Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (113)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Nici eu nu o prea am la suflet pe Columbeanca...dar mi-e atat de mila de ea ca nu poate sa-si vada copilul. Dar e asa cum zice vb aia batraneasca : mandria si prostia se platesc si fatuca aia a cam uitat de unde a plecat.
Eu sunt la munca, cred ca fac noapte alba...cand mai fac cate o pauza arunc un ochi pe forum...si dupa cum se vede fac pauze multe. Dar lucrez acum cu cifre si nu-mi plac deloc. Cum termin cate un tabel, fac pauza 5 minute

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9


la munca? apoi maine sa te ti cand o sa te solicite Raul, sau tu la birou si intra in actiune bunica

MonicaC zic eu ca a luat plasa, credea ca se alegecu ceva...dar uite ca dl.C e mai istet...vorba lui mama, e cal batran si are experienta


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Sau vita cu ciuperci proaspete in sos teriaki, taiata la fel, calita in wok, 4-5 fire se sparanghel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu azi l-am scos pe Victor, dar acoperit chiar bine de parasolarul carutului. Maine nici nu stiu ce sa fac.. ori il scot asa, baricadat, ori stat in casa...

Crissy, eu vitelul (cu siguranta e de lapte, dar altfel nu am avut ocazia sa iau si sincer cred ca ma si alunga de acasa sotul daca-i zic de carne f scumpa..., ca oricum noi avem noroc, de o gaina, pui de tara, vitel de tara facem rost mai mereu il fac ori simplu la cuptor(iau fleica de carne, o condimentez, sare, piper, usturoi, ce mai vrei tu, niste vinut, acoperita tava, sau in vas yena ori escalop cu lamaie (batut bine, dat prin faina, pus in tigaia unde s-a topit niste unt cu o jumate de pahar de vin, plus usturoi, cam atat imi vine in minte acum. Elise cum mai e?

Sanatate delfinasilor, mamicilor, taticilor!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu i-am dat azi pt prima data branzica din lapte de vaca, facuta in casa.. noua ne-a recomandat pediatra mai de mult, dar eu am preferat sa astept.
Nu am facut deloc branzica/iaurt din LP.

Nu am cumparat niciodata sparanghel.. si nici nu prea am vazut in magazine, dar cum am sa vad prima data, am sa iau, ca prea il laudati.

N buna si usoara!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna seara mamici

ROXANA mi s-a facut pielea de gaina cand am facut videoclipul, Doamne, nu stiu ce as face daca i s-ar intampla ceva puiului meu

DIANA asa e, a fost un pui mic mic, cu fluturas, cum a zis dl doctor, si s-a facut pui mare, puiul lu mami ii multumesc Domnului pentru minunea asta, pentru ca e sanatos, ca e aici cu noi, si ma rog in fiecare seara sa fie sanatos si sa fie bine.

RODI pupam pe Izuca, sa nu mai cada. de ce nu o lasi pe gresie? eu il las pe andrei si pe gresie, si pe parchet, peste tot. daca merg la baie, si e marait, il pun pe gresie in fata baii dar daca nu il patutul de voiaj sau patutul lui, ambele lasate jos, deci nici un risc acolo.

PAULA off, ce sperietura Raul te cam pune pe jar

RAMONA cum e Raisa?

AELITA

BTZ-ULE sanatate multa si pe paulica fara frica, sa uite de lovitura

am vazut si eu pozele cu delfinasii de la iasi mamici frumoase cu delfinasi unu si unu

eu am multa treaba la birou, nici pauza de masa nu mi-am luat azi , m-am apucat si de invatat (40 de minute fix azi), pentru un examen pe care incerc sa il dau in iunie chiar de ziua puiului , Andrei vrea tot mai multa si mai multa atentie, daca se mai poate mai nou la 6 se trezeste doar ca sa ma duc sa ma inghesui langa el pe canapea, el doarme bine pana la 7 jumate, eu vai de capul meu langa el, dar macar dorm. dar ma dor toate oasele cand ma trezesc. numa tati troneaza in patul mare

mai citesc putin si la nani

la multe lunite Sebi!!! cum mai esti puiule drag? mami sa ne mai zici de voi

la multe lunite stefan andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

La Columbeanu Ilinca
Eu nu stiu ce ar trebui sa faca sa demonstreze ca nu a uitat, sa se apuce de frecat oale, maturat pe jos, mancat afara cu muncitorii, ca doar ala era nivelul parintilor ei.. Eu ma gandesc ca daca a invatat, a muncit, nu a stat leguma de canapea ca atatea alte dive sa-i pice din cer, nu a facut avort, etc, are un vocabular exceptional, un bagaj de cunostinte generale cum nu am intalnit la tinere de varsta ei ( si predau absolventelor de jurnalism, relatii publice s.a.).

Eu am venit din parinti bugetari, am ramas fara ei la 14 ani, am muncit pt tot ce am, si cand mi-am permis angajati i-am avut, daca imi scartaie o usa le vor unge pe toate sa nu trebuiasca sa spun in fiecare zi, nu mi se pare ca si-a tratat urat personalul, ci i-a tratat ca pe angajati ,nu ca pe frati atata tot. Cred ca cel mai trist lucru din lume e sa-ti ia cineva copilul , striga si ultima celula in mine de indignare pentru situatia prin care trece o mama, si omul ala nu o pedepseste pe ea neaparat ci pe copil,

uff, ce m-am infierbantat, scuze, nu am raspuns postului , ci am spus ce am simtit, si respect toate punctele de vedere, doar am simtit nevoia sa ma descarc pentru ca citesc subiectul de ceva vreme in presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

sincer si eu la Columbeanca ma gandeam, dar nu stiu care-i povestea cu reciclatul?!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Paula la munca?? Auch..ce sa iti zic?Multa energie si cafea

Carmen mai da-ne retete .
Ne-ai lasat in suspans cu o mica povestioara ce urma sa ne-o spui legat de lapticul tau.

Crissy noi vita o facem ori la cuptor,ori in tigaie, cu legume multe pe langa,condimente si vin,putin ulei de masline si zeama de lamaie.Iese delicioasa.
Eu mai fac cu mazare dar rar.
Iar puiul sau porcul il punem pe un grill de aragaz,fara ulei fara nimic.
Aripioarele le condimentez ,dupa care le ung cu unt un pic si pun pesmet.Iese o nebunie completa,merita incercate din plin.





Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi
Aripioarele le condimentez ,dupa care le ung cu unt un pic si pun pesmet.Iese o nebunie completa,merita incercate din plin.





Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010




si le bagi la cuptor?


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Carmen - Vrem retete te rugam mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si povesti ca scrii frumos.

Racusor - Si noi am trecut prin faza canapea (living), apoi canapea extensibila (dormitor oaspeti)- in seara asta tati a parasit patul mare si s-a dus el pe canapeaua extensibila!!! S-a oferit fiindca noaptea trecuta a fost una greuta. Dupa n... treziri - efectiv nu ma mai puteam ridica din pat de somn, o auzeam miorlaind dar nu ma puteam trezi. Tati pune o mana pe mine si ma intreaba "sa plec eu din pat" m-a bufnit rasul, nu cine pleaca era problema mea si cine se scoala sa se duca la ea. M-am dus ca daca ma vrea pe mine si se duce altcineva urla rau de tot.
E distractiv cum ma mult eu zombi dintr-un pat in altul noaptea. Zau, ca sunt dimineti cand ma trezesc si ma intreb unde sunt. In care casa, in care pat...

Rodyca - de anii de zile incerc sa gasesc un parfum cu miros de flori de portocal - ai idee de vreunul?

Referitor la M si I - Cred ca el delicat subiectul. Ar trebui respectata Irinuca, ca e un sufletel mic!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput