Mamicile de fulgu'09 sunt alaturi de Rares&Andi{7}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Bafta, Lady - eu inca nu am tupeul... de-abia am terminat cu scoaterea biberonului. Cu suzeta il mai las ca nu o folosim decat ca sa adormim... pe urma o scoatem si nu ne mai trebuie... nici ziua. Da cred ca s-ar culca la 12 noaptea fara ea.

de Vlad - 11.11.2009 si Andi - 5 ani.

POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor un copil are nevoie de noi http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=162699

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

anca, multumim

fete..sa va zic

Sfinteeeeeeeeeeee.......


Inca nu imi revin

Intru in bucatarie ca fii-mea era acolo si de vreo cateva secunde se facuse liniste...si ghiciti ce?!!!!?


ERA PE MASA!!!!

masa care are un metru si, inaltime!

azi dimineatza venise cu un pahar de vin in mana la mine.m-am speriat ca am zis ca a baut din el.nici nu m-am gandit cum l-a sustras de pe masa,ca era la mijlocul mesei.nu las nimic pe margine ca stiu ca le suteste.
si refacand firul "infractiunii"..s-a urcat pe scaun..de pe scaun pe masa...a tras/impins paharul pe margine..s-a coborit pe gresie..a luat paharul de pe masa.a ajuns pe hol unde a turnat 3/4 din continut pe covor(am vazut dupa)...a mai turnat pe ea si si-a bagat si limba in pahar..si a linchit.eu eram in dormitor...cand am vazut-o cu paharul, am inghetat.am zis ca a baut tot si intra in coma alcoolica direct.ma vedeam cu ea la urgente.
eu faceam patul in dormitor, dechideam ferestrele, ce fac in fiecare dimineatza..ea a fugit si a facut dandanaua.


iar ACUM, gasind-o pe masa am inteles si CUM A SUSTRAS PAHARUL.

ps:sa nu va ganditi ca-s eu vreo alcoolica.a deschis sotul o sticla de vin aseara..si pus in pahar, insa nu a mai baut tot din cauza ca ulterior ne-am un pic si s-a retras sa doarma singur, cum face dobicei.dar acesta e alt subiect ce nu il pot dezvolta pe forum, din motive de siguranta personala si folosire a datelor impotriva mea.(prea mult dat din casa dauneaza, parol cel putin aici, unde te citeste ORICINE)

va pup si ne mai citim.
love u all!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

sunt si eu pe aici prin zona cu un aricii morocanos

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Lady a inceput distractia
Uite de aia nu-l lasam noi pe Vlady singurel nici macar 5 minute... dusul la buda e permis numai dupa plasarea copilului in patut... ca incep cu nebunelile Si dupa experienta cu Andi-Duracell... suflam si in iaurt

de Vlad - 11.11.2009 si Andi - 5 ani.

POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

lady de acuma nici la mijlocul mesei nu mai lasa nimic...
cred ca te-ai speriat...eu cred ca lesinam...bine ca nu l-a dat pe gat totusi...pupam Becuta cataratoare
imi pare tare rau ca-i asa ,neagra' situatia cu sotul tau


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

nu e chiar neagra, e mai mult gri.




Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata si de la mine...


mai..Fla se suie mai demult pe masa...ba chiar isi duce scaunul unde ii trebuie lui sa ajunga..si numai il vad ca se suie pe scaun, de pe scaun pe blatul de la bucatarie si apoi se ridica in picioare si ajunge la dulapul de sus..de unde incearca sa-si traga in cap vesela
, prosoape, biscuiti si mai stiu eu ce
ieri am vazut trecand pe hol, era in camera lui...se uita pe geam de la el din pat...tyrecand din nou pe hol mi-a stat inima..se suise din pat pe calorifer si se tinea de feroneria de la fereastra ..m-au trecut toate transpiratiile..
Cred ca asta este cea mai grea perioada pentru noi, mamicile si nu numai..

Lady imi pare rau pentru situatia voastra neagra, gri, oricum ar fii, nu e buna...va oresc multa intelepciune sa puteti depasii aceasta situatie , pentru voi si pentru Becca

eu sunt la servici, sunt ametita tare...azi mi-am luat si tensiunea, 8 cu 4 ...


O zi faina va doresc...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lady, haioasa faza cu cocotatul, dar mai ales surprinderea ta !
Rares nu poate sa mearga singur in picioruse dar la cocotat are 10 cu felicitari de multa vreme ! Daca ar putea, pe lustra l-ai gasi !

Sa stii ca a avut efect imediat, maine mergem la control !

Magda, mami de Rares si Iarina
_Blogul lui Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Lady, haioasa faza cu cocotatul, dar mai ales surprinderea ta !
Rares nu poate sa mearga singur in picioruse dar la cocotat are 10 cu felicitari de multa vreme ! Daca ar putea, pe lustra l-ai gasi !

Sa stii ca a avut efect imediat, maine mergem la control !

Magda, mami de Rares si Iarina
_Blogul lui Rares

ma bucur iubiti mei, Dumnezeu sa va ajute in continuare, sunteti in gandurile mele



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput