caut un fel de sortulet pentru alaptat

caut un fel de sortulet pentru alaptat | Autor: tatatushi

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
Urmeaza sa nasc si am vazut la cineva ceva tare interesant, un fel de sortulet pe care mama si-l prinde la gat si acopera copilul care suge. Are si o zona mai larga sus prin care poti vedea bebelusul. Doamna nu stia nici cum se numeste, nici de unde se poate procura, pentru ca era ceva primit din straintate. Tare mi-ar trebui asa ceva, pentru ca la copilul mai mare am avut probleme cum sa dau oamenii afara din camera cand alaptez :). Nu imi place sa fiu privita si cred ca ar fi o varianta foarte buna de a impaca si capra si varza. Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Se numeste breastfeeding cover/nursing cover, cred ca gasesti pe net o fotografie mai detaliata, nu-i greu de facut.
cam asa

blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatatushi spune:

Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatatushi spune:

Am gasit o varianta free de a-l face singura: http://blisstree.com/live/free-pattern-to-sew-your-own-nursing-cover/
Singura problema este daca gasesc la mercerie sarma pentru corset (pentru zona prin care vezi bebelusul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatatushi spune:

L-am facut! M=a costat relativ putin - 2 bucati au fost cca 40 ron, cu toate "ingredientele": material, balena pentru corset - am gasit fara probleme la mercerie -, ata. Sa speram ca o sa fie si de folos :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatatushi spune:

Oricum, pentru cine doreste, am gasit si deja facut de firma bebe au lait. Dati un search pe internet si va lamuriti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eu n-am folosit astfel de breastfeeding covers, dar am citit ca este foarte important pentru siguranta copilului sa nu pierzi contactul vizual
Nastere usoara si sa-l folositi sanatosi!



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatatushi spune:

Pai nu pierzi contactul vizual, ca ai o zona intarita cu material de corset chiar sub barbia ta si se creeaza astfel o zona pe unde poti vedea copilul si el/ea pe tine.

Mergi la inceput