Ora botez biserica

Ora botez biserica | Autor: ircuta

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Am si eu o nelamurire si sper ca ma puteti ajuta. Pe 11 iunie ne botezam baietelul si ne-am dori mult de tot sa fim la biserica in jurul orei 12. Or sa fie multi copii la petrecere si nu vrem sa dureze pana la nu stiu ce ore in noapte, asa ca vrem sa incepem mai devreme, sa fim la restaurant la 14. Problema este urmatoarea, am fost la vreo 2 biserici din cartier si nimeni nu vrea sa ne boteze bebele mai devreme de ora 13. Voi ce stiti, este o regula generala? Sa mai incerc si in alta parte sau sa schimb ora de la restaurant?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Noi am avut botezul la ora 10, la Biserica. Deci nu e o regula generala. Daca ar fi fost post, exista explicatia slujbelor de pomenire care se fac sambata.


Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

M-am uitat in calendar, pe 11 iunie sunt Mosii de vara, se fac slujbe pentru pomenirea mortilor.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ircuta spune:

Mersi de raspuns. Dar din cate stiu eu se cam termina slujbele de pomenire pana la ora 11 in general, asa ca ora 12 mi se pare destul de rezonabila. Mai intrebam si la alte biserici, eventual mai aproape de restaurant decat de casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessaww spune:

pe 17 Iulie se fac slujbe pentru pomenirea mortilor??

multumesc anticipat pt raspuns

Mergi la inceput