FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrg

Hellen,bafta!Sa ne tii si pe noi la curent!
Amzulica: eu cunosc pe cineva care a facut fiv cu dr Dracea,la varsta de 40 ani si i-a prins din prima.Acum are un copilas dragut de vreo 3 ani!Sper sa reuseasca si cunostinta ta,cea de 42 ani....noi ii tinem si ei pumnii!


si eu am reusit la 38 de ani, dar am facut eforturi sa elimin stresul, am mers pe mana lui Dumnezeu.

Elena, ai pus-o de gemeni. Felicitari si sarcina usoara iti doresc, mesajele care le scrii azi le vei citi pe viitor cu aceeasi emotie si cu lacrimi in ochi mereu, crede-ma ca stiu ce spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

avem 3 blasto la purtator, al 4 embrion era mai incet cei de la clinica nu erau siguri ca mai creste asa ca am bagat 3 viteji
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Hellen, si Doamne ajuta!

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellen79

avem 3 blasto la purtator, al 4 embrion era mai incet cei de la clinica nu erau siguri ca mai creste asa ca am bagat 3 viteji
va pup pe toate


hellen - tripleti scrie pe tine. Ai pus-o!
Din cate stiu eu d-na dr. pe unde a pus 3 blasto s-au prins toti 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Hellen, ma bucur ca ti-ai luat puiutii acasa si sunt convinsa ca vor fi lipiciosi. Sa incerci sa stai linistita zilele acestea, cat stai acasa in weekend sa stai mai mult in pat, relaxata. . Eu incerc sa calculez varsta sarcinii si cf unui site am 4 s si 3z. Abia astept sa merg la eco, pe 14 , sa aflu daca sunt gemenuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena1981

Hellen, ma bucur ca ti-ai luat puiutii acasa si sunt convinsa ca vor fi lipiciosi. Sa incerci sa stai linistita zilele acestea, cat stai acasa in weekend sa stai mai mult in pat, relaxata. . Eu incerc sa calculez varsta sarcinii si cf unui site am 4 s si 3z. Abia astept sa merg la eco, pe 14 , sa aflu daca sunt gemenuti.


varsta sarcinii obtinute prin FIV se calculeaza adaugand 2 sapt. la data punctiei care se considera a fi data ovulatiei. Deasemenea ziua din sapt. in care ai facut punctia ramane ziua in care schimbi sapt. La mine facusem punctia intr-o miercuri ... de joi intram intr-o alta sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Amzulica, merci pentru info; si eu am facut punctia tot miercurea . Al doilea test BHCG are valoarea 932, deci e ok. Nu-mi vine sa cred ca am trecut in cealalta "tabara", a gravidutelor. Hellen, te astept cu vestile bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!!
Elena: Felicitari!!!!! Ai grija de voi!!!
Hellen: Tu esti cea care urmeaza, sunt cu pumnii stranis!!!
O saptamana frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Neata! Maria, sa ai o saptamana frumoasa si tu! Sa ne ti la curent cu investigatiile pe care le faci. Iti tin pumnii sa reusesti si sa ai incredere ca Dumnezeu te incearca, dar nu te lasa si iti va rasplati si rabdarea si suferinta prin care ai trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

buna dimineata!
eu ar trebui sa ma testez pe 11 luni, nu stiu cum voi rezista pana atunci,
am reusit sa si racesc un pic imi simt amigdalele f umflate si is mucoasa febra nu am facut, oricum eu sunt mai rece de felul meu,

Mergi la inceput