La Multi Ani MAZARICHILOR !!!! - mai_iun '10 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Gabi la 200 ma gandeam si eu, stiam ca remediile constitutionale se dau in dilutie mare. Acum citesc la greu sa vad ce ma asteapta.
Ha ha, ce tare e David!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

buna fetele,

nana,bubu,carla multumesc frumos pentru raspunsuri....da bubu si la noi e aceeasi poveste cu incaltatul,isi strange piciorul si la fel ma trec toate apele pana reusesc s-o incalt

lena urat tare cu oasele astea,trebuie sa avem mare grija,pe mine ma ingrozeste gandul ca i-ar ramane in gat

ioanact felicitari pt dintisor si multumim pt retete

va pup,o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:



Tocmai am scris un mesaj kilometric si l-am pierdut.
Moama...cat de frustrant e....
Ma adun un pic si revin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Dupa 10 exercitii de respiratie, revin.

Salutari si de la noi!

Azi am fost cu copchila la pediatru, control de rutina, ca nu mai fusesem de vreo 2 luni. Toate bune si frumoase, dintii nu sunt la orizont, mai avem de asteptat pana la un an si 7 luni. Atunci cica ne ingrijoram. Mai e timp...asa ca nu am de gand sa-mi fac griji din asta. Am discutat de ROR, a zis ca nu a avut in atatia ani de experienta nici un caz de autism descoperit dupa ROR. Ea i l-a facut copilului ei, are pacienti care l-au facut si pe care i-a urmarit in continuare si nu au avut reactii urate. Mi-a zis ca nu trebuie sa i-l fac la un an daca nu sunt hotarata, ca se poate si mai tarziu, cand structurile nervoase sunt mai "asezate". Mi-a mai zis ca rujeola in forme grave poate da screloza in placi...asa ca e cu dus-intors.

De incaltat eu cel mai bine o incalt cand e o tin in fundulet in bratele mele. Ii distrag atentia cu ceva, chiar cu un alt pantofior din alta pereche, si e perfect. Ne mai iese si daca sta culcata, dar o pacalesc cam greu sa stea asa.

Voi cum stati cu psihicul? Eu o cam iau razna. Tare mai simt nevoia sa fac si altceva. Ca nu am timp este cu totul altceva. Am mai incercat sa citesc cand doarme ea si tare bine mi-a mai facut. Insa parca am nevoie de ceva...cred ca ma apuca astenia de primavara

Dati cu rosii sau ce vreti, dar pe mine ma bate gand de intarcare. Nu prea-mi iese, dar pana intr-un an sper sa gasesc o solutie. Am incercat sa ii dau lapte praf dar il refuza. Ma rog, banuiesc ca nu o suge tzatza pana s-o marita, dar eu sper sa reusesc in cateva luni sa o dezvat.

BIA jos palaria in fata ta. 37 de kg? Super tare... M-as bucura sa ne cunoastem, poate ma molipsesc si eu de ceva motivatie. Am citit despre dieta, cred ca se pupa cu alaptatul. Mi-ar placea sa imi dai si mie cateva detalii, cat de usor/greu ti-a fost.

Nu mai stiu ce vroiam sa scriu...mi s-a golit mintea cand am pierdut mesajul. Daca imi aduc aminte revin. Sper sa nu dureze 3 saptamani sau cateva luni...

O seara buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

DRAGELE MELE AZI AM AVUT O MARE BUCURIE
TANANANA AM REUSIT SA MA INTALNESC CU PRIETENA MEA VIRTUALA,DE UN AN SI PATRU LUNI CRED,MARIBEL
NE-AM CUNOSCUT AICI LA FORUM,ASA CUM NE STIM NOI MAMICILE DE FLORICELE
APOI CRED CA DIN AUGUST AM INCEPUT SA VB LA TELEFON,LA INCEPUT O DATA PE SAPTAMANA,APOI AM AJUNS SA VORBIM ZILNIC,ASA AM AFLAT UNA DESPRE ALTA SI BUNE SI RELE.DEFIECARE DATANE FACEAM PLANURI CUM SA FACEM SA NE INTALNIM,NICIODATA NU NEA IESIT,ASTAZI INSA PE NEPREGATITE AM REUSIT.
PARCA NE STIAM DE-O VIATA,
SA STITI CA DATORITA ACESTUI FORUM EU AM REUSIT SA MAI CASTIG O PRIETENA ,NU AM PUTINE, DAR DE FIECARE DATA CAND REUSESC SA MAI CASTIG O PRIETENA MA BUCUR,SPER SA TRAITI SI VOI ATUNCI CAND VA INTALNITI(ACUM AM INTELES BUCURIA VOASTRA A CELOR CARE DEJA VA-TI INTALNIT)ACEEASI MARE BUCURIE PE CARE EU AM SIMTIT-O AZI

MAI NOU AVEM UN CATELUS MICUT IL CHEAMA OTIS.DACA VRETI SA-L CUNOASTETI IL GASITI PE FB LA BADEA LENUTA

VA PUPAM SI EU SI BIA

fericita mamica de florian cristian 21.06.1998 si mica, BIANCA MARIA 09.06.2010
pozici
http://family.webshots.com/album/578091226pChrLJ?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna seara !

Bubu : eu o platesc pe ora ( 6lei/ora ).

Ce tari sunteti fetelor ( cris, vivela ) cu noii vostri membrii de familie .

Taty_ana : eu peste ii iau de la o pastravarie, Florin are incredere in patron .. eu sper sa nu fie plin de chimicale, vorba ta.

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui marylenac

Buna dragelor,iata-ne si pe noi...
V-am simtit lipsa foarte tare. Pe scurt: sper ca toata lumea de aici e bine.
Despre noi: dupa vacanta de o spatamana mi-am gasit puiul mic, Tudor bolnavior. Evident, au urmat reprosuri in sinea mea ca nu sunt o mama prea buna, ca nu am fost langa el , etc...Dupa ce am crezut ca-l putem trata acasa, am ajuns cu el la Camera de garda la Budimex, cu febra, tuse si un harait destul de urat in piept. Asa ca a trebuit sa ne internam de luni pana vineri. Slava Domnului acum Tudor este bine, dar a fost o experienta traumatizanta atat pentru mine cat si pentru el. SPITAL = GROAZA.
Va pup si promit sa revin cu vesti bune. Sper sa am timp sa recuperez de citit.

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)


Esti o mama super, nu-ti mai fa ganduri ... se putea imbolnavi si cu tine acasa .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui flory_blanca

Eu tocmai am inceput cura de slabire fortat (ceea ce imi prinde tare bine) ca m-am trezit azi dimineata toata umflata. Se pare ca am facut alergie la ceva, nu se stie la ce asa ca sunt pe regim si tratament. Asa ceva nu am mai patit niciodata si nici nu stiam ca sunt alergica la ceva mai ales ca am facut testele subcutanate dar se pare ca mai trebuie sa investigam.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010


O fi tot de la chimicalele din alimente ! Si pe mine ma enerveaza ca nu mai gasesti nimic curat si cel mai tare ma supara taranii de la piata ca in ei aveam incredere ... si uite asa nu ma mai intreb de ce a crescut incidenta cancerelor gastrice si intestinale

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui remy_mv



Tocmai am scris un mesaj kilometric si l-am pierdut.
Moama...cat de frustrant e....
Ma adun un pic si revin.



mamica de cat un ghemotoc (11.05.2010)


Incearca sa il selectezi si sa ii dai din mouse copy inainte de al trimite , eu asa fac cand am mesaje lungi !
In legatura cu psihicul ... asta e unul din motivele pentru care am ales sa ma intorc la servici, eu una nu mai rezist acasa, am nevoie de socializare, fara grija si fara sa fiu cu ochii dupa fiica-mea .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ultima nazbatie a Sofiei ... din prea multa curiozitate de a vedea ce este pe masa, birou, toaleta din dormitor etc in momentul in care se ridica in picioruse ( pe varfuri bine-nteles ), se prinde bine cu mainile de masa , isi ridica un picior si apoi si celalalt ... si uite asa ramane fata mea suspendata in brate si normal ca nu are forta suficienta si dupa cateva secunde incepe sa se balanseze si daca nu as fi in spatele ei ar face intr-un mod destul de violent cunostiinta cu pamantul ... si uite asa mai am o grija in plus .
Si daca tot sunt la capitolul povesti : ne jucam amandoua pe covor, la un moment dat se repede la fata mea, imi ia ochelarii de pe nas, imi zambeste frumos si dulce, ii studiaza pret de 2 secunde si mi inapoiaza ... i-ai tu mami ca nu sunt interesanti .
Si tot astazi, eram in bucatarie, ea papa mar cu biscuite iar al meu sotulache curata usturoi si d-ra mea a devenit brusc interesata de ce facea el si ne tot arata cu degetul catelul de usturoi. Pana la urma am fost nevoita sa ii tai o feliuta mica si subtire si sa ii dau sa guste; dupa ce l-a plimbat prin toata gura si s-a strambat in nenumarate feluri a ajuns la concluzia ca tot marul e mai bun si a scuipat feliuta de usturoi dar mirosul a ramas , alunga toti vampirii in noaptea asta

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput