Praline belgiene 51

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

La Multi Ani Alina!
Felicitari Picky_toto!

Carmen si noua ne-a placut la Dinant

Virginia, imi pare rau sa aud asta...nu stiu ce se intampla, dar atatia prieteni avem cu hernie de disc...

Week-ennd placut!

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Taniuca, mersi, m-ai scos din ceata. Ce mai faci tu? Chiar ma gandeam ieri ca nu te-am mai vazut de multicel. Esti bine, nu?
Ca sa poti schimba si tu lista de praline trebuie sa-ti dea Ardeiash parola ei sau sa creeze un utilizator generic pe care sa-l folosim numai pt asta (administrat lista si publicat capitole noi).

Fetelor ce plimbarete sunteti. La Feyr nu am ajuns, bine ca l-ati mentionat, sa-l pun pe lista. Dinant imi place si mie f mult.

pupici la toata cutiuta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

la multi ani alina, sa fii sanatoasa si fericita ...

feliciitari picky, multa sanatate

tania.. uneori sunt asa de ocupata ca efectiv iti multumesc mult ca te-ai oferit sa ma ajuti... nu e nevoie nici de parola mea si nici de un utilizator generic.. o sa-ti explic cum se face cand se va inchide acest topic, e foarte simplu

carmenstefi ; cu placere, sa traiesti

morgane: mi-a facut mare placere sa te vad, fie ca in noua casa sa fii fericita si iubita

virginia : iti tin pumnii la interventie, sa dea domnul sa fie usor si repede

prettysunshine: e asa de dulce puiul tau .. dulce dulce ce mai

rorut si anuca ce fac puiutii vostri ? papa bine? s-au facut mari ?

missule , te-am trecut in lista de ieri cred, n-am avut vreme sa scriu .. insa nu am data ta de nastere , daca vrei s-+o dai declarata :)

nina esti ok?
dar miri? dar danyelana ? oana? simonette? scumpi? nora? carmita? mady? mihaela? mi-ar placea sa aflu vesti de la voi

va pup pe toate dulce dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

saluti scumpe pralinuteee,
LA MULTI ANI ALINA!!!!!
FELICITARI PICKY!!!!!
Antoanela,scuze de intarziere privind placinta,mai intai precizez ca nu le am cu dulciurile deloc,nici checul nu-mi iese si tot incerc,sincer iar aceasta placinta e fff usoara si nu fac mare lucru,merele curatate si puse pe foc,adaugand zahar dupa gust,zahar vanilat,scortisoara,vanilie si nuci,astea pun eu,lasi pe foc pana scade compozitia un pic(are multa zeama de la mere),apoi lasat sa se raceasca si foile pe care le cumparde tarta,apoi umpli foile cu mere si dai la cuptor 20 min la 200 gr.si gata,noua ne plac ca e mar cu scortisoara......asa ca ma laud macar cu asta la cap. dulciuri iar la papa orice ,imi place sa gatesc.....chiar acu am merele la racit,
Virginia,imi pare rau de problemuta,speram sa se rezolve cat mai rapid si fara "cutit"
Lucica te-ai mutat in casuta noua???cum e???
Pupam toata gascaun wek.mumos va dorim

carmen si stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenstefi

Antoanela,scuze de intarziere privind placinta,mai intai precizez ca nu le am cu dulciurile deloc,nici checul nu-mi iese si tot incerc,sincer iar aceasta placinta e fff usoara si nu fac mare lucru,merele curatate si puse pe foc,adaugand zahar dupa gust,zahar vanilat,scortisoara,vanilie si nuci,astea pun eu,lasi pe foc pana scade compozitia un pic(are multa zeama de la mere),apoi lasat sa se raceasca si foile pe care le cumparde tarta,apoi umpli foile cu mere si dai la cuptor 20 min la 200 gr.si gata,noua ne plac ca e mar cu scortisoara......asa ca ma laud macar cu asta la cap. dulciuri iar la papa orice ,imi place sa gatesc.....chiar acu am merele la racit,
Virginia,imi pare rau de problemuta,speram sa se rezolve cat mai rapid si fara "cutit"
Lucica te-ai mutat in casuta noua???cum e???
Pupam toata gascaun wek.mumos va dorim

carmen si stefi


Carmen mersi frumos, de obicei si eu fac tot cu foaie cumparata. Credeam ca ai o reteta de foaie de placinta, caut o reteta usoara si buna si frageda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Buna seara dragi pralinute.Tin sa va multumesc din suflet la toate pentru urarile de "la multi ani".i-mi cer scuze ca nu am mai intrat chear de mult timp,dar din pacate timpul meu liber este limitat.In afara faptului ca Alessia i-mi ocupa tot timpul,sunt toata ziua pe drumuri in cautarea unui nou apartament.Propietara mea vinde casa,si trebuie sa-mi gasesc din timp o noua locuinta.
Antoanela,sa stii ca am mai scapat de colici,ceea ce ma bucura enorm.
Ardeiash,data de nastere este 31/03/1982 ,pt listuta
Va doresc la toate o duminica cat mai placuta.Va pup si somn usor.

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)

https://picasaweb.google.com/100089500739033024696/ALESSIATIMEEA?authkey=Gv1sRgCOCh7pDuiJPGDg#





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

foaie de placinta nu stiu, le cumpar si eu gata de la colruyt .. dar am reteta

reteta cu foaie de placinta:

cureti merele , le tai felii sau cubulete,dupa dorinta
le arunci pe foaia de placinta (daca e prea subtire pe 2 deodata) cu putin ulei .. arunci un pumn de zahar peste ele, daca-ti place dulce tare arunci 2 pumni, scortisoara, nuca, stafide sau alte fructe confiate , daca-ti place. si rulezi.

incomod este putin ca bucatile de mar nu se leaga perfect intre ele datorita marimii .. insa eu prefer asa pt ca ca marul taiat in bucati mai mari isi pastreaza vitaminele si au un gust foarte bun , diferit de marul fiert inainte sau ras ....

timp ... 15 minute cred, in total..

pofta buna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

La Multi Ani , Oana, sanatate, fericire si cat mai multe bucurii! Nu ne-am cunoscut personal, dar de vazut, te-am vazut pe FB si ti-am admirat noua coafura! O aniversare frumoasa astazi si iti doresc din suflet sa ti se indeplineasca toate dorintele!

Dragi praline, sa nu ma dati disparuta... Sunt doar in inchidere de luna! Mai trec eu pe aici! Va pup si o zi frumoasa!!!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

LA MULTI ANI, OANA!
Multa fericire, mult succes si sa ai parte de tot ce iti doresti!


Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

La multi ani, Oanatje! Sa fii iubita si dorita.

Pupici,

Mergi la inceput