Puiuti de Sept-Oct 2011 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Fetelor, imi cer scuze, nu am observat la timp ca avem capitol nou si am postat tot acolo...o sa fiu mai atenta pe viitor.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara fetelor,
va multumesc tuturor si va doresc acelasi lucru pe care ni-l dorim toate :sarcini usoare si bebelusi sanatosi si veseli!
Flopishtica si eu am avut impresia ca am simtit miscari in jur de 12 saptamani si i-am povestit doctoritei si a zis ca nu se poate ca e prea devreme ,el misca dar nu are suficienta forta in asa fel incat sa simtim asa devreme,si daca e si prima sarcina ,nicidecum.Inca putintica rabdare si poate dupa te vei ruga tu de el sa te mai lase sa te odihnesti ,mai ales spre sfarsitul sarcinii.

Caty 2585,Mikka 11ma bucur ca v-ati facut si voi curaj sa intrati!

andr@ ce te mai rasfata sotul!Si fetita mea e inebunita dupa ele,eu fac destul de rar ca nu prea imi place sa le coc ,dar maine fiidca i-am promis trebuie sa-i fac.Sotiorul meu a gatit doar la inceputuri ,pentru a ma impresiona

Seidana fiindca am o sarcina cu risc merg la 2 doctori .La Rotaru Daniela si la Mihu .Te asteptam cu vesti bune!

racheel,May imi pare rau ca inca nu va puteti bucura pe deplin de sarcina din cauza problemelor pe care le aveti ,greturile si varsaturile pana la urma tot vor disparea ,stresul e o problema mare asta ar fi tare bine daca l-am putea inlatura cand vrem noi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

May si in Spania e la fel cum descrii tu despre uk. Am avut parte de un avort acu 3 ani si tot asa...du-te acasa, nu fa efort si asteapta sa evolueze...spre bine sau spre rau. Sacul la mine era fara embrion, dar ei au preferat partea rapida: probabil ai ramas gravida mai tarziu, si d'aia nu se vede, pai bine bine, dar sangerarile?? aaah, sangerari pot fi si de la contactul sexual. In schimb la privat au analizat forma sacului, pozitia sacului si i-am cerut ginecologului sa-mi spuna verde-n fata daca sarcina are vreo sansa. Si mi-a spus si ziua cand voi termina de expulsat totul...ca sa vezi ce face 100€ consultatia...
Dupa avort nimeni nu s-a sinchisit sa-mi spune de ce s-a intamplat ce s-a intamplat. Nu-si pierd timpul la sarcini asa mici.

Medicul tau privat nu te incurajeaza? ce zice? Zile de depresie am avut si eu cateva...se impreuneaza greata cu frica, cu durerile de toate si bummm, totul se innegreste, dar o sa vezi ca va fi bine

racheel greturile mamii lor, vezi ca tot ce are fript, tomate, usturoi, ciocolata si cafea bulverseaza stomacul, probabil din cauza acidului, refluxului...cine mai stie, mi se face rau numai cand ma gandesc la ele, eu am greturi doar seara, dar o data pe saptamana fac circ, vomit si eu pana si ultimul strop de apa...


fetele: pana in ce saptamana trebe luat acidul folic?? 15 ? ca nu mai stiu...

10+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Din nou eu ...am trimis mesajul deoarece putin mai devreme am pierdut unul lung asa ca nu am mai riscat.
Oana04 nu-s suparata doar ca mi-ar fi placut in mod deosebit sa fie baietel,mi-ar fi placut sa am si eu pereche ca si Irinush4u,Camady si oare imi amintesc bine elly_b tu iti doresti tot baiat?

zubi am comparat un pic cu ce valori aveam eu la 14 saptamani si zic ca trebuie sa fie in regula ,la mine ce-i fain e ca doctorita imi scrie si pentru ce perioada e specifica ,de ex:
CRL=7,59 rezulta SS 13+5
DBP=2,52 rezulta SS 14+2
CC=9.52 SS 14 +1
CA=8,46 SS 14+5
LF=1,16 SS 13+3
Poate te mai ajuta si fetele cu ceva linkuri!
Va doresc noapte buna!Pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Fetelor, eu doar ce am facut o criza de fiere, asta imi mai lipsea, deja sunt in concediu medical de cateva zile din cauza racelii(am o tuse care ma zdruncina toata noaptea). Ma inteapa ingrozitor in partea dreapta sub coaste si in fata si in spate, ma doare capul si am ceva oribil, verde si foarte, foarte amar. Exista vreo solutie pentru calmarea acestor crize? Ca pastile nu cred ca am voie sa iau...

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

Buna seara fetelor,

Caty,Creola,Mikka bun venit sarcina usoara si la termen

Dbunny pai asa e si in rom cu sarcinile pierdute.Eu in 2005 cand am pierdut sarcina nimeni nu mi-a dat nici un rasp de ce am pierdut-o si nici nu fac cercetari .Nicaieri nu isi bat capul cu sarcini mici si mai ales si daca esti la prima sarcina pierduta.

May am mai zis-o cred ,intradevar sistemul se aici e de rahat dar sistemul asta mi-a salvat fata.Eu cred ca putem sa facem o multime de teste si de analize daca e sa ni se intample ceva se intampla din pacate.Iti doresc sa treci peste toate greutatile si sa vezi ce bucurie ai sa ai cand iti tii puiul in brate uiti de toate problemele din sarcina

Ca tot vb ca plangeti si eu am o stare de nervozitate de nu ai vazut.Cateodata ma ratoiesc si la ficamea ca de barbat nu mai zic si bocesc din orice

Felicitari fetelor care au primit vestile bune in leg cu casa

Camady nu iti simti inca bebelul din cauza ca ai placenta anterioara .Tu probabil ca te asteptai sa simti miscarile ca la prima sarcina dar acu bebele e protejat si de stomac sau asa ceva din cate stiu eu .Miscarile nu le simti asa puternic ,eu de asta mi-am luat aparatul ala ca altfel o luam razna .La prima sarcina tot sarcina cu placenta anterioara am avut sa mor de inteleg de ce

Rog si eu pe cele ce se ocupa de lista sa imi modifice Dpn pe 27.08.2011. sa imi adauge si mie un carut albastru si pe ficamea Alessia Estephanie 30.08.2009 ,va multumesc

Ma bag la somn ca m-am intins la scris ca o zi de post

13+ si de Alessia(30.08.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna dimineata gravidutelorVa invit la o cafelutacele care consumati ca nu ne face rau.

Dbunny eu am luat acidul folic pana la 16 saptamani apoi am trecut pe elevit

mikka11 trec ele si varsaturile amare.Sunt din cauza sarcinii.Le-am avut si eu dar nu pe fiecare zi.Vomitam amar.

theea felicitari pentru putzulica acum o sa ai pereche

Creolanu mai fi suparataFetita ta o sa aiba si ea o surioara

Andreea, Seidanahaideti cu vestile despre









Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 17+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Am facut eu completarile in listuta ca sa nu mai aiba seidana o alta munca in plus decat sa ne spuna ce-a facut aseara.
Te asteptam cu vesti. Nu ne mai tine in suspans.
Hai andreea si tu cu vesti bune.

17+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna dmineata !
Racheel ms de cafea ,sunt si eu in fata calculatorului ,in asteptare de vesti bune de la Andreea si Seidana.
Savurez si eu o cafea ,nu arata asa bine ca cea pe care ne-ai trimis-o tu ,e mai mult lapte dar e buna si asa.
Theea si eu am trecut prin starile de nervozitate de care aminteai ,inclusiv schimbari bruste de dispozitie ,dar nu e motiv de ingrijorare deoarece sunt specifice sarcinii din cauza schimbarilor.

Mikka eu nu stiu ce sa-ti spun in legatura cu simptomele descrise ,iti doresc sa-ti revii cat mai repede .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Buna dimineata , fetele!

Eu sunt la o cana de ceai cu miere, macese si catina ...cred ca ma paste o raceala ...am stat aseara vreo 3 ore afara si se cam lasase rece ...

Sper sa nu fie totusi vreo viroza..

Fetele cu noutati de la eco , va asteptam !

Oana 14+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput