinita ca toti copiii, ea fiind respinsa si de la cealalta gradinita unde mai depusese dosar. Greu, foarte greu in tara asta. Eu am indeplinit conditiile de admitere, doar ca la inscriere directoarea a cam strambat din nas cand a auzit ca tatal copilului meu nu e roman, desi copilul este cetatean roman. Atunci pe moment am crezut ca m-i se pare, dar acum cu siguranta asta a fost motivul, ca altul nu gasesc. Ar trebui sa merg si sa le cer explicatie pt respingerea dosarului, dar nu o fac, pt ca deja imi este scarba de aceasta gradinita si in acelas timp ma bucur ca am fost admisi la o alta, a carei directoare are acum toata admiratia mea. Si eu chiar nu am dat spaga. Si aici nr admisilor a fost cam 95 %. Nu ca la aceasta fanstastica gradinita 239, care a admis dupa grosul portofelului parintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui cllaudia

Cam greu de crezut ca fara spaga, sa fim seriosi.

Si eu chiar nu am dat spaga.



Hotaraste-te si tu ce parere sa ai! De ce altul nu poate intra fara spaga si tu ai putut?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Citat:
citat din mesajul lui cllaudia

Cam greu de crezut ca fara spaga, sa fim seriosi.

Si eu chiar nu am dat spaga.



Hotaraste-te si tu ce parere sa ai! De ce altul nu poate intra fara spaga si tu ai putut?!


Da.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_seby spune:

din partea mea Claudia poti sa crezi ce vrei! Eu am depus dosarul pe 2 mai si mi-a spus directoarea ca nu am cum sa nu fiu admisa din moment ce ies din scara blocului si intru in gradinita! Pentru ce sa dau spaga?????????????chiar nu intelegeti?ce as avea de castigat daca as minti?
Pe nepotica mea nu a acceptat-o aici pentru ca implineste 3 ani abia in septembrie si au avut prioritate copiii care implinesc mai devreme de inceperea gradinitei!


Claudia nu are rost sa ma cert cu tine pentru ca fiecare le stie pe ale lui!Ai vazut tu pe cineva ca a dat spaga sau ti-a cerut directoarea de la aceasta gradinita?????Cum tu spui ca nu ai dat spaga la cealalta gradinita asa pot sune si eu de tine: e cam greu de crezut......

Claujro are dreptate :Hotaraste-te si tu ce parere sa ai! De ce altul nu poate intra fara spaga si tu ai putut?!

Si eu eram speriata de toate bazaconiile pe care le-am citit pe internet de aceasta gradinita cum ca s-a dat spaga de 300 euro..si mai stiu eu ce....Crede-ma ca am un Dumnezeu deasupra si ma vede daca as minti.Am serviciul foarte aproape de casa iar sotul meu la fel si probabil a fost si acesta un avantaj.Apropo: Nu este prost, tampit idiot...cine cere ci cel care DA!Si am incheiat discutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Sa se inteleaga, m-am referit strict la gradinita 239, Bucuresti.Am spus ca e cam greu de crezut ca dintre sute de dosare sa se aleaga DOAR 30 de copii si asta fara ca parintii sa fi venit cu darul la directoare. Spuneti-mi voi atunci, cum s-a triat si s-a taiat de pe lista? Sa nu imi spuneti ca dupa criteriile mentionate in lege ca nu merge asta, ca si eu le indeplineam, deci nu tine. Au fost sute de dosare si s-au ales doar 30 .Repet, ma refer doar la gradinita 239. Andreea tu spui ca te-a admis doar pt ca stateai aproape, deci sa inteleg ca si ceilalti 29 de copii locuiesc in acelas bloc cu tine? Nu de alta, dar cum am zis, era o doamna cu o fetita care locuia tot intr-un bloc de langa gradinita, poate chiar cel mai apropiat, si nu a fost admisa, desi fetita avea 3 ani si 3 luni acum. Deci? Si pana la urma, ca sa ma refer la mine, locuiam peste strada, servici aveam, copilul era de varsta gradinitei, deci?

Si da, nu am dat spaga la gradinita unde am fost admisa. Si nu au fost doar 30 de copii admisi, si nu locuiesc in blocul de langa gradinita, ba din contra, mai aproape eram de 239 decat de aceasta unde am fost acceptata. Asta e, nu o sa ne cada picioarele daca mai mergem putin pe jos. Noi sa fim sanatosi, altii sa ramana spagari in continuare si sa o tina asa pana la adanci batraneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_seby spune:

Nu are rost sa ma cert cu tine ca se vede ca esti batuta in cap : ti-am zis criteriile(dupa parerea mea nu dupa lege : si eu si sotul avem serviciul foarte aproape de casa, mai exact mergem pe jos ca este in zona......... si nepoata-mea sta in casa cu mine dar fratimiu si cumnatamea nu lucreaza in zona, au serviciul la mama naibii amandoi,ei avand dosarul 101 si au fost admisi si dosare cu nr mai mari decat a lui fratimiu.....Pe ea de ce nu a acceptat-o????? adica eu dadeam spaga si fratmiu nu.....dar stii ceva??? nu are rost sa ma repet esti batuta in cap direct!

de unde stii cate dosare s-au depus? Ti s-a comunicat tie special?????.Iar locuri erau doar 20 erau si afisate la inscriere,pentru o singura grupa mica si au suplimentat-o cu inca 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Bine draga Andreea, nici eu nu are rost sa ma cert cu tine. De fapt nici nu m-am certat cu tine. Am zis doar ca s-a intrat cu spaga, dat fiind numarul foarte mic de admisi si sutele de dosare respinse. Am zis ca au fost sute pt ca numai eu cunosc zeci de parinti,vecini, prieteni apropiati care au fost respinsi. Plus ca toti cei care ne-am strans duminica in fata portilor incuiate ale gradinitei am fost respinsi. Si inca o chestie, au fost anuntate 20 de locuri dar s-a ajuns la 30, deci pe ce baza i-au bagat suplimentar pe cei 10 ??? Plus inca multe si multe... Dar repet, nu ma cert cu tine, si nu te jignesc cum ai facut-o tu. Pt ca am un copil de crescut si vreau in primul rand sa aiba un model de educatie in casa. Tu asa ii vei explica fetieti tale cand va vedea ca un anumit copil nu stie sau nu intelege ceva, ii vei spune ca acel copil este batut in cap? Rau exemplu de urmat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_seby

Nu are rost sa ma cert cu tine ca se vede ca esti batuta in cap : ti-am zis criteriile(dupa parerea mea nu dupa lege : si eu si sotul avem serviciul foarte aproape de casa, mai exact mergem pe jos ca este in zona......... si nepoata-mea sta in casa cu mine dar fratimiu si cumnatamea nu lucreaza in zona, au serviciul la mama naibii amandoi,ei avand dosarul 101 si au fost admisi si dosare cu nr mai mari decat a lui fratimiu.....Pe ea de ce nu a acceptat-o????? adica eu dadeam spaga si fratmiu nu.....dar stii ceva??? nu are rost sa ma repet esti batuta in cap direct!

de unde stii cate dosare s-au depus? Ti s-a comunicat tie special?????.Iar locuri erau doar 20 erau si afisate la inscriere,pentru o singura grupa mica si au suplimentat-o cu inca 10.


ce limbaj !!!!!

Mergi la inceput