Bebelusi de Sept-Oct '10 A venit primavara!!(53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

Salutaew dragele mele! Am intrat sa dam si noi o felie de tortulet bun de mere cu frisca si un pahar de suc sau sampanie cine are voie!
Noi azi facem 6 luni! Nu imi vine sa cred! Am fost si la vaccin unde a fost foarte cuminte! Ce mai... E baiat mare!
Uram la multi ani si celorlalti sarbatoriti ai zilei ca stiu ca suntem mai multi! Va pupam dulce pe toate!

Edith mamica fericita de Andreas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_adelina spune:

am revenit! sa raspund la ce am mai citit
maimu, wow ce fain program are bebica ta!suuuuper!!!
Bianca-Elena, a ta doarme chiar mai putin decat al meu, nu credeam ca se poate!
Doina, ce frumos sta Matei si papa! felicitari! si Darius isi tine sticla, dar nu trage din ea doar o moflaie, dar bine ca o tine!
eu cred ca vreau sa-l pun in premergator dar nu as mai vrea sa cumpar si nu cred ca am de la cina sa primesc pt cateva luni!offff
camy, felicitari pt Carina ca sta in fundulet!
Lora, facem galerie si Adelinei sa ii iasa odata dintisorii si sa scapati de stres
HAI ADELINA!!!
Mari_paun, cum a fost la vaccin? a fost curajos Pit?
nicopic, nici eu nu am vazut doc-ul!
Mariuk, bestiali gemenii!!!!
eveline, of ce nasol!!!multa sanatate!!!!
Ana, duuulce Maiuta! si noi vrem tenisi de-aia, sunt super misto ca sunt cu glezna! oare de unde i-au luat cei care v-au cadorisit?
Mariuk, si eu ti-l trimit pe Darius sa ia lectii, desi azi a papat chiar bine legumele! i-a placut combinatia! voi ce combinatii gustoase mai faceti?
Anca, trebuie sa fie odihniti cand manaca mancarica solida, daca nu nici noi nu avem sanse!
idalis, la noi e suficient sa-l ridic putin de spate si ii trece, il mai bat putin dar deja e bine cand il bat eu pe spate!
al meu azi a facut kk foarte consistent, ca o biluta dar nu f tare ci atata ca era legata nu imprastiata! ce descriere am mai facut!
acum sta in jumperoo si iar screme

iar am scris roman si parca simt ca tot nu am raspuns la tot ce voiam!


mamy de Darius-Gabriel (27.10.2010)
POZE BEBE DARIUS
Povestea unei minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idalis spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancamak

il iei in brate si il bati ca si cum i-ai scoate aerul. La noi functioneaza!

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Martie


adik se intampla??? yo ziceam asa de curiozitate..acum mi-e frica si mai tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idalis spune:

adelina te rog nu ma mai oftica spunandu-mi ca sta in jumperoo...da?
al nostru are ace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna fetele
ce faceti???
voi le faceti baie in fiecare seara la bebici??
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

adelina tenesii nu sunt luati din magazin si nici nu sunt de firma. Sotul meu lucreaza in piata la telefone. Vinde tel,accesorii,cartele,repara tel.,..... O tanti de acolo din piata care vinde hainute de copii,i-a dat tenesii,rochita asta, o paturica,si mai multe. Deci sunt din piata(talcioc).

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

ooo, iar subiectul kk si consistenta lui Vlad face acum singurel, de 3-4 ori pe zi, exact cum a descris Adelina: ca o bila, doar ca eu spun ca seamana cu o nuca de vreo 2 ori, iar urmatoarele sunt mai moi de se intind in scutec
ANDREEA88, baita ii fac minim 5 zile/saptamana, ii place si de aceea ii fac. pe capusor il spal o data pe saptamana cu sampon, in rest se uda el tot cand da din maini si din picioare. Si mai am un pitic pe creier: in spal cu sapun doar la gat si partile acoperite cu scutec zilnic, iar pe tot corpul o data la 2 zile. nu ma intrebati de ce, nu stiu sa va dau raspuns exact...desi este unul mic: nu mai sta la masaj cu crema/ulei dupa baita de la 3 luni jumate, se fataie, si probabil fac asta sa nu i se usuce pielea(si totusi sapunul e foarte hidratant, dar piticul e pitic, tropaie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

idalis, si pe mine ma sperie ca se poate intampla sa se inece, am citit intr-o carte despre o modalitate de a-l ajuta sa scoata cu ce s-a inecat dar nu m-am lamurit. ooofff..ce greu eu cand citesti mult despre ceva te speri, trebuia sa nu citim nimic si poate eram mai relaxate.
Andreea, eu ii fac baie zilnic. Nu mi-ai spus unde stai?
Adelina, nu mai vb de jumperoo ca ma oftici nici eu nu speram ca o sa gasesc sa imprumut premergator dar am zis in stanga si in dreapta si cineva a sarit in ajutor.
Mariuk, multumim pe capitol

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/QlYZoC?authkey=Gv1sRgCKrt0LG1l43ntAE#5589820274238089746

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

doina_1984....eu stau aproape de mall....pe aleea magnoliei!!!!tu???
sunt nehotarata cu baita...ma gandeam sa ii fac zilnic in continuare dar nu si pe cap...findca avem parul mare:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Asa, si ca sa-mi laud FAT-FRUMOSUL ..v-am mai spus ca de sambata spune ,,da'' si ,,ba'' destul de des? Acum a prins telefonul meu si satisfacut ce era, pana sa-l duca la gurita, a spus D(e)A...e-ul e slab pronuntat

Mergi la inceput