Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Ce inaugurare, Ramona? (daca nu sunt indiscreta)

Despre produsele Forever, mare nebunie printre cunoscuti cu ceva timp in urma, panaceu universal, eu nu cred in asa ceva.. Si am mai vazut si pe etichete ca au parabeni . Acuma ca or fi avand si efecte pozitive, nu pot contesta, dar chiar nu stiu nimic despre asta.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Fetelor, poate ati mai scris si intai si intai scuze ca nu am fost atenta, dar spuneti-mi si mie va rog cate mese au delfinasii voi pe zi si cam la ce interval. danke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina2005

Fetelor, poate ati mai scris si intai si intai scuze ca nu am fost atenta, dar spuneti-mi si mie va rog cate mese au delfinasii voi pe zi si cam la ce interval. danke



Alina, mamica de Aida Alexandra (30.06.2010)


5 mese

8 - 11 - 15 - 18 - 20


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Tudor Andrei de Coteasca
Aida Alexandra de Alina2005
Denisa Maria de anca_vlad

La multi ani, Arissa

Carmen - prin ce ai trecut, uff nici nu vreau sa imi imaginez ce chinuri groaznice
La noi a fost atat de simplu si de natural, a supt din prima cum am pus-o la san, mi s-a parut incredibil! Am avut un pic probleme ca nu voia sa suga dintr-un san care se facuse pietroi (ca la tine) si nici sfarcul nu il aveam format, dar am rugat o asistenta sa ma ajute (a se intelege i-am dat spaga) si m-a chemat cand ii era foame (deci nu la ora la care mergeam eu la alaptat, ca nu era cu mine in salon) si a tinut-o fortat acolo cu capul sa suga si asa am reusit sa detensionez sanii. Si noaptea am mai rugat o asistenta sa ma ajute sa ma mulg manual cat sa ma detensionez (nu aveam pompa la spital, am zis sa nu o infestez pe a mea cu ceva de acolo). Cand am ajuns acasa m-am muls eu si am stocat laptele.
In schimb nu imi imaginam cat de greu poate fi cu diversificarea. Imi imaginam ca o sa ii dau mancare si o sa manance si gata!


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

bumblebee - in principiu as putea sa vin, pastram legatura. Cel mai probabil mandra mea va lua masa in oras

laurica - ce tare cred ca a fost faza

Ramo - mult succes cu inaugurarea. Vad ca va intreceti in hoteluri unicat. Mai era si pasarela aceea acum cativa ani nu? Bravo voua!

crispro - uff ce rau imi pare ca te chinui cu dormitul. Nu stiu zau ce sfaturi sa iti dau

diana - voiam sa te intreb ce fel de borcanele ii dai tu piticei?


Acum 4 luni m-am operat la deget, am avut unghie incarnata, iar acum cateva saptamani s-a infectat iar acolo, in lateralul unghiei, pe la mijloc. Am luat antibiotic 3 zile augumentin si mai daduse inapoi dar a recidivat, e din ce in ce mai rau. Nu stiu ce ar putea fi, daca e vreo aschie ramasa acolo sau e vreun virus din spital. Asa imi doresc sa se termine povestea cu piciorul, din cauza asta nici nu mai pot merge la sala. Mi-am luat niste papuci largi in varf, cu un numar mai mare sa nu ma mai stranga.
Azi am mers si am luat proba de acolo pt antibiograma si maine merg la un dermatolog.


Fetelor, voi ati dat cereale ORGANIX la micuti? Scrie pe cutie ca se consuma in maxim 30 minute din momentul amestecarii lor in bol. Oare de ce? La mine cel mai probabil NU se consuma in timpul asta.




*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Uram si noi sanatate si tot binele din lume sarbatoritilor de astazi


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Daca nu ati vazut la tv , uite aici un articol despre apa plata http://www.adevarul.ro/locale/ploiesti/actualitate-ploiesti-apa_infestata_ploiesti-dsv_prahova-apa_retrasa_piata_ploiesti_0_453554845.html

Controalele s-au facut in Prahova, dar cu siguranta aceeasi apa se comercializeaza in toata tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


La multi ani, Arissa Sa fi sanatoasa si sa ai parte de tot ce iti doresti!


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Ce inaugurare, Ramona? (daca nu sunt indiscreta)

Despre produsele Forever, mare nebunie printre cunoscuti cu ceva timp in urma, panaceu universal, eu nu cred in asa ceva.. Si am mai vazut si pe etichete ca au parabeni . Acuma ca or fi avand si efecte pozitive, nu pot contesta, dar chiar nu stiu nimic despre asta.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Nu esti indiscreta, insa nu vreau sa fac aici reclama. E vorba de primul hotel de 5 stele din Targu Mures. Atat pot sa spun...sper ca nu e reclama ascunsa.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput