Pufi de ian - feb 2010 (7) - felicitari Bea

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

lorexda.....trebuie foarte mare atentie la spalatul mainilor......incerc sa am grija......dar na.....ce sa-i fac....a mers cu tramvaiul cateva zile.....si de acolo i se trage sunt sigura....ca asa oameni...offf au o varsta destul de inaintata si tot nu sunt in stare sa tuseasca in batista ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Tomaca, am scris la cpitolul trecut:

Luna neagra adica faptul ca a fost luna mai aproape de pamant cu 30mii de km?

p.s. eu am bocit sambata, fara motiv. sotul si mama faceau misto de mine ca ma influenteaza luna



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Ma rog, eu ziceam mai mult asa ca poate mai trece pasa proasta si cum toata lumea a vorbit de luna asta, m-am legat de ea.
Dar se pare ca e adevarat, pe multi ii afecteaza activitatea Lunii. De unde si vorba de lunatici. Cred ca si pe mine m-a chinuit putin.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa






ma simt bine sa aud ca nu numai eu plang fara motiv

mi mi se mai spunea in facultate varcolacul, ca nu puteam sa dorm in noptile cu luna plina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Ruxita,

sanatate...regim ushor de tinut...mie mi-e frica sa ma duc la control, ca si pe mine ma doare stomacul si colecistul zilnic...si stiu ca ar trebui sa tin regim...dar eu cand aud de regim parca aud de inchisoare...si la cate kile mai am, aushvitz scrie pe mine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Ana,
eu te inteleg.M-as fi simtit la fel in locul tau.Si eu pun suflet in prietenii.Dar gandeste-te ca poate pur si simplu a omis sa te anunte avand in vedere ca nu ati mai vorbit de mult timp.Mi se intampla si mie sa-mi pierd unii prieteni din "raza vizuala" daca nu mai comunic de mult timp cu ei, si apoi cand imi aduc aminte mi-e rusine de mine ca i-am uitat pt un timp..Nu i-o lua in nume de rau.Abordeaz-o si spune-i pe un ton prietnesc ca ti-ar fi placut sa afli de la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Ruxita,

sanatate...regim ushor de tinut...mie mi-e frica sa ma duc la control, ca si pe mine ma doare stomacul si colecistul zilnic...si stiu ca ar trebui sa tin regim...dar eu cand aud de regim parca aud de inchisoare...si la cate kile mai am, aushvitz scrie pe mine..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Atunci nu poti sa tii un regim care sa te ingrase si sa fie sanatos? Cred ca ma descurc sa-ti dau niste sfaturi dna varcolac.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

BEA felicitari!! Doamne, cat ma bucur pentru voi!! Sa ai parte de o sarcina usoara!
LOREX daca doare colecistul incearca sa ai mese de regim oricat de greu ti s-ar parea. Te vei obisnui destul de repede. Eu n-am dat importanta durerilor, regimului alimentar (nu mancam gras dar mai aveam excese la anumite mancaruri) si am ajuns la colecistectomie de urgenta. Doamne ajuta sa nu fie cazul la tine. Pup Bobita!


R, mamica lui L si a M
I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

BEA felicitari!! Doamne, cat ma bucur pentru voi!! Sa ai parte de o sarcina usoara!
LOREX daca doare colecistul incearca sa ai mese de regim oricat de greu ti s-ar parea. Te vei obisnui destul de repede. Eu n-am dat importanta durerilor, regimului alimentar (nu mancam gras dar mai aveam excese la anumite mancaruri) si am ajuns la colecistectomie de urgenta. Doamne ajuta sa nu fie cazul la tine. Pup Bobita!


R, mamica lui L si a M
I can't fake with dignity so i'll not try!!


cred ca si pe mine de la colecist ma doare capul... ce NU AM VOIE sa pap?????????????????????
daca tu te pricepi please invata-ma...........

mersi de urare.....voi bine????????????

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 4+ de fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

BEA felicitari!! Doamne, cat ma bucur pentru voi!! Sa ai parte de o sarcina usoara!
LOREX daca doare colecistul incearca sa ai mese de regim oricat de greu ti s-ar parea. Te vei obisnui destul de repede. Eu n-am dat importanta durerilor, regimului alimentar (nu mancam gras dar mai aveam excese la anumite mancaruri) si am ajuns la colecistectomie de urgenta. Doamne ajuta sa nu fie cazul la tine. Pup Bobita!


R, mamica lui L si a M
I can't fake with dignity so i'll not try!!


cred ca si pe mine de la colecist ma doare capul... ce NU AM VOIE sa pap?????????????????????
daca tu te pricepi please invata-ma...........

mersi de urare.....voi bine????????????

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 4+ de fetita cu codite...


Doamne ajuta!



Maica-mea a suferit de colecist toata viata pana in aprilie anul trecut cand am luat-o "cu forta" la operatie. Ajunsese de facea colica biliara de la paine prajita cu branza de vaci!!!
Mare atentie: o bila cu adevarat bolnava care nu e scoasa - asa cum s-a incapatanat maica-mea sa nu o scoata ani de zile - face mai mult rau organismului, inflameaza pancreasul. Iar pancreasul nu se poate scoate / repara.
Mai bine scoti fierea, tii regim 6 luni si apoi iti reiei usor usor ritmul de viata - bine, fara excese - ficatul preia functia bilei si...asta e....decat sa te chinui de moarte la fiece imbucatura.
Parerea mea! Si a maica-mii....mai nou!!!

Bea, ca intrebai ce nu ai voi sa mananci.....pai in primul rand nimic prajit, tocatura, afumat, slanina, porc, o gramada de alimente sunt interzise. Nu stiu exact toate alimentele interzise, poate cineva care chiar sufera cu bila poate da o lista mai detaliata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Helo!

Suntem si noi liberi in sfarsit! Ca prea era densitate mare pe metru patrat, prin casa...

A plecat mama, asa ca de maine ne facem de cap cat e tati la munca.
Nu am apucat sa citesc mare lucru, dar sper mai pe seara.
Atata spun: am pus pe mine niste kile...de imi vine sa o adopt pe Lorex, cu Bobita, cu tot! (Si e loc si pentru Simpli ).

Va





Mami a lui Cristi



www.lucrumanual.tk/cercei/55-cercei-fantezie-roz.html" target="_blank">NOUTATE: Cercei "Fantezie", roz


www.breslo.ro/Shop/Miki.H" target="_blank">Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:



Am recuperat mai mult de un capitol jumate....
uffff...
O multime de lucruri!

Dar retin numai




FELICITARI BEA!!!

Sa dea Domnul sa fie bebe sanatos si sa ai o sarcina usoara, sa treci cu bine de toate incercarile celor 40(+/-) de saptamani si sa ne bucuri si pe noi zi de zi cu bucuria ta!

Mai retin:

Sorina felicitari ptr primul capitol facut!

Lorex WOW super Iuria cu creion si cu hartie! bravo!
SI noi avem burtica ca un balon dupa ce mancam, zici ca-i un mic somalez!

simply nu-ti mai face ganduri negre, esti cea mai buna mamica si lucrurile astea or sa treaca, ai sa vezi!

BF sorry, sper sa nu se mai repete asa o noapte!

Lali wow! ce dulce e David! Super ca se exprima! felicitari!

Mire cum mai sunteti? Poate Marei ii e dor de noi si de aia e mai agitata, incercam sa venim cat de repede

evyme WOW! Sa va fie de bine tunsoarea! Cred si eu ca e greu sa te obisnuiesti!

Livia offf iesi la shopping, mananca ceva bun! musai! Incearca sa discuti cu sotul despre o vacanta de Pasti. Totul e sa iesi un pic din rutina!

....offf neuronul...sigur mai era ceva de spus...

de Yannis

Mergi la inceput