FIV la Sibiu(25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

M-am sunat iar de la Polisano,au ramas toti cei 13 embrionasi,din care 10 sunt foarte buni( 4-5 celule) si 3 sunt mai lenti(2-3 celule).Au decis transfer in Z5,deci marti...Sunt asa fericita si sper ca lucrurile sa evolueze bine in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Am terminat IA-UL cu dr. Chicea,care e super.Stia situatia mea fara sa fie dr.meu.Mi-a placut.Sper sa fie bine.Mi-a zis dr. I al meu ca ma lasa pe cele mai bune maini,e la Cluj cu bebelusul sau.Sper sa fie bine.
Succes Lore sa reziste cat mai mult si sa auzim de bebei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

bytzi, iti multumesc frumos, asa e am avut ceva activitate de vara trecuta cand am facut cea de-a 4 IA la Sb, nereusita. celelalte 3 inseminari le facusem inainte la mine in oras. apoi in sept fiv nereusit si in dec fet reusit. azi fericita gravidutza.
tu ce ai mai facut? parca si tu ai aceeasi probl ca si mine, cu fsh-ul, nu? uite ca dr I a stiut ce tratament sa imi dea, si cu ajutorul lui D-zeu am reusit sa obtin 4 foliculi, 4 ovocite mature si chiar 4 embrioni. doar unul a fost victorios si e la mami in burtica.
iti doresc si tie multa bafta si sa iti ajute Dumnezeu sa iti vezi visul de a fi insarcinata.
te pup

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrreea spune:

Lorelei,felicitari draguta,ma bucur pentru tine!!Sper sa fie bine pana la capat.
Eu Luni sau marti o sa fac beta dar nu prea mai am sperante..ieri si azi(adica ziua 6 si 7 de la ET) am avut iar o mica sangerare..adica asa ca un chegulet subtire..abia se observa..dar era acolo..asa am avut si dupa ET..daca nu era si dupa ET sangerarea m-as fi bucurat ca ma gandeam ca este de la nidare..dar asa..
Deja ma cam pregatesc pentru un rezultat negativ..sunt la capatul puterilor..si chiar nu ma asteptam sa mi-se intample asta..
Daca nici prin FIV..care este ultima solutie,n-am sperante..mai mult de atat nu pot sa fac..
Va tin voua pumnii fetelor..sper sa fiti mai norocoase ca mine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Andreea nu gandi negativ,te rog.Sa vezi ca o sa fie bine......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Andrreea,mai ai foarte putin sa aflii rezultatul,fii optimista pana atunci!Sangerarea poate sa fie un lucru bun.
Eu mi-am propus sa-mi ocup cumva timpul dupa ET,serviciul meu este si mai solicitant si mi-am luat liber.Inca nu sunt decisa ce voi face,dar parca nu vreau sa mai stau pe net si sa caut informatii diverse,vreau sa ma desprind putin de tot o vreme.Ceva sugestii,fetele?Cam cum v-ati petrecut timpul dupa ET?
llary,am auzit si eu de dr Chicea ca e bun ...Bafta multa si sa-ti treaca timpul usor pana aflii rezultatulSper ca bebelusul doctorului I e bine,m-am intristat tare cand am citit.Eu totusi as spera sa revina dr I pana marti si sa fie ok totul cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Bebelul nu are nimic,doar am auzit ca e la cj,acolo cred ca locuieste fam acum.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leonardo2007 spune:

Salut fetelor.
Stiti cumva daca dr. Ispasoiu este maine la SB? V-am auzit vorbind ca ar fi la Cluj?
Eu maine am prima ecografie la el si vroiam sa stiu daca va fi el!
Sa aveti un weekend frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Inseamna ca e totul bine si va reveni de luni la munca pt mine si leo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna ziua!

Hipnotic,da, am citit pe forum si m-am bucurat cind am vazut ca ai reusit la FET .

lary,bafta multa iti doresc,poate dumnezeu ti-a pregatit altceva si in loc de chinul punctiei + restul...vei reusi simplu prin IA ,doamne ajuta!

lorelei,e bine sa te desprinzi de toate,doar sa ai grija daca pleci undeva sa nu racesti,sa nu umbli prea mult,doar asa plimbari usoare de relaxare :)....

Andreeaa,esti prea pesimista,stii ca subconstientul lucreaza,asa ca te rog fii si tu mai optimista,gindeste ca esti deja gravidutza si in felul asta te ajuti cu ceva,stiu destule cazuri care au reusit cu 1 embrion de z3 ,dar cu 1 blasto sint sanse mult mai mari,cind esti trista si dezamagita,citeste o rugaciune ca iti prinde bine,te rog ai incredere in dumnezeu,el e mare si face minuni.Doamne ajuta,astept vesti bune de la tine!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput