Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

RACUSORULE, cum a fost azi la scirbici?Cum te-a primit Andrei?.

Despre intilnirea delfinasilor,este prea devreme sa stiu ce facem in august,copiii pleaca in tabara atunci,habar nu am de-pe acum, .Dar sigur tragem o fuga sa ne vedem live,macar o zi, cu cazarea rezolv pe loc pe undeva prin preajma,daca nu mai e liber unde rezervati.Oricum mi se pare muuult prea devreme.De Paste ce faceti??

Ce-am mai ris CRIsSTINA de cumnatul tau cu dormitul cu mami lui
,fff tare

DENISA,ce fac piticii, tu astepti rezumatul Cristinei duminica,nu-i asa
Cristina, ai o memorie uimitoare,n-am intinit pers.care sa retina si cele mai mici amanunte,esti buna,buna

Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Dragi mamici,

Va asteptam la bazarul nostru, avem multe produse noi , la preturi mici. Daca doriti, dati click pe semnatura mea.

Mami de ANDREEA LAVINIA 1.10.2010
AM PRODUSE IEFTINE AVON SI ORIFLAME LA BAZAR!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

l-am vazut si eu pe Tudorel

fobie... sa nu trebuiasca sa ies din casa pe ploaie, cand e plin de rame pe trotuare si nu ai unde sa calci. parca as merge desculta peste ele! asta mi-a ramas din Ro, ca aici inca nu am vazut rame . si gandacii aia mari de canalizare care ies noaptea pe strada -ca de astia sunt tare multi aici- si fug repede-repede...

iar sunt in schimbare cu programul de masa . daca in ultima vreme se trezea devreme, ii dadeam si eu pe la 9 fructele, sa i se faca foame pana la amiaza... dar nici ieri si nici azi n-a vrut sa manance inainte de 10-10.30. asa lasam. mai ales ca azi a baut din bibe 80 ml supa si la 14.30 a papat aproape un borcanel de peste cu legume (prima zi de peste!). aveam pregatit pireul de rezerva, dar dupa prima lingura, deja deschidea pofticioasa gurita!! ma bucur ca nu se mai trezeste peste noapte, chiar daca se trezeste mai devreme se joaca cuminte la ea in patut daca o ridica cineva in fundulet (nu cumva sa se ridice ea ). azi-dimineata insa a stat la titi de la 7 la 8, nici nu ma puteam misca de ea ca ma tragea de pijama sa nu-mi schimb pozitia . acuma o apuca pe ea iar dragostea cea mare...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

alina, ce sarbatoriti maine?

maine delfinasa mea implineste 9 luni (fix 39 de saptamani) , iar Maria sapt viitoare va avea 9 ani si 9 luni! . hm, ar trebui sa pregatesc si eu un dulce ceva, sa va astept dimineata la trezire

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Of, ma dor spatele de atata purtat copil in brate.

Kata, legat de memorie- ia intreaba-ma ceva din istorie, sa vezi ce ma balbai... retin si eu tot felul, dar ce e musai important nu..

Vroiam sa va zic ceva, ca de asta am intrat iar, dar am uitat... sper sa imi amintesc mai incolo...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Cris asa ce m/ai facut sa rad...mi te si imaginam fugind de un caine....stiu ca nu e de ras dar nu am putut sa ma abtin

Alina2005 ce frumoasa e Aida si tu ai tinut/o ascunsa de noi atata timp

Noi avem 2 catei chihuahua dar i/am dat la curte la cumnatul meu de ceva timp ca au loc de desfasurare...ii mai aducem si la noi 1/2 zile...Antonia e fascinata de ei cand ii vede

In sfarsit a mancat si fata mea azi mai bine...dim iaurt cu banana...la pranz dovlecel cu brocoli si cu peste si un pic de usturoi(e ingredientul secret) iar acum la 5 iaurt cu mar copt si biscuite

Am facut si eu o prajitura cu mere si deja am mancat jumatate din ea

Nici Antonia nu are nici un dinte si face 9 luni sapt viitoare...cred ca o sa/i iasa la 1 an ca popcornul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mousel spune:

Buna seara mamici
Am nevoie de ajutorul vostru-bebelina mea e ragusita de ieri. Nu are rosu in gat,mucitori, febra, este vesela,mananca.
Ce as putea sa ii dau, ceva homeopat (stiu ca tot s-a discutat despre asta dar nu amnotat )?
La dr am fost si mi s-a spus sa urmaresc daca apar altesimptome.

fetita cu fundita IULIA (19.08.2010)
http://www.facebook.com/album.php?aid=47317&id=100000486203393

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

andreea, la ce gradinita ati fost pana la urma?

mousel , homeopat se poate da homeovox pt raguseala.
dc e ragusit rau rau, aerosli cu adrenlina si ser fiziologic.

aoleo ce ii spune stefan lui mihai..o sa deschid geamul si o sa cazi jos.. jeee..(amandoi stau si se uita pe geam)


Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Eu am fobie de tot ce inseamna ganganii cu multe picioare...nu ma intrebati de ce, ca nici eu nu stiu...


In alta ordine de idei, Raducu nici azi nu mi-a mancat legumele lapranz (morcov+dovlecel+pastarnac + 1/2 galbenus)... Si nici LM nu a vrut dupa...

De ce sa fie oare in greva? Nu pare sa aiba ceva deosebit cu dintii...
In schimb a acceptat mar ras dimineata. Pana acum nu papa asa ceva...

Offf...sunt cam nervoasa pe chestia asta cu papatul, dar ma straduiesc sa imi pastrez calmul. A mai avut o perioada de asta pe la 3 luni si ceva...I-a trecut pana la urma.

Sper sa isi revina si de data asta.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010




am timp de net

Puiutz, combinatia de legume nu a fost asa dulce?, incearca sa-i pui ceva iaurt, sau suc de porto eventual,sa-i mai taie din dulceata piureului,asa e Victor,refuza combinatiile prea dulcege,si il pacalesc uneori cu o lingura de iaurt.Si nu te stresa pe tema asta,fii relaxata,nu moare el de foame

Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata


Kata, multumesc pentru incurajari, chiar am nevoie! O sa incerc si cu iaurt, dar era in plan sa i-l introduc abia saptamana viitoare...suc de portocala inca nu i-am dat.

aa, iaurt i-am dat cateva lingurite mai demult sa guste si atunci i-a placut. oare pot sa-i dau asa, fara sa il introduc cf. regulii de 2-3 zile?

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mousel spune:

Victo imipoti spune si cum se admnistreaza?

fetita cu fundita IULIA (19.08.2010)
http://www.facebook.com/album.php?aid=47317&id=100000486203393

Mergi la inceput