FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena1981

Daniela, maine e zi mare si pt mine. Si eu fac testul maine. Sper sa fie cu noroc pt amandoua. Nikoniko, mai fa-l inca o data cand trebuia, adica maine. Cine stie? Poate a fost prea devreme. Nu degeaba a zis dr pe fisa ca testul se poate face incepand cu data de 30 ... Nrg, nu trebuie sa mai faci histero. Eu am facut in 2007 si dr a acceptat analiza de atunci pt toate fetele


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Multumesc frumos ptr sfat,Elena1981.Sa nu ne uiti...sa ne dai de veste!O sa iti iasa,vei vedea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

azi am primit o veste buna s-a mai fetilizat unul si am 4 embrionii care arata bine si ii tinem la stadiu de blasto, azi am plans de fericire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Supeeeeeeeeeeeeeeeer! Bafta Hellen! Mai ai putin! O sa fie bine!
Parca mai prin si eu curaj asa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Hellen: Oau!!! Bravo, sa dea Dumnezeu sa ramana tot 4 blasto!!
Niko:Din experienta mea cu FIV-urile, nu mai trebuie refacuta analiza.....doar daca nu ai incredere in laboratorul la care ai facut...la ambele FET-uri eu am avut Beta= 3 si a fost negativ cand l-am repetat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Fetelor, sunt mai mult decat nerabdatoare. Abia astept sa vad rezultatul. Daca merg la clinica pe la 15.30, cand primesc rezultatul? Dureaza mult? Nikoniko, imi pare rau pentru rezultatul tau, dar incearca sa iti pastrezi speranta... Trebuie sa lupti in continuare. Hellen, bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Elena: Dac ate duci la clinica sa iti recolteze dupa-amiaza, nu cred ca-ti dau rezultatul paine maine....eu m-as duce direct la Bios ( e aproape de clinica) si as insista sa-mi transmita azi rezultatul....
te admir pentru rabdarea si calmul de care dai dovada ( poate faci ceva terapie si cu mine )
Doina:Asteptam vesi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

elena, doina hai cu beta mare, eu am zis ca nu o sa ma duc sa vad rezultul cand va fi cazul o sa-l trimit pe sot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

" fetelor, pe 22 martie s-a nascut bebe VLAD, de 52 de cm si 3100 grame, si scor Apgar 8!
Il iubim si il smotocim si nu ma mai satur sa ma uit la el!
Ieri ne-am externat in spital, povestea nasterii e un pic mai delicata si nu o sa o postez aici! e pt "cazuri interesante" ca mine, cu placenta previa...dar important este ca s-a terminat cu bine!

va pup pe toate
Gabi, mama lui Vladut"

E un mesaj de la Gabi B....FELICITARI Gabi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Bravooo Gabiii, ai reusiiit. Si tu Bebecord - sa va traiasca bebelushii sa fie sanatosi si sa va umple inima de bucurie. La Gabi a fost o situatie delicata intr-adevar dar: totul e bine cand se termina cu bine.

Pentru restul cele care sunteti in focuri, sau n-ati reusit INCA, sau sunteti "ou kinder cu surpriza" - RABDAREE.

Am citit de cineva ca are programare pe 14 aprilie la dr. Dracea. Am o prietena care are si ea programare in aceeasi zi - cu o situatie extrem de delicata si trista maxim: 42 de ani, si-a pierdut unicul baiat in varsta de 19 ani intr-un accident de masina acum 2 ani ... gaseste forta sa incerce sa mearga mai departe ... vrea alt copil. Are deja doua fiv-uri esuate cu dr. Marinescu, vrea sa schimbe medicul. Ar putea concepe natural, dar cui ii mai arde de ... "natural". Ii tin pumnii si ii doresc din tot sufletul sa reuseasca.



Mergi la inceput