Nasterea la Arcadia - Iasi (4)

Nasterea la Arcadia - Iasi (4) | Autor: copiloi

Link direct la acest mesaj



Capitolul 1, Capitolul 2, Capitolul 3

Link: www.arcadiahospital.ro/maternitate/info/maternitatea-arcadia" target="_blank">Maternitatea Arcadia


Nasteri usoare si bebei sanatosi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

deci o cezariana la arcadia costa 32oo ron.Mi-a mai revenit inima la loc. In ultimele zile eram speriata pentru ca eu credeam ca o cezariana costa 4800 ron. dar oare de ce credeam asa?!? offf!ce-am mai suferit! mamici, care ati vrut naturala dar s-a ajuns la cezariana, ma scoateti putin din bezna?

33 saptamani, DPN 5 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

48 mil costa cezariana cu medic colaborator,32 mil cu medic angajat arcadia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

cu ce doctor vei naste cami?cate sapt ai?ai contractii..ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Pai multumesc lui Dumnezeu,am intrat in 40 de saptamani.Dar cu emotii de la 28 de saptamani,cand imi coborase tare uterul iar la 30 s-a mai deschis si colul,de nimeni nu s-a gandit ca ajung la termen.Eu nasc cu dr.Samoila.Contractii am tot avut de vreo 2 luni,dar nu f. dureroase,iar saptamana trecuta le-am avut ceva mai intense de am crezut ca nasc,dar uite ca n-a fost sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

ma bucur ca ai apucat 40sapt!sper sa apuc si eu pt ca si eu am primit vestea nu tocmai buna ca mi s-a deschis cou,asta sapt trecuta... (scuze nu imi merg 2 taste,sper sa se inteeaga),stau in pat de atunci si innebunesc !tu ce ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Monik,daca n-ai nascut,natere usoara maine iti tinem pumnii si ne vedem miercuri sanatoase si cu BB sanatosi si frumosi ,de fapt joi, cand o sa pot sa ma misc si eu .Iar joi te asteptam Stefana!
Fetelor sper ca n-ati nascut,de n-ati mai dat niciun semn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Lasa ca o sa fie bine gravidacori,ai sa vezi,uite la mine cel mai bun exemplu.Am luat gynipral,no-spa si am tot facut injectiile alea de maturare plamani pentru BB,in cateva serii.Si normal,mai mult in pat.Cat il ai deschis colul? Eu il am 2 cm din saptamana 30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

cami,nu mi-a zis cat e , asa a zis - 1 deget pana aproape de orificiu intern, si mai scrie in caiet dupa asta (nu stiu ce inseamna) MI, si PC mob.
trebuie sa iau no spa 2 pe zi
eu sper sa se inchida..nu stiu cum voi reusi sa mai stau 8 sapt macar ,pana fac38,doar in casa ,in pat.
tu nu ai iesit din casa deoc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

De un deet am avut eu la 28 saptamani si asa scria si la mine.Daca nu ti-a dat gynipral,stai mai bine ca mine.La mine era si coborat tare uterul,gata lansat de nastere.Eu n-am stat numia in pat,mai ieseam asa la o plimbare scurta,ma mai miscam si prin casa.Dar marea majoritate a timpului,da,o petreceam in pat.Tie ti-a spus sa stai numai in pat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Buna fetelor, monik, camiki, stefana va tinem pumnii, si ne rugam sa fie totul bine!

Cori, si eu tot in mai am DNP, maine merg la arcadia la control, sa vedem cum stam cu gramajul si sper sa nu am alte probleme.Eu vreau sa nasc nat, vad ca tu vrei cezariana.Nu te necaji ca saptamnile trec repede, stai linistita!ACusi e pastele, si acusi vine si barza!

Sunt tare entuziamata ca maine ma duc la arcadia, abi astept sa va povestesc!

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput