Concurs - "Cartea de pe noptiera"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Mai sunt 13 zile in care va puteti inscrie in concurs!

Raspunsul la intrebarea concursului "Ce stiti despre Emil Andreev?" il veti gasi www.humanitas.ro/emil-andreev" target="_blank">DOAR AICI

Va dorim bafta!




O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Mia placut mult autoizolarea lui in numele literaturii. Merita respectul oricarui scriitor pentru asta. Nu sunt multi care ar face asta. In orice caz...nobil gest.

O posibila si plauzibila explicatie a conflictelor actuale

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Este primul lui roman scris, inainte scriind numai povestiri.

Imi place multtt ce crede despre Biblie, si anume ca:"Biblia are toata intelepciunea si dragostea lumii".

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Ultimele 10 zile !

Ce stiti despre www.humanitas.ro/emil-andreev" target="_blank">prozatorul Emil Andreev?







Va doresc o zi buna ! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurita6 spune:

Buna..
eu sunt mai noua pe aici, dar cand vine vorba de carti nu ma dau in laturi:).Am studiat foarte putin despre el in facultate, nu am citit, recunosc nici o carte scrisa de Emil Andreev, insa am aflat si m-a surprins placut faptul ca este un scriitor "bulgar"..din balcani, aproape de noi, dar si faptul ca scrierile lui au fost si continua sa fie traduse in limbi ca:germana, polona, rusa, engleza, si iata ca si in romana.Cei care vor avea ocazia sa-l intalneasca la lamsare cu siguranta vor fi incantati, si mai mult sa primeasaca si un autograf de la el:)

Multumesc pentru oportunitatea de a participa la concurs si succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Inca 6 zile in care va puteti inscrie in concurs si puteti castiga volumul "Raul de sticla" (de Emil Andreev ) !

Succes!



Va doresc o zi buna ! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Haideti - inca 2 zile si jumatate! Va mai puteti inscrie in concurs pana la data de 23 aprilie (inclusiv)!

Succes!



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorinne spune:

Buna,
Emil Andreev este un scriitor apreciat atat de critica, cat si de publicul larg, acesta obtinand in 2005 atat premiul Vick pentru cel mai bun scriitor bulgar, cat si Premiul cititorilor. A imbratisat o multitudine de domenii, lucrand de-a lungul timpului ca profesor, editor TV, jurnalist si traducator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Astazi este ULTIMA zi de inscriere in concurs!

Succes tuturor si Sarbatori cu bine!




Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Avem castigatorii!

Felicitari membrilor:

AkaManah
capra cu trei iezi
laurita6


Astept pe PM in termen de 7 zile datele personale: nume complet, adresa, cod postal si nr de mobil. Cei care nu vor trimite datele cerute la timp vor pierde premiul !

Va multumim pentru participare si va asteptam cu drag si la urmatoarele concursuri!

Felicitari si Sarbatori cu bine!




Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput