Mamici din Grecia (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Multumesc, Esthera, de sfat. Stiam si eu de sosete cu otet, dar deocamdata a ramas agatat la 37.5.
Si e mofturoooooooos. Nu vrea sa manance nimic, nici afara nu pot sa-l scot ca e vremea asta de kk.
Theo, ca tot pomeneai: ne-au iesit ratele! Adica un boboc deocamdata, altul inca nu stim daca o sa traiasca si vad ca au mai spart coaja vreo 2-3. Va pun poze diseara ca tare sunt dragalasi. A fost pana aia de curent si s-au cam 'stricat', dar pe primul supravietuitor l-am botezat Rocky ca e puternic ca Stallone

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)
Pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Va multumesc mult fetelor pentru incurajari!!! Sunt o luptatoare si nu renunt usor, dar uneori...ingenunchezi. Aveti dreptate nu sunt singura, am un ingeras pentru care mi-as da si viata, si va am pe voi, si va multumesc ca sunteti langa mine. Esthera ai dreptate cu sosetutele. Asa i-am facut si eu printesei mele, pentru ca vomita pastilele si nu am vrut sa ii incarc prea mult stomacul.Nici eu nu as vrea sa creasca copilul fara tata, dar nici cum am crescut eu in scandaluri si nu as vrea.Bine ca noi nu ne certam, pur si simplu nu vorbim.El e in lumea lui,iar eu in lumea noastra...zic noastra pentru ca fiecare secunda i-o dedic fetei. Va multumesc si va pup muult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

seara buna fetelor,ce faceti?noi ne uitam la tv,la romanii au talent,mai butonez pe aici

anouk3,febra mai mult ca sigur face de la dintisorii,si bya mi-a facut de cateva ori,dar cu depon ia trecut(daca nu trece de 38,5 e de la dinti,daca trece e altceva)merg si sosetele inmuiate in otet,fac eminuni chiar.multa sanatate!!pupici de la noi!!
ionoula,imi pare rau sa aud ca nu aveti o relatie tocmai ok.eu zic sa incerci sa-l schimbi tu,sa fi mai dragostoasa,sa-l iei in brate atunci cand nu se asteapta,chestii dastea marunte,sa vb cu el orice,in asa fel incat sa-l faci si pe el sa se deschida in fatza ta,daca dupa toate eforturile depuse de tine nu da semne de schimbare,atunci chiar cred ca se merita sa pleci.stiu ca in ro nu e lapte si miere,dar nici aici nu-s cainii cu covrigi in coade,eu cred ca daca ai ambitie reusesti!! nu esti singura,ai printesa ta,care-ti da putere sa trecii peste orice,apoi pe noi care te sustinem si te incurajam fiecare cum stim
fetelor,somn usor!!!pe maine dimineatza la cafelutza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

hop si eu:)
Anouk sanatate multa lui Nick cel mic :) sper sa-i treaca repede!...cat despre melancolie blegoara nervi si d-astea si pe mine ma apuca stari d-astea ....in ultima luna cel putin....de-mi sunt toti de vina si nu ma multumeste nimic....si nu ca-mi trece repede dar stiu ...logic ca nu-i cazul/momentul...bine eu acum iau si niste pastile zilele astea adica ...d-alea cu efect hormonal deci sunt...acum rad acum m-apuca depreso-nervul....
Ioannoula sa dea Domnul sa se rezolve cum e mai bine...adica tie si fetei sa va fie bine....si eu as zice ca dc poti cat poti incearca sa regaseti relatia/sentimentele ce v-au legat...ma pun in situatia ta si nu stiu ...nu stiu ce as face sunt mai masochista din fire...indur indur desi dc as da un sfat cuiva ar fi sa nu indure....cum intelegi tu...si cred ca vei stii singura clar ce-i mai bine....suntem langa tine:)
Esthera multam mult pt poezii...ce frumos sa deschid ssi sa mai citesc o poezie un cantec...zambet garantat si stare de bine:)
Anouk sa spui cand bagi poze cu puisorii:D
Si pe mine ma apuca acum gradinaritul...pe balcon...acum 2 ani am pastrat toata iarna si pus in primavara si mancat la greu in vara rosii cherry:D....flori astept sa iau de la expozitie...in fiecare an la inceputul lui mai sau sf aprilie in salonic ...pe langa mine:D e expozitie cu vanzare de flori....deocamdata scoatem ghivecele afara...ca de erau pe scara sa nu degere:)
Weekend placut fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

buna seara fetele...ce faceti voi?..sigur dormiti numai eu huhurez la ora asta desi astazi am avut repo ,nu ma ia somnul mai devreme de 3 noaptea..Esthera multumim de poezii mai baga ca eu sunt inebunita iubesc poeziile in special Cosbuc..ANOUK succes cu ratustele sa-ti traiasca Balboa!Mai fetelor sunt asa amarata ca pe 14 mai este reuniunea de 10 ani de la terminarea liceului se intalnesc toti, toata promotia si eu nu pot sa ajungEu am terminat Liceul ''ION CREANGA'' din Bucuresti si cei 4 ani au fost cei mai frumosi din viata mea... am atatea amintiri...si din facultate am amintiri frumoase dar nu am fost asa uniti ca in liceu..asa mi-as dorii sa-i vad pe toti plus ca fac si un super party seara si mi-e un super dor de diriga ,fiinta care mi-a fost ca o mama 4 ani..vb cu ei pe FB si toti ca imi timit ei banii numai sa merg dar nu e vb de banii e vb de servici si de Luka...asta e m-am consolat un pic dar imi e asa de ciudava pup pe toate si somn usor

Andreea mami de pui mic Lukas-Nicolas 08 03 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna dimineata! Cafea intravenos careva ? Eu una asta fac.
S-a trezit putza azi noapte din 30 in 30 minute . M-a naucit! Uneori adormea imediat, alteori incepea sa planga din senin si trebuia sa-l plimb in brate putin sa se linisteasca. Febra vad ca nu a mai facut, dar e ciufut rau. S-ar parea ca e vreo masea pe drum ca nu ma lasa nici sa-l dau cu gel pe gingii, imi smulge mana cu furie.
Si e o vreme de-ti vine.. sa tot faci copii!
Ioannoula, tzatzele inainte si fii barbata!
Alex, tot ma tineam sa-ti zic si ma luam cu altele: e geniala Bya cu vorbitul in 2 limbi. Mai da-ne citate.
Moro, ce bine ca mai zici de tine . Felicitari pentru gradinarit si pentru rosii! Ai spatiu de gradina sau doar in ghivece? Poti sa pui in ghivece, daca vrei, tot soiul de ierburi pt bucatarie, ca tot esti bucatareasa mestera. Busuioc d-ala cu frunza lata, rozmarin, patrunjel, telina, menta.. o nebunie intreaga. Noi astea le avem prin ghivece si mi-au devenit indispensabile. Cate despre cazutul in butoiul cu albastreala.. la tine e scuzabil daca tropaie hormoneii. Nu prea le place disciplina.
Andreea, draguta de tine, la ce ore trasnite vii acasa.. Nasol ca nu poti merge la intalnirea de 10 ani, dar bine macar ca ai pastrat legatura cu ei. Te poti vedea macar cu cativa cand mai mergi prin Ro, asa ca nu te supara prea tare. Lukas e bine?
Carmaw, tu esti bine? Prin ce tara existi acum?
Noi avem 5 bobocei: Rocky, Rambo (ca au fost primii supravietuitori), Mambo (ca era oul nr. 5), Jumbo (ca e maricel tare) si Blacky (ca are ciocul negru). Le-am pus un urs de plus in casuta si tot printre cracii lui se baga. N-am apucat sa pun poze, dar va anunt.
Ma duc sa fac mancarea lui N. Va doresc un uichend de toata frumusetea!


Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)
Pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buna frumoaselor
Da eu sunt la Bucuresti,Campina.
De exemplu azi am facut parastas de 3 saptamini
Plec din RO pe 20 iau vaporul SPRE cRETA pe 22 sa vedem cum fac.
Voi ateriza intr o casa murdara fara pregatiri de pasti dar din cauza pisicutului Ciupi nu putem lua bilete sa plecam undeva...si nici timp de organizare nu avem
Asa ca cam asta e.
Intre timp pupici voua si tineti la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

buna ziua fetelor.Tocmai am terminat treburile casnice si am timp de butonat.ANOUK ,Luka este bine a avut doar episodul ala urat.Te inteleg cu dintisorii cu Luka nu am avut probleme dar cand i-au dat maselele (toate 4 deodata)a fost cumplit,febra. diaree,nopti nedormite dar trec toate..Sa va zic ultimele cuvinte invatate de Luka ...suc ..dar nu e suc este CUC tipa prin toata casa ca vrea cuc...si are o jucarie de plus un gogosar pe care l-am botezat domnul GOGO dar el nu zice gogo zice COLO ... cine il aude zice ca invatam copilul la prosti..va pupic si o zi buna

Andreea mami de pui mic Lukas-Nicolas 08 03 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

.salutare fetelor,ce faceti?eu tocmai imi pictai unghile,fimea se uita la tom si jerry pta mia oara,dar de daca ei i place.azi am bucatarit de zor(supa de galuste,fasole cu costita afumata si cheftele din carne de pui).

anouk3,cand povestesti de nick ,parca ma revad pe mine,,uite iti mai dau eu o cafea,sa fi in fortza.sa va traiasca ratoi,ce nume smecehere le-ai pus.ei e tare bya cand face ciulama din greaca in romanasa va zic ce perle mai zice.mama pame colo?(ca tot zice lukasnicolas,ca al ei zice colo,daca vb cineva cu ea si pune mana pe ea,intr-o zi ne-am plimbat cu trenuletu si erau 2 batranei in tren,cand am cborat ,mosu ia opus mana pe cap,dar bya nervoasa,ohi nene,nu pune mana apu meu(sa nu puna mana pe capul ei).
lukasnicolas,pacat ca nu poti ajunge la reuniunea de 10 ani,dar asta e,poate te vei intalni cu ei cand ajungi tu in ro.eu una nu duc dorul colegilor,nu am fost prea uniti,eram bisericute,mai vb cu vreo 2-3 colege dar nu cine stie ce..,al dirigai nici atat,ca am avut o cretina,doamne bbine ca am scapat de ea
pupici fetelor,o seara buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Buna fetelor!!! Multumesc mult pentru sustinere!!
Lukasnicolas imi pare rau ca nu te poti duce la reuniune. La noi nu s-a facut asa ceva, ca m-as fi dus. Si eu m-am inteles super bine cu colegii. Diriga era matusa mea, si ne-am vazut ultima oara cand am fost in Romania, iar cu 4 colegi am fost si la facultate.
Anuk sa-ti traiasca ratustele. Imi aduc aminte cand eram copii aveam si noi curtea plina, dar daca traiau vre-o 2-3 ca le nenoroceam noi, pana a renuntat mama sa mai puna.
Mamita_alex, trebuie sa fie o scumpa aia mica. Oare asa o sa fie si a mea? Eu vorbesc numai romaneste cu ea, doar cand plecam pe undeva vorbesc greceste, si ce mai vorbeste ta-su.Va pupic muult de tot!!!

Mergi la inceput