Puiuti de Sept-Oct 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Neata,

Eu v-as da datele pt. listuta insa sa zicem ca ele sunt putin neclare sau ... variabile.

DN 23.07.1979, UM 06.12.2010 insa DPN e in ceata.
Ovulatia a fost foooarte intarziata (2 sau 3 saptamani) si DPN-ul se calculeaza numai ecografic.
Dupa unele eco maine as implini 12 sapt, dupa altele am deja 13 si ceva, ce mai ... habar n-am.
Eu mi-am calculat DPN-ul dupa majoritatea ecografiilor 2 oct 2011 insa doctorita baga mana in foc ca nu depasec 20 sept.

Miercuri am dublu test cu eco morfo, sper sa vin ceva mai lamurita de acolo.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Rallu - mami de Robert si 11+
Sufletelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Cred ca trebuia sa zic si de Robert DN 24.06.2009

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Rallu - mami de Robert si 11+
Sufletelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

buna dimineata burtici!
la noi in Iasi e vreme mohorata si vand si frigggggggg, asta noapte a plouat...

noi ne chinuim de 2 zile sa depundem dosarul pentru Prima Casa. multi nervi, multa umblatura, slabe sanse sa mai intram in program - am depus dosarul pe ultima suta de metri la raiffeisen, celelalte banci nici nu mai primesc dosarele. asta e. ne rugam sa fie bine si sa avem noroc sa avem un cuib unde sa-l ducem pe bebitza.

Revin sa schimb semnatura...... azi implinim 17 saptamani !!!!

Lori 17+




Si noi in aceeasi situatie suntem.De fapt anul trecut ne-au aprobat disarul, banutii pe care nu i-am mai luat ca atunci au anuntat si taierea de 25% si sotul a zis ca intai sa vedem cu ce bani ramanem(mai mult el dacat eu)si bineinteles ca i-am pierdut.Dupa ce se aproba in 4 luni trebuie sa-i iei si sa-ti cumperi prima casa.

Acum a depus dosar la BCR si Millenium zi au zis ca inca mai primesc.

Multa bafta si sa ne mutam la casuta noastra anul acesta.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Neatza fetele, ieri am fost la mama toata ziua si am vneit fff tarziu acasa, am rezolvat cu concediul, am inteles acum, am pana pe 31 martie normal, si intre timp tre sa fac dosarul pt risc maternal, si apoi gata pt 120 de zile, doar o data pe luna tre s apun o stampila, l-am si dus la birou,acuma sunt acasica,relaxata, si vreau sa citesc un capitol intereg ca am ramas in urma si vorbim apoi

Zubi, mami15+



Bine k esti bine si k esti akasa ...

16+ cu
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui MatzaRebela

athosik multumesc mult:) da daca o sa iasa k mn si ca tacsu.. o sa fie dezastru in casa:)))) eu berbec sotul leu.... aoleuuuuuuuuu sa va tineti bine lol:)acum vom vedea.. sotul inca spera ca va venii mai devreme si ca va iesii leu ca el:))) eu momentan nu ma pronunt, cand o vrea sa vina sa vina ca iese leu, ca iese fecioara prea putin conteaza...sanatos sa fie:)

Urmatoarea poza de 17 saptamani o sa incerc sa o fac dimineata, dar mai sunt 6 zile pana atunci lol:))

16 cu


Si al meu sot s-a gandit la posibilitatea sa vina bebele mai repede ... k si noi am venit pe lume la 7 luni (AMANDOI) ... chiar maine cand merg la ECO vreau sa il intreb pe medic dak exista vreo posibilitate sa se intamplea asa ....Sunt foarte curioasa!!!!



16+ cu
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Zubi ce ma bucur.... eu am crezut ca te-au oprit la spital.



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetiliiiiiii azi la 14 merg la triplutest.Poate aflu si ce se ascunde in burtica...Am niste emotii......

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna

Mai primiti o Graviduta pt luna Octombrie
Sunt din Iasi,cu ajutorul lui Dumnezeu vom fi pt a doua oara parinti, avem un baietel de 2 ani si 8 luni, un strengar si jumatate.
DNP.este de 08.10.2011.

o zi frumoasa.

Alina cu Darius Gabriel si 10+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anilansa.. bine ai venit.. te trec imediat in listuta , dar mai intai imi dai te rog DN (data nasterii) si data ultimei menstruatii

Rachell.. tinem pumnii.. poate mai adaugam un carucior azi.. ce frumos .. imi e ciuda pe voi ca il vedeti mai repede pe bebi

Athosik.. sa ne zici si noua daca e posibil sa nasti mai repede .. si eu sunt la 8 luni... as vrea sa vina mai repede daca ar veni sanatos si fara probleme...De abia astept

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Anilansa bine ai venit felicitari si sarcina usoara si fara greturi sa ai.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput