Nasterea la Arcadia - Iasi (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

mi-a zis sa stau mai mut in pat...eu sunt f activa de obicei,urcam 3 etae de 3 ori pe zi...dansa mi-a zis ca nu mai am voie de asa ceva...ma ingrozeste ca nu pot gati,sau deretica prin casa...saracu sot...sunt si speriata sa nu se inrautateasca treaba dar bici asa nu mai pot parca.am vrut sa vad daca si tu doar in pat ai stat.
ma simt bine ...in conditiie ceor 30sapt...desigur.
cami...de asta faci cezariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

madine,poate ne vom vedea in mai ,cu cine nasti?eu vreau cezariana de mare frica ce am....coi discuta si cu doctorita ce crede ea ....dar natura nu prea am putere ..zic eu.merci de incuraari si tie cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mir_anda spune:

Multumesc camiki pt raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Am ajuns la cezariana pentru ca Bb are circulara de cordon.Medicul mi-a spus ca putem incerca natural si daca se observa suferinta fetala intram de urgenta in cezarina.Ea tot imi spunea ca e alegerea mea,nu a vrut sa ma influenteze in vreun fel sau altul.Asa ca am ajuns sa aleg cezariana,desi undeva in suflet sant tare indoita si regret ca n-am avut curaj sa incerc normal.Am in cap doar povestea alinei si ma mai linistesc. Ceva de genul asta ma astepta si pe mine daca doamne fereste incepea sa se sufoce BB cu cordonul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Cori, eu o sa nasc cu dr.cacicovshi, si eu am emotii,dar sincer mi-e mai tare frica de cezariana.O sa ma rog la Dumnezeu sa trec cu bine peste experienta asta, atat eu cat si toate burticile!

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

am uitat sa te intreb...stii de ce s-a deschis co|u|?ti-a zis doctorita?eu cu 2 sapt inainte de utimu| contro| era inchis si sapt trecuta |a contro| |-a gasit deschis si nu stiu de ce,ma tot intreb ce oi fi facut...ca sa nu mai fac
si am mai af|at ca se poate inchide |a |oc...asa o fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Nu mi-a spus de ce si nici n-am intrebat,eu si la prima sarcina l-am avut deschis tot 2 cm din luna a 8 asa ca m-ai tare s-a stresat doctorita decat m-am stresat eu.Inca dr.era convinsa ca nu prind ziua de azi,20 martie si uite ca am prins-o.Eu m-am stresat mai tare cand a cobort uterul la 6 luni.Stiu pe cineva care a stat cu colul deschis de 4 cm de la 4 luni asa ca noi stam bine.De inchis n-am auzit sa se inchda,ti-a spus ea asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik_03 spune:

Buna fetelor, multumesc pt incurajari. inca nu ne-am dus la spital si ne rugam sa stea cuminte pana maine bebe. am inceput sa am contractii si mi-a si coborat burtica. ma si dor foarte tare muschii sub burta, nu stiu cum sa va explic. dar stau si eu in pat pana maine si sper sa fie totul ok.
In alta ordine de idei, mi-e o frica de mor, dar sper sa trec cu bine peste ziua de maine si sa ma prezint onorabil la marea intalnire. atat mie cat si sotului ne tataie fundul prin casa de frica si emotii si numaram orele care au mai ramas. cred ca e mai bine la o nastere normala si nu programata, macar nu stii cand vine, iar atunci nu mai ai grija emotiilor. asa, eu stau si numar zilele de 2 saptamani . Camiki si stefana, nastere usoara si voua si poate ne vedem. dupa ce ma pun pe picioare un pic o sa revin cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

am auzit|a a|te gravide cu aceeasi prb. ca s-a inchis.
vreau sa fie bine si cu sarcina dar si cu mine ca de 7 zi|e nu am iesit din casa si cand vad soare|e asto ..of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Buna si de la mine. Eu in week-end intru mai putin. Stiti cum e, sambata program administrativ prin casa, iesiri, vizite, duminica mancare si lenevit cu sotul Mai ales ca ieri am zis sa ne bucuram de o ultima leneveala de duminica in doi, ca deja de duminica viitoare vom fi in formula de 3.

Eu nu mai am rabdare. Abia astept sa treaca zilele pana joi. Ma odihnesc, imi fac manichiura, pedichiura. Pe miercuri sper sa ajung si la coafor sa ma fac mumoasa, sa ma placa bebe

Monik, mult curaj! Ai sa vezi ca va fi totul bine si maine pe vremea asta vei fi cea mai fericita mamica!!!

Camiki, numai maine nu-i poimaine. Intru maine sa-ti fac galerie. Sa stii ca este posibil sa se inchida colul, daca stai cumintica in pat. Am auzit multe cazuri printre cunostinte.

Fetelor, voiam sa va intreb de medici pediatri. Voi ati vorbit deja cu cineva? Aveti ceva recomandari? Eu ma gandeam sa-l inscriu la dr. Maria Daniil, de la policlinica din Pacurari. Stiti ceva desprea ea? Eu as vrea un medic modern, la curent cu noutatile si care sa nu prescrie antibiotice la primul stranut.



Stef 38+ cu Tudor Stefan

AMR 4 zile!!!!

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput