Pufi iubiti de ian-feb 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

cuscra...............pazea.............
pune tot sus........mai ales cana cu cafea..........

si eu am patit-o de vreo 2 ori, bine, acum nu mai beau.........dar ivan deja se prinde cu ambele maini de masa, si asa se ridica sa vada ce e pe ea...si daca ii place c eva.ori tagre de fata, care e un pic acolo pe masa,,,,sa nu fie goala, ori incepe sa scuture amsa DE NERVI, DACA NU ARE CE VREA...SO................nu stiu, daca o sa creasca mai mare......fereasca doamne doamne.........


dar si mie mi-a p-lacut faza cu rujul...........nu i-ai facut o poza?sau nu ti-a mai ars????????????


noroca la mine e ca nu a varsat-o pe saltea.............



dar el mi=-a varsat multe deja printre care o cana mare de apa pe perna.........saraca perna a stat 3 zile pe soba pana s-a uscat............

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Nyny da, era super incantata de ce "realizase". Cum e, ati fost la plimbare?




daaa, am fost. Am iesit pe la 10, am ajuns in parc si m-am intors sa ma imbrac. Copiii erau infofoliti bine, dar eu ... ma cam joc cu focul . Ciorapi, pantofi, o gecutza de blugi... am facut tzurtzuri. Nu nimeream sa ajung mai repede acasa de frig. M-am schimbat si ne-am intors in parc.
David a adormit in carut la intoarcere. Nu prea reusesc sa-l fac sa stea treaz pana la ora 13. Pe la 11 il ia somnul...


Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Am vazut la tv, la stirile de la ora 13 ca o femeie de vreo 100kg a nascut in toaleta unui spital din Brasov un baietel de 5.500kg. Partea cea mai tare e ca habar n-avea ca este insarcinata. Nici macar medicul nu si-a dat seama. Dupa ce i-a facut eco, i-a spus ca are o tumoare imensa care trebuie operata... cum naiba e posibil asa ceva?!??

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David


Desi atunci cand eram insarcinata credeam ca e o tampenie cand ma uitam la "I didn't know I was pregnant", acum parca incepe sa-mi para plauzibil.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Ca nu si-a dat ea seama... hai, sa zicem ca mai inteleg, cu toate ca si asa mi se pare imposibil, dar nici dr ala incompetent nu si-a dat seama dupa ce i-a facut ecografie? N-a vazut un copil de 5.500kg? Aiurea tare...

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Ruxita nasol cu sanii durerosi. Daca ai facut noduli, nu-i lasa asa. Maseaza-i bine cat suporti tu ...pana se desfac si pune comprese cu apa rece.




mersi de sfat... chiar nu stiam ce trebuie sa fac cu sanii... am zis ca-i las asa... ma mai mulg un pic si trece... cu apa rece... of... de felul meu sunt laptoasa, dar tot nu ma asteptam la o astfel de productie, am zis ca e pe final si lapticul, dar se vede ca ma storcea bine de vlaga... acu cu masatul, nu stiu cum reusesc de una singura, data trecuta a fost mama la mine, si ma masa si eu ma tineam de pereti... in afara de masat, mai trebuie muls? ca eu mulg cam 10 ml si ii las in pace...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna ziua si de la noi!

Abia acum reusesc sa intru putin...am bagat iar shmotru..Nyny...
Ale1212xa... de cafea, felicitari pentru revenirea poftei de mancare!
Mire..m-am distrat nitel cu ispravile Marei...tare dragalasa e!
Nyny...felicitari pentru dintisorul nr.6, si pentru scoaterea branulei! Ai grija cu frigul, acum...vremea asta e tare inselatoare!
BF...sorry de febra lui Dani....ce reactie aiurea... sa-i treaca repede!
Tomaca...spor la treaba sa ai!
Bea..ce baiat dragalash si iubitor ai tu acolo!
Miki..ce bine creste Kiti! Felicitari, mamico!
Ele..vazut poze de printesa...frumoasa si eleganta!
Ruxita..sorry de pb cu liftul...nici mie nu-mi incape carutzul in lift, si e o adevarata aventura sa iesim afara...(stau la et.7), si tin carutul in portbagajul masinii, pliat.
Cu interdictiile..inca nu le-am aplicat...incerc din rasputeri sa nu-i spun "nu" inca...s-o distrag cum pot eu mai bine...

Noi avem o zi cam grea astazi...in afara faptului ca papa cam rau solide, azi a cam refuzat si laptele...vedem ce va mai fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Am vazut la tv, la stirile de la ora 13 ca o femeie de vreo 100kg a nascut in toaleta unui spital din Brasov un baietel de 5.500kg. Partea cea mai tare e ca habar n-avea ca este insarcinata. Nici macar medicul nu si-a dat seama. Dupa ce i-a facut eco, i-a spus ca are o tumoare imensa care trebuie operata... cum naiba e posibil asa ceva?!??

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David


a mai fost un caz similar! cu o femeie supraponderala care a nascut in WC si a mai tras si apa... horror! Ce nesimtita tre sa fii ca sa ti se para o nastere o expulzie ceva mai fortoasa de ... :)))

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

ah, Bea, ce-as mai vrea pentru Kay intalnirea cu porcul, capra, calul, oaia si gainile... ca pana acum le-a vazut numai pe cartonase si in poze pe google...

Foarte frumos se dezvolta Ivan! Ai mai fost invidiata pentru ceva?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





va asteptam la o tura la zoo Bea...............


nu stiu daca am fost invidiata pentru ceva...........
de ce???????

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!



pentru ce ai tu!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Am vazut la tv, la stirile de la ora 13 ca o femeie de vreo 100kg a nascut in toaleta unui spital din Brasov un baietel de 5.500kg. Partea cea mai tare e ca habar n-avea ca este insarcinata. Nici macar medicul nu si-a dat seama. Dupa ce i-a facut eco, i-a spus ca are o tumoare imensa care trebuie operata... cum naiba e posibil asa ceva?!??

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David


Desi atunci cand eram insarcinata credeam ca e o tampenie cand ma uitam la "I didn't know I was pregnant", acum parca incepe sa-mi para plauzibil.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Ca nu si-a dat ea seama... hai, sa zicem ca mai inteleg, cu toate ca si asa mi se pare imposibil, dar nici dr ala incompetent nu si-a dat seama dupa ce i-a facut ecografie? N-a vazut un copil de 5.500kg? Aiurea tare...

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David


nici nu stii cum sa consideri astfel de cazuri, incompetenta crasa sau ca tehnologile nu sunt prea avansate... prin stratul ala gros de slanina, mai stii, poate fatul parea ca o formatiune tumorala...??? ca nu i se distingea nimic...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Ruxita nasol cu sanii durerosi. Daca ai facut noduli, nu-i lasa asa. Maseaza-i bine cat suporti tu ...pana se desfac si pune comprese cu apa rece.




mersi de sfat... chiar nu stiam ce trebuie sa fac cu sanii... am zis ca-i las asa... ma mai mulg un pic si trece... cu apa rece... of... de felul meu sunt laptoasa, dar tot nu ma asteptam la o astfel de productie, am zis ca e pe final si lapticul, dar se vede ca ma storcea bine de vlaga... acu cu masatul, nu stiu cum reusesc de una singura, data trecuta a fost mama la mine, si ma masa si eu ma tineam de pereti... in afara de masat, mai trebuie muls? ca eu mulg cam 10 ml si ii las in pace...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Eu cred ca faci bine ca ii storci putin. Doar nu poti sa-i lasi sa explodeze... iar cu masajul, stiu cum e ca si mie imi venea sa ma urc pe pereti de durere, da sa stii ca tot mai bine e sa-ti faci tu singura atat cat suporti.

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ruxita ar trebui scos ceva lapte nu?
cat de cat sa nu se impietreasca acolo ca faci mastita, si sa te fereasca dumnezeu de asa ceva............
si intre timp sa iei pastile sa se duca laptele, dar eu stiu ca trebuie goliti, apoi pus compresa cu apa rece
si daca iei si pastile nu se mai produce lapte.........
dar pana ajunge dostinexul sa te mulgi...........pana simti ca se golesc.......apoi sa pui compresa rece
nu lasa asa cu noduli ca ala e lapte si nu e voie sa ramana acolo.........



ivan a fc kk si se simtea la o posta.........imi venea sa imi vars matele........
a trebuit sa ma leg la nas si gura sa il pot spala pe fund, altfel imi varsam toate atele afara.................ioiiiiiiiiiiiiii
pana acum a fost ok
acu cred ca e din ce in ce mai rau

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput