Puiuti de Sept-Oct 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Jade , multa sanatate si gandeste pozitiv ,totul va fi bine .Felicitari pentru fecior,mie la 12 saptamani mi-a zis ca e posibil sa am fata si m-am cam bosumflat ca vroiam baiat,dar acum citindu-te pe tine e posibil sa -i creasca si fetei mele un cuculet eehhh important sa fie sanatos/ a .

Maria,m-ai omorat cu cornuletele tale cu gem,imi plac la nebunie daca ai sti cat ma abtin sa mananc dulce,nici nu ma mai recunosc ,la mine nu trecea o zi fara sa topesc ceva dulce,acum am rarit-o de-a binelea.Mi-e frica de cantar mai ceva decat dusmanii.A devenit inamicul meu,ce-o sa ma fac mai tarziu???


Stefi,deci si tu ai patit-o la fel. Urmatoare programare e pe 7 aprilie,o sa insist atunci sa-mi dea mai multe amanunte,macar sa stiu pentru ce am platit ,cu toate ca sunt statistici si nu adevarate rezultate.

Si eu am simtit ca am cam inceput sa ma umflu,abia am mancat si pocneste burta de parca as avea 7 luni .
Eu am dormit putin si m-am trezit cu buzele uscate.
De fapt ma trezesc zilnic cu o sete de nedescris,buze uscate si usor crapate cam de 2-3 saptamani, o fi normal?????
Aaaa si am observat ca am inceput sa sufar de calduri,e destul de racoare in camera si eu mor noaptea de cald,am inceput sa dorm cu geamul deschis cu toate ca sunt 0 C noaptea ,destul de rece,al meu a si racit

13+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Eu va citesc din umbra...

Mi-e ciuda rau pe cornuletele dvs, pe prajitura cu ciucalata, ma minunez ca nu va intereseaza starea stratului de ozon, imi pare rau ca May inca mai sangereaza, si ca Jade are problemuci cu colul. Rapaus mami Jade, repaus

flopi depinde de cat e bebe de mare. Eu la prima sarcina am facut ultima eco vaginala la 13s+5 zile. partea proasta: am avut o jena toata ziua dupa eco, partea buna: a vazut medicul clar putoiul si a masurat corect toate cele.

alayna nici aici nu ti se dau detalii la dublu test. Daca-i bai te suna sa te prezinti la ginecolog pt triplu, dar daca limitele-s normale nu se mai deranjeaza. Primesti hartia dupa 2-3 saptamani.

in rest...am vazut ca la intrebarea mea nimeni n-a raspuns chiar nu aveti scurgeri vaginale??

poate am noroc cu alta intrebare ce ulei/lotiuni/creme folositi pt corp?? hidratant? antivergeturi??

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Eu am dormit putin si m-am trezit cu buzele uscate.
De fapt ma trezesc zilnic cu o sete de nedescris,buze uscate si usor crapate cam de 2-3 saptamani, o fi normal?????



Si eu patesc tot des...dar recunoasc ca beau f putine lichide...


10+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Jade, iti tinem pumnii sa fie bine. Poate un cerclaj ar fi indicat?
Dbunny, cica sangele asta maro e de bine ca se scurge hematomul ...
Tot greata iti e? Si eu sunt vai de capul meu ... acum mananc seminte ca am obs ca atunci cat mananc ma simt bine. Si uite asa mananc semnite in continuu :D dar nush daca sunt bune ...
Revin cu un post despre doctor si cum m-am dus oaie si m-am intors capra


13+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

juma' de zi ... si nu stiu ce sa raspund mai intai... stai sa vad daca ma ajuta neuronul
racheel bine ai revenit "cu bine"!

offf jade imi era teama de o veste nu tocmai buna. sa dea DD sa fie bb bine. tinem pumnii si sa ne dai de veste

si mie mi se usuca buzele destul de rau desi beau lichide. de ieri am vazut ca s-au mai inmuiat

dbunny .... asta ma chinui si eu sa intreb de ceva vreme si uit
eu am inceput sa am scurgeri de cand bag ovule de arefam. si un miros ....
si cu gaga am avut dar incomparabil si parca fara miros dar nu mai bag mana in foc .....
asta e pe listutza de discutat cu medicul luni.
eu de cand cu 2 liniutze nu m-am mai spalat cu nimic inauntru ca nu cred ca e ok dar o sa intreb medicul ca nici asa nu pot sa stau

mie la dublu test mi-a facut abdominala. si cand m-am programat am intrebat ce fel de eco si mi s-a spus ca dupa 9 sapt nu se mai face trans

mami de Annelies (30.06.2005) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Jade, iti tinem pumnii sa fie bine. Poate un cerclaj ar fi indicat?
Dbunny, cica sangele asta maro e de bine ca se scurge hematomul ...
Tot greata iti e? Si eu sunt vai de capul meu ... acum mananc seminte ca am obs ca atunci cat mananc ma simt bine. Si uite asa mananc semnite in continuu :D dar nush daca sunt bune ...


cerclajul se face pana-n 12 saptamani mi se pare, dup'aia nu ca poate provoca contractii mari.

daaa, prestam inca la greturi;am patit si eu cu paella ca tine, cred ca vreo 6 luni nu mai pun eu boticul, vai cum arde cand o vomiti!!
Cateodata am zile bune(cam 3 pe saptamana, dar am si urate de-mi vine a ma arunca de la etaj-cam 2 saptamanal, de-mi vomit si sufletul)
si eu pap mult, cumpar seminte decojite;vezi ca-s calorice rau, eu am luat-o cu pepenele rosu. E scump ca yoya deocamdata, dar asa bine taie greata

Mai iau si homeopatice pt gaze, bai frate, de-o para partzai 2 zile normala-i treaba? tre' sa divortez si de fasole si de linte, taman acu imi cad balele dupa o conopida, dar stand asa lucrusoarele...

Noapte buna va dorim


Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Of scrisesem un ditamai mesajul si din greseala l-am sters.
Pe scurt bebe e bine. Hematomul e la aceeasi dimensiune :( speram ca s-a mai micsorat ca tot am sangerat sapt asta.
Riscurile de pierdere dupa parerea dr sunt de 10%.
N-am decat sa stau si sa astept si sa sper ca se duce hematomul
Mi-am facut test pt toxmoplasma si mi-a luat proba pt infectii vaginale.
Pt trombofilie costau testele enorm de mult , asa ca o sa intreb moasa data viitoare poate mi le-am facut cum trebe ca de cerut am cerut ... daca nu, ma duc la privat dupa ce iau salariu...

Intrebare: va invinetiti vreodata? Peste tot. Mie mi se intampla cand merg la dus, dar nu mi-e frig... mi-e frica cu trombofilia asta de mi s-a spus pe aici.
.

Dbunny, scurgerea daca nu e alba sa mergi la dr

13+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Io stiam ca cerclajul se face din a 14 a sapt pana in a 16.

Am uitat sa zic de Duphaston. Mi-a zis ca ei nu dau asa ceva aici si mi-a dat niste ovule cu progesteron Cenustiucum.
Dar ca nu e demonstrat ca au efect dar ca se dau pt sustinerea sarcinii...

13+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

marryan cred ca una dintre fetele din iasi mai vroia patutz de la ikea. unul alb din lemn. si pe net era mai ieftin

ce pot eu sa spun despre ikea este ca au chestii practice, unele chiar arata si foarte bine, dar nu prea au de-a face cu calitatea. adica cat dai atat ai. eu am luat 2 chestii de acolo
1. o canapea si un fotoliu extensibil, set, piele (nu mai stiu ce denumire) pe care am dat o caruta de bani si de care nu sunt foarte multumita dar sunt ... ok
2. mobila mammuth pt dormitor gaga. cea albastra ca la cea roz cu rosu mi-am varsat matzele de combinatie ..... pe langa faptul ca daca tragi linie dupa ce aduni toate scandurile si salteaua, nu mai pare asa ieftin, calitativ .,.. dezastru.
in afara de pat care inca rezista (asta pt ca gaga sare la noi in pat ... e mai mare!) restul stau sa cada.
eu una nu recomand ikea decat daca cauti solutii ieftine pt termen scurt. si atentie nici macar nu e foarte ieftin
parerea mea e ca mai mult va costa drumul dus-intors chisinau-buc. mai bine ai gasi pe langa casa un producator mic de mobila si ii dai modelul daca vrei neaparat patutz de lemn. in plus ce au iei acolo nu prea seamana a lemn ... sau o fi vreo specie nordica necunoscuta noua ce aduce a pal

mami de Annelies (30.06.2005) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3
Dar ca nu e demonstrat ca au efect dar ca se dau pt sustinerea sarcinii...

13+


Acuma intreb si eu .... daca nu au efect, de ce se dau?
+15

Mergi la inceput