Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

irina, draga mea, la laparo se verifica si trompele. la mine nu s-a putut data trecuta, dar acum am cerut si mi-a facut testul cu substanta de contrast. e mai ok asa daca tot se umbla pe akolo, decat sa mai faci HSG dupa aceea.

eu sunt bine, am fost dimi si mi-a scos firele, e totul ok. s-a oprit si sangerarea si oricum a zis k e normal in prima sapt dupa operatie k se mai curata locul. m-am apucat de ieri de vitex, macca si tinctura BU k sa pregatesc "terenul". voi merge la control dupa urm CM si tot atunci o sa predau si formularul cu reactiile observate in urma tratam cu diphe k sa-l foloseasca la studiu.

va pup pe toate si va multumesc inca o data pentru suport

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

roxy
deci tu acum, dupa a doua op nu mai faci nici un tratament, nu?
eu stiu sigur ca nu voi face diphe, asta mi-a zis medicul deja. Sincer, n-as vrea sa mai iau nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

irinel nu cred k imi mai da tratament...nu stiu inca sigur, sa vad ce zice la control in aprilie. eu sper sa ma lasa un pik la liber asa sa vedem daca reusesc sa raman. oricum am un feeling pozitiv si simt k voi ramane curand
poate iti da totusi altceva, daca diphe ti-a zis deja k nu...ma gandesc ca nu e chiar ok sa te lase asa...mie mi s-a facut un chist si sub diphe deci...nu stiu ce sa mai zic.

pup!

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

mi-a zis ca-mi da ac-uri, dar ma bate gandul sa zic pas

misspii, ce fac galustele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Irina - am citit mesajul tau si am vazut ca chistul a crescut si tb sa faci lapo.cand mergi? multa bafta ..ce sa mai zic ..sa te faci bine si am mai spus-o dar este endometrioza asta tare urata este.
Roxy - bine ai revenit,vad ca esti tare optimista poate se ia si la mine macar un pic.
Eu sunt rau de tot in butoi ,nu a venit inca rezultatul si astepatarea este cumplita,am sunat dimineata la Cluj si a zis ca azi sau maine dar nici nu mai dorm .au zis ca trimit rez pe e-mail dar daca este ceva naspa si suna si vreau sa va zic ca la fiecare apel tremur si telefonul meu suna non stop.
Didi - pe unde esti?
va pup pe toate si vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

misspii draga mea iti dau tie tot optimismul meu si te ajut sa-l si multiplici trebuie sa fie bine, m-am rugat si ma rog in continuare pentru tine si pisicii tai sa fiti bine cu totii

ellyshor, didi - ce faceti fetelor?

lalely - mai e foarte putin

irina, kitty, lelu

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

buna fetele!!!
roxy cum te mai simti?mai bine..nu-i asa?
eu am inceput sa-mi strang stocul de naturiste...pt ca apoi sa-mi fac un program pt toate..
mierea este estrogenica?cu ce am voie sa-mi indulcesc ceaiul?
eu sunt in ziua 24..am doua saptamani de la operatie...si ma cam supara ovarul stang..sau ceva pe acolo...dar o durere persistenta,nu ca o intepatura..ce-o mai fii...
deja am dureri de sani..deci inca isi face de cap estrogenul meu
si fetele care ati folosit diphe..se da compensat de la medicul de familie?


ASPIRANTA LA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello kitty sunt bine, multumesc. chiar si taieturile arata mult mai bine, le cosmetizez in fiecare zi. azi vreau sa ies un pik la aer, sa fac o plimbarica k sa mai prind culoare in obrajori
stai lini, k e normal sa simti mici intepaturi, dureri surde in primele luni dupa operatie, pana se aseaza lucrurile pe akolo.
eu am ovulat f puternic luna asta asa k a avut dreptate d-na dr cu cei 2 foliculi. sper sa fie cel putin la fel de bine si lunile viitoare k sa vina oricum abia astept sa ajung la control dupa CM sa vedem ce zice dr k ma ingrijoreaza un pik faptul ca mi s-a format un chist de 3 cm chiar si sub tratam cu diphe...adik ma gandesc k nu e tocmai ok
legat de diphe compensat - vezi k era undeva pe prima pagina un link parca unde erau descrise etapele pt a incerca sa-l obtii compensat si oricum daca mai spicuiesti prin cap anterioare o sa mai gasesti discutii de-ale fetelor pe aceasta tema. din cate stiu eu este destul de anevoios procesul, semnaturi peste semnaturi, retete, trimiteri etc...k la noi de altfel! eu am avut mare noroc cu programul de studiu pt k am beneficiat gratuit de intreg tratamentul
daca incepi diphe de la ciclul asta sa ai grija sa vb cu dr din timp pt k trebuie facut in prima zi! si nu se gaseste chiar in orice farmacie, trebuie o anumita concentratie...asa k ai grija sa te preg din vreme!

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

roxy, de cate zile de concediu medical beneficiezi pt laparo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Kitty...se da Diphe compensat..dar dupa ce ai un intreg dosar care tb aprobat de Casa de Asigurari de Sanatate.Cu acest dosar mergi apoi la medicul de familie si eliti da compensat...Este cam complicat,nici nu mai stiu exact ce tb sa facut..dar eu am luat pana la urma compensat!

35+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 5 saptamani!!!!

Mergi la inceput