Prietene la bine si la greu - 114

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Hai sa mai scriu si eu ceva ca sa nu avem recor de 2 postari.
Licurici Geo are un soi de dermatita pe fata si pe brate.Am fost acum 2 saptamani la dm si am luat un ulei verde de baie si o crema portocalie pentru fata.Il spal in fiecare seara cu uleiul (nu e nevoie sa ii dai cu crema apoi.Ramane pielea catifelata) si aplic dupa fiecare spalare crema pe fata si pe brate unde avem probleme.La noi pe fata au cam disparut.Cand iesim cu el afara si e vant ii dau tot cu o crema dm speciala pentru intemperii.Pe noi ne-a ajutat.Si sunt ieftine ;cam 10 ron /bucata.
Inca ceva:lui Geo lapte de vaca incerc sa ii dau mai rar cred ca si de acolo e problema (el bea cam 150-200 ml pe zi).


sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata

va servesc repede cu ,eu am montata branula. Eva e de ieri cu muci,a urlat toata noaptea....Abia pot sa-i dau cu spray,de tras nici vorba,incerc azi niste picaturi... febra usoara 38.3,aprimit si vit C. Dragos se mataie sa-l iau din patut,e treaz de la 7

Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Si Eva a avut la un moment dat niste bubite in genunchi,au incercat sa apara si la Dragos...diagnostic nu prea avem,un fel de dermatita de contact a fost se zice.... ne spalam cu sapun klorane pt piele sensibila, am eliminat gelurile total,crema de la Avene Trixera pt hidratare si primisem si Advantan milk (local)(am mai avut o crema mica dela Avene,pt tegument intolerabil...40 ml parca 70 lei)

Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neatza

eu am baut cafea normala, azi nu-mi trebe branula , v-o las voua.

Gabitza multa sanatate, poate nu ajungeti chiar la raceala . Si Santi e treaz tot de la 7 (fostul 6 ).

Dankutza concediu placut si prajeala linistita

Dermatita de nu-stiu-care parca are si Iulian, a avut niste pete care se tot inroseau, se mai estompau, iar apareau, acum s-au cam dus dar a ramas pe locurile alea pielea f aspra, cu niste punctulete de pe care se mai duce pielea. L-am dat doar cu Avene - Exomega, n-am incercat alte tratamente. La dovlecei sunt cateva cazuri de DA, o sa intreb cand apuc pe una din fetele de acolo ce a functionat cel mai bine la ele.

Licurici ai incercat laptele de capra? eu caut acum unul romanesc ca i-am luat de la Anderchesen, e f bun, doar ca e destul de scump... Am inceput sa pun putina apa in el ca are 3.2 grasime si copilul a inceput sa bea cca 170-200 ml dimineata si acum imi pare multa grasime, cand bea 50 de ml nu-i puneam nimic...

Dozz bine a zis Magda de faza cu cry-it-out...






Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neatza! Monis, nu am probat pana acum lapte de capra, drept e ca nici nu am vazut pe aici la mangalica..Doar iaurt din l de capra am vazut sigur..Andecher ala de care ziceti voi sigur nu am vazut la plus sau penny..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 17+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Pinky a avut pielea uscata pe fatuca. O dadeam cu Bubchen milk si nici cu ala nu mai avea rezulatate. LA babayexpo, am fost la un seminar si i-am cumparat BBcomBIO Crema hidratanta dermo-protectoare pentru fata si corp, tub 100 ml . Pentru ca am participat la seminar, am luat-o cu 30% reducere. AM dat 50 lei in loc de 65 lei.
De cand o dau, Pinky are fata curata si moale la atingere. In curand o sa incep si eu sa ma dau ca am o fata de ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

Pt dermatita asta, dermato zice ca Exomega este cel mai bun, la remus se vede imediat efectul. Cand il scot afara il dau cu crema antidetoate si e totul bine. Citisem undeva pana cand apare nebunia asta dupa care incepe sa se diminueze, o sa mai caut iar.

Noi cu tuse dar ne tratam



mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Multumesc frumos de raspunsuri vis-a-vis de DA!Cel mai probabil o sa ma indrept si eu spre Exomega ca vad ca e castigator la categoria creme

Multa sanatate la mucosi si lui Bubu, sa scapati cat mai repede si usor de raceala!!

Si mai am o intrebare..tare intrebatoare..
Voi cand va adresati puiutilor, cum va adresati?
Sa dau un ex: ma joc cu Amalia, ii arat ceva si ii cer sa faca si ea la fel, de multe ori ii spun: 'hai, face si fata asa?' sau 'hai, face si Amalia asa?' Nu prea i-am zis la pers.II pana acum, adica 'hai faci si tu asa?'
Nu stiu daca ei relationeaza cine e 'tu-ul' ala si ca de fapt e vorba de ei..
Pe langa faptul ca de muulte ori in exprimare si al meu si eu ne exprimam ceva de genul' Amalia,mami, nu mai fa asa..' sau 'tati, vino sa iti arat ceva ..' Cred ca aici o zapacim complet cu mami si tati in contextul in care de fapt ii cerem ei sa vina/faca/reactioneze

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 17+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Stie cineva nr de tel al Siminei?
AS vrea sa o intreb de azilul unde este bunica ei. Daca citesti, Simina, dam si mie detalii despre azilul ala. Imi trebuie foarte repede raspunsul. Trebuie sa o intrenez pe bunica in azil pt ca a facut un accident vascular ieri si eu nu ma pot ocupa de ea.
Stie cineva ceva despre un azil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Cu toate protestele si lacrimile,a trebuit sa bag in functiune aspiratorul...la cati muci am scos ma si mir cum respira Eva. Acum dorm amandoi...sper sa nu ia raceala si Dragos...i-am dat oscillosi vit C preventiv

Si daca tot stateam in dubii daca sa-i scot afara sau nu,m-a sunat sotul sa-mi spuna ca nu am carucior pt ca e cu el la srviciu,l-am uitat in portbagaj... asa ca ramanem in casa

Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput