Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Ce mult ati scris, deja capitol nou bravo!!!
Am de ieri niste dureri de cap si nu stiu cum sa scap de ele, oare sa fi racit?Sper ca nu.Sunt permise medicamentele homeopate in sarcina adica Oscilo, ca nu stiu poate stiti voi ceva sigur?Mie mi-a zis o farmacista ca da dar mai bine ma mai informez.

Mie mi-a iesit fetita la calendarul chinezesc si la inca un test de pe site(bucuria lui tati, ca el vrea mai mult fetita).El imi zicea ca nu conteaza ce e sa fie sanatos, mai ales dupa ce am pierdut o sarcina, dar ca sa il testez, i-am aratat niste hainute si de fetite si de baietei pe care le-am cumparat de anul trecut (am niste rochite mortale)si ce credeti, la rochite si body roz a zambit mai altfel ca sa zic asa, si m-am prins.Eu zic sa fie ce-o fi dar sa fie sanatos,nu vreau sa ma molipsesc si eu de la el sa vreau mai mult fetita.

Sa dea Domnul sa fim sanatoase si noi si bebeii nostrii si sa facem in decembrie un maaaaare bradut iar in loc de globulete sa punem zambetele noastre sincere.

gravi 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca77 spune:

ce harnicute sunteti la scris fetelor!
ralu acesta e intr-adevar site-ul meu de prezentare, sunt psiholog si psihoterapeut
inna, miki bine ati venit printre noi!sa aveti sarcini usoare!
lia da stiu ca ai trecut prin ceva emotii! probabil ca o sa fie ceva mai clar la urmatoare echo cand mai creste puiutul/ puiutii. tu ce iti doresti?

brambu.. multumim de capitol nou. poti sa imi trimiti si mie parola si user-ul ca sa va vad si eu pozutele voastre frumoase?

o sa caut sa incarc fisierele cu muzica de relaxare pe un site cand ajung deseara acasa si dupa asta va trimti link-ul





6+

www.psychosomatics.be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Fetele mi-a venit o idee haideti sa punem pozele cu bebei (de la eco normal), desi acum nu se vede mare lucru dar sa vedem cum sunt si alte ecografii la celelalte gravidute(am vazut o eco in cap 4 la cineva dar nu mai stiu la cine).

gravi 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca77

ce harnicute sunteti la scris fetelor!
ralu acesta e intr-adevar site-ul meu de prezentare, sunt psiholog si psihoterapeut
inna, miki bine ati venit printre noi!sa aveti sarcini usoare!
lia da stiu ca ai trecut prin ceva emotii! probabil ca o sa fie ceva mai clar la urmatoare echo cand mai creste puiutul/ puiutii. tu ce iti doresti?

brambu.. multumim de capitol nou. poti sa imi trimiti si mie parola si user-ul ca sa va vad si eu pozutele voastre frumoase?

o sa caut sa incarc fisierele cu muzica de relaxare pe un site cand ajung deseara acasa si dupa asta va trimti link-ul





6+

www.psychosomatics.be

cum vrea DUMNEZEU
nu-mi permit sa am pretentii

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
+6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui arleza
Sa dea Domnul sa fim sanatoase si noi si bebeii nostrii si sa facem in decembrie un maaaaare bradut iar in loc de globulete sa punem zambetele noastre sincere.

gravi 6 saptamani


Cea mai frumoasa urare, sa dea Domnul sa fie asa cum zici, pt. toate noi!!

bianca - trimit acusica PM. Si cu o rugaminte, daca nu-i cu suparare.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Abramburika:DPN 20.11.2011.Doamne Ajuta.




Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

Buna dragelor,
Eu acum am gatat cu trainingul... si mi-e rau de mor.
Imi simt stomacul plin si oarecum umflat,parca imi sta ceva in gat, abia pot respira de greata!
Aseara tot asa mi-a fost rau.
Daca o iau cu greturile astea de pe acum nu stiu ce ma fac!
Mi-e si foarte somn!
Multumesc tuturor care mi-au raspuns si m-au linistit referitor la febra!
Abia astept sa ajung saptamana viitoare la doctor sa-mi vad bebelul.
Am facut si eu mai multe teste chinezesti si-mi iese fetita!
Ce-o fi sanatos sa fie.
Referitor la Oscilococcinum e permis sigur in sarcina!
Am luat si eu in sarcina trecuta, la fel si pastilele de gat homeogene ( la mine n-au prea dat rezultate).
Va pupacesc si va doresc la toate numai bine si sa n-aveti greturi asa cum am eu acum!



+5
mami de Iustin 09/04/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

georgia, ce training faci?

POZE...POZULICI

puiutul meu, Erik

Speram...la o printesa 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

Oil&Gas accounting level 2
Azi am invatat despre concesiuni si contracte de share production, si joint venture cu statul.
E interesant dar pentru mine e prea basic. Am vrut direct nivelul doi ca sa scap de notiuni de baza dar... n-am scapat.
Asa ca azi e a 3 a zi cand m-am plictisit!
Fetelor marturisesc un pacat: beau o cutie de cola acum... si parc ma simt mai bine, mi-a luat greata!
Eu de cand am ramas n-am mai pus gura pe nimic cu cofeina!
Sper sa nu-i faca tare rau ca mie tare bine-mi face!



+5
mami de Iustin 09/04/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

Azi as avea si eu 6 saptamani!
Mi-am schimbat semnatura.
Dupa ultima menstruatie ar fi 6 si 3 zile dar la eco mi-a zis ca e mai mic cu 3 zile asa ca eu asa socotesc.




+6
mami de Iustin 09/04/2009

Mergi la inceput