Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Buna seara!

Si eu tot in vizita............

am citit ultimul capitol.......

foarte multe am aflat....


abramburiksper ca dumnezeu sa te fereasca de intamplari prin care ai trecut.......
iti admir putera si forta de a merge inainte pentru Silvia......
Doamne ajuta sa ai un bebe sanatos........


georgia am vazut ca si tu esti un pic stresata......stiu..........cunosc.....
sora mea a pierdut 4 sarcini, au fost oprite din evolutie si nici un dr nu ii poater zice nimic.....si mie mi-a fost nu stiu cum sa ii zic ca il astept pe al doilea.nu vreau sa stiu ce o fi fost in sufletul ei..............
sper sa ii dea si ei DD un bebe mic intr-o buna zi..........




eu ce sa zic despre mine?sau noi?
sarcina no 1 a fost ok fara probleme....
s-a lasat asteptata 3 ani de zile.......
nastere prin ceza......ditamai bebeliou' de 4 kile 160........
alaptat decat 3 luni si o sapt..........din lipsa de lapte cu supliment decat s-a nascurt.........


nu stiu cand ajung la medic.....i8in cazul in care a m avut um 27 ian apoi luat antibaby din 29-3 martie si in 3 martie am ovulat

si eu am dureri sub burta.si durere de sani.......



doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!!!!!!!!






Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 4+ de fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bea, in sfarsit un copilasi mai mic decat Vlad

mami de Vlad (29.10.2009) si 6+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Abramburika, am intrat pe picasa si am vazut o frumusete de fetita, sa va traiasca, sa va bucurati de ea si sa-i dea DD un fratior/surioara la fel de frumos si sanatos

Eu o sa pun la semnatura link, catre albumul nostru ptr. cine vrea sa ne vada. Multe sunt facut in parc impreuna cu alti fulgusori de la doiseea lui Vlad, nov.dec.2009

mami de Vlad (29.10.2009) si 6+
Multumesc Doamne!

lumina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Bea, in sfarsit un copilasi mai mic decat Vlad

mami de Vlad (29.10.2009) si 6+
Multumesc Doamne!


daca te bucuri, si eu ma bucur, numa sa fie de bine!!!!!!!!!!!!!!
doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!!

sper sa aud numai vesti bune de la voi!!!!!!


Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 4+ de fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firicel spune:

Neata fetelor!Cum va simtiti azi?

Eu in sfarsit dorm putin mai bine dar mi-e din ce in ce mai rau....Am arsenal deja langa pat-o punga si un lighenus.

Brambu-ti-am vazut pozele:)doua fete frumoase:)Pot sa "comand" si eu o fetita asha?Ce bine ar fi.

Beatrice-imi place semnatura tacu "fetita cu codite".

Arleza-stiam eu ca am sarit pe cineva.Nu,nici noi nu am spus nimic pana acum.E micul nostru secret.Doar fizioterapeutului i-am spus pentru ca fac terapie cu ultrasunete si nu stiam daca-l va afecta pe bebe sau nu.E tare grea asteptarea dar mi-am promis ca nu spun nimic pana nu merg la ecograf.Si dupa primul eco-inainte de 12 saptamani-daca totul e bine impartasim vestea doar cu parintii.Prietenii mai au de asteptat.Noi suntem deja "codasii" grupului .Mai am o prietena care are o fetita de 1 an si ceva si una pe drum dar sta in Melbourne.Cei de aici au copilasi de aproape 6 ani,3 ani etc.

Apropos de kilograme-eu chir nu stiam cat sa mananc in plus.Sa va scriu ce am citit dintr-o carticica si ce mi-a spus nutritionista.Carticica spune urmatoarele:va trebui sa adaugati 300-500 calorii in plus zilnic.Nutritionista mi-a dat drept exemplu cartoful dulce.Daca inainte mancai 10 bucatele mici de cartof dulce,acum mai adaugi 5.Sursa buna de acid folic:avocado,grefe,papaya-1/2 de fruct.In aceeasi categorie:brocolli,porumb,nuci,mazare,zmeura,rosii,pui si peste-circa 115 grame.Portocala-1 fruct.
Surse excelente:fasole,linte,suc de portocale(natural),cereale pt micul dejun-1 cana(cup) si jumatate.
Asparagus,spanac,capsuni si seminte de floarea soarelui-1/2 de cana(cup).

Va pup o zi frumoasa va doresc




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firicel spune:

Foarte pe scurt-merg Miercuri la eco,in Aprilie la ginecolog daca mai e cazul si Joi la Dr medicina generala.
Am pus si eu 4 poze in album-doar cu ocean/apus/recif si una cu mine.
Mi-a dat bataie de cap italiana

Am si eu o intrebare.Avem o nunta in Aprilie-si voi fi domnisoara de onoare(aici poti sa fi si maritata,cu 10 copii si la 60 de ani..conteaza doar pe cine alege mireasa).Mireasa(vara-mea) mi-a cumparat o rochita foarte frumoasa.Vine ca turnata.Problema e...ca daca totul merge bine,nu stiu daca-mi va mai veni rochita.Momentan n-am pus nimic in plus(ba chiar cred ca am slabit).Schimbarile(burtica/sani)cat de mari sunt in general in saptamana 10/11/12?Desi mai am variante(rochite,fustite),familia insista sa port rochita asta care este intr-adevar superba.Si nu stiu cum s-o dreg ca nu vreau inca sa dau de stire despre .Nici nu vreau o minciuna gogonata.In afara de asta vreau ca mireasa sa fie centrul atentiei nu eu(in sensul ca daca spun ceva de bebe,se va schimba macazul).Ceva idei ,sfaturi va rog frumos.
La un moment dat chiar imi spuneau sa beau apa/sa nu pap in ziua aiaca sa fiu sigura ca intru in rochie.Eu ma gandeam ca incep tratamentul pt FIV si o sa fiu umflata rau si ca nu stiu sigur daca voi putea s-o port(deja le spusesem de tratamente hormonale).Sfatul a fost acelasi:ushor cu mancarica,nu bei apa.Sunt sigura ca matusa imi va spune ca nu m-am abtinut de la mancare,nici macar pt ziua nuntii.Please help!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

neatava poftesc la un ceaiapoica sa faca bine lui bb
ce faceti fetelor?cred ca dormiti
eu am imbracat baetelu de cresa si- l duce sotu...va las vb mai tarziu ma duc sa mai trag un puica am amas singurica.
O zi frumoasa si

4+ ,teodor de 2 ani,tati si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!! O sapt. cat mai placuta!!

Azi asteptam fetele cu vesti bune de la eco ... roxana si cine mai merge???

many - multumesc pt. comentarii si complimente .

beatrice - multumesc si tie, sper sa te auda D-zeu.
Ce ma distreaza semnatura cu "fetita cu codite". Sa fie cum va doriti!!

firicel - eu stiu, tu poti incerca sa faci cererea pt. o fetita si vezi tu ce vrea Doamne-Doamne.
N-am inteles ce data e aia 10/11/12, dar am vazut dupa ca e vb de luna aprilie. Pai e acusica, nu cred ca o sa fie schimbari majore. Asa ca poti imbraca rochita aia. Da, eventual cu 2-3 zile inainte sa mananci mai putin (nu sa te infometezi) ca sa te simti bine in ea, zic si eu. Dar nu cred ca o sa cresti precum cozonacul in nici o luna.

Pozele sunt superbe, mai vrem !!



******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

aaa, many - nu se vad pozele de la semnatura ta, ma trimite la albumul meu de picasa. Poate sunt pe privat, de aia.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

neata fetele
iau si eu o cafea


Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
+6

Mergi la inceput