Pufi de ian-feb 2010 (5) - LMA Alicredo!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
eu odata am incercat sa uploadez niste poze si le-am incarcat in albumul altei fete (accidental), si bine ca mi-am dat seama pe loc, am intrat la albumul ei si le-am mutat...

sa fi fost chiar o mana malefica in spate???



Ceva tampenii pe picasa am facut si eu la inceput,ca-s varza la tehnica, si mi-am facut album, dar l-am lasat public, ca nu stiam ce sa-i fac...apoi m-am dumirit, si l-am facut privat.
Dar este vb de alexutzza, care il avea privat cu certitudine, si l-a gasit facut public.
Asta nu se face cu un click gresit, zic si eu...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Bea..ai pm

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


mersiiiiiiiiiiiii

Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neata, fetele!
va sade bine in noua casuta! sa dea DD sa se umple sute de capitole cu vesti bune si foarte bune, cu chiote si rasete, cu noi cuvinte si noi intamplari care mai de care mai deosebite.
sa fie pufii cei mai destepti, sanatosi si cuminti copii ever. sa aveti parte de fericire si implinire si sa nu cunoasteti boala sau supararea din partea lor.
daca ar fi sa ma gandesc la primul an...
mai intai as zice ca a trecut repede. daca stau apoi si rememorez tot, a trecut greu, incet si totusi au fost prea multe experiente noi in prea putin timp, de am ramas cu impresia ca nu m-am bucurat destul de mult de fiecare etapa pe care a depasit-o frumosul meu copil.
e asa de bine sa ii vezi cum se integreaza in mediu, cum reactioneaza diferit de la caz la caz, cum recunosc personaje si animalute, cum gasesc moduri diferite de a se juca si a descoperi lumea...

cum zicea si ayanna... din cauza ca nu reusesc sa raspund personalizat, m-am dat dupa cortina si va citesc de acolo. in timpul saptamanii am un program de negri, iar in we ajung langa pastaiuta mea mica si uit de toti si toate. sunt mereu aici langa voi, chiar daca d multe ori nu recuperez decat pe bucati.

am intrat acum pentru ca vreau sa ii multumesc lui alicredo pentru daruirea cu care a muncit la colajul acela. sunt convinsa ca va fi extraordinar de frumos. multumesc miremia pt tot ce faci pt pufuleti si mamicile lor. sanatate tuturor pufilor bolnaviori. si tuturor mamicilor.

stiu ca suntem mai multe dupa cortina decat voi cele care scrieti si mentineti vie flacara. mi-ar parea groaznic de rau sa se destrame locul asta. eu una, am invatat enorm de multe de la voi. mai multe decat de la doctori, carti, prietene. voi imi sunteti sprijinul si reperul pentru viata mea de mama.

in legatura cu incidentul de ieri... felicitari mire pt spiritul de prezenta. si sincera compasiune mamicii de pufulete care a facut astfel de manevre. nu stiu daca e din rautate. banuiesc mai mult ca eun control freak care s-a speriat ca nu va mai avea acces la mail si poze. cineva care regreta ca ne-a parasit si nu vrea sa piarda accesul la pozele frumosilor nostri copii. pe mail... sunt toate informatiile. iar pe picasa... daca un singur album e public, atunci "anyone with the link" poate sa le vada. oricum... miremia, esti o comoara. sunt convisa ca o sa reusesti impreuna cu fetele sa creezi alte conturi, ca veti fi mai atente cu parolele. si mai sper ca mamica curioasa sa se hotarasca. ori cu mamicile de pufuleti, ori fara. informatii si forumuri sunt multe pe internet. si exista site-uri mult mai interesante de hakerit decat un album cu poze.

va sarut pe fiecare, fara exceptie. va multumesc ca existati si ca mentineti grupul unit. stiu ca oricand am nevoie de voi, va gasesc si pot sa ma linistesc alaturi de voi.

primavara frumoasa, dragele mele! calda si plina de floricele. si de zambete si nazbatii de copii!



Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind!

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

neata! de la mare fara soare

2 zile nu am intrat, am stat mai mult prin parc si plimbari ca suntem haimanale aman-trei
si cand intru nu ma mai dumiream

eu dau IGNOR unor rautati care nu isi au rostul
ptr vigilenta

as vrea si eu parola daca se poate

merg sa recuperez ca nu am apucat tot......
jm sa treaca febra, de la vaccin face asa febra mare ?



Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

plateeatare esti tu draguta....multumim pentru urarile optimiste si pline de voie buna.....ai dreptate cu cortina......sunt foarte multe on-line acum si ne citescsi nu ne dau de veste de pufi sau de ele......poate prind totusi curaj si ne vorbesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

stiu ca va laudati tot timpul cu pufii extraordinari, asa ca va spun despre bbTo cate ceva, ca sa fiu in trend cu lumea:

are 73 de cm si vreo 9500. a luat suuuper bine in greutate anul asta. papa super bine. ii plac ciorbica cu smantana si paine, branza cu smantana, pastele, budincile de cioco de la humana, iaurturile cu fructe, carnita doar daca are sos, gemul, aproape orice...

inca nu zice mare lucru cu adresa, dar e innebunit dupa motan si se joaca cu el f mult. ii place sa ii arunce mingea. motanul o aduce. si tot asa. trage dupa el prin casa cate ceva si se alearga cu nebunul de motan. se joaca v-ati ascunselea cu oricine are chef. ii place la nebunie sa se joace in cort. (decenuela, esti o scumpa! iti multumesc din suflet...)deschide usile, bea apa ca un om mare, cate jumatate de cana. conduce orice e rotund prin casa, iar cand scapa in masina invarte de volan cu un zambet de la o portiera la cealalta. e super vesel si sta cuminte cu oricine. are program destul de fix, se trezeste in jur de 8, papa, afara, papa iar la 12, la 13-13:30 laptic si nani vreo 3 ore, iar papa, iar plimbare, iar papa apoi la 22 laptic si nani. e maimutica mica, imita tot. sterge frumos mesele, duce telefoanele la ureche, schimba canalele la tv, da cu aspiratorul, spala WC-ul cu peria si arunca hartia in WC, inchide si deschide apa, scoate din sertare si masina de spalat si pune inapoi, se catara pe canapea singur, aduce obiectele pe care i le cer, face nu si da din cap cand il intreb cate ceva... chestii din astea, normale pentru ei. nu e nimic deosebit, dar e al meu si mi-e drag de nu mai pot. stiu ca toate treceti prin aceleasi trairi asa ca nu va mai plictisesc.
abia astept primavara si vara sa stau mai mult cu el si sa-l las sa exploreze lumea intreaga.

week-end frumos sa aveti!


Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind!

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza mamici de pufuleti!

Gata cu statul afara toata ziua, asteptam zile mai insorite.

Scurt rezumat (pt Ruxita si pt cine nu a inteles intamplarea):
Aseara am primit PM de la o mamica care mi-a spus ca a sters albumul puiului ei pt ca multe dintre albumele pufilor fusesera facute publice, iar pozele amestecate (erau cate 2-3 pufi intr-un album). Dupa intamplarea cu mailul , m-am gandit ca cineva, din frustrarea de a nu mai avea in curand acces la conturi s-a gandit sa "se joace" un pic cu noi si sa lase un mic dezastru in cont. Ma repet pt a 3-a oara (desi am schimbat parola, daca erai logat pe cont cu parola veche, pana la delogare aveai acces la cont). Daca era vorba doar de amestecatul pozelor mai era cum era, dar sa faci albumele puilor publice cand stii cat de mult deranjeaza lucrul asta ?!?!

Poate ca o alta mamica (alta decat cea la care ne gandim noi) a vrut sa faca glume, sa vada cum reactionam. Desi mi-e greu sa cred, sunt pozele copiilor nostri si gestul a fost de o mare nesimtire (na ca am zis-o)

Lucrurile au importanta pe care le-o dam asa ca mai bine trecem incidentul la ignore, exista deja cont nou ( unei mamici dragute), ne refacem albumele acolo si ne vedem linistite de treaba.
Dati-mi PM va rog pt detalii despre noul cont.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Hai ca ma chinui de o ora sa scriu...

Neatza..
Sorina, Ale1212xa pt cafelutze

Sorina, Happyella, Alexutza, Lalitica multumesc pentru raspunsurile legate de panadol si nurofen
Ruxita foarte tare Kay daca deja a inceput sa lege cuvintele
Bubu ce haios e Raul... cum imita el tot ce vede

Aseara inainte sa inceapa nebunia, chiar vroiam sa zic... ce atmosfera de sarbatoare era... sunt sigura ca multe fete abia asteptau sa vada colajul. Imi pare rau ca s-a ajuns aici. Mire, Alexutza nu cred ca ar putea cineva sa se supere pentru ca ati facut un gest pentru sigurata copiilor nostri.






Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Bubu asa frumos ai povestit de Raul!

Si Mara imita activitati casnice si mor de dragul ei. Acum mi-a luat geanta, a scos portofelul si se joaca cu cardurile (am multe, la toate farmaciile) si este atat de serioasa de zici ca rezolva integrale.

Edit:integrale nu integrame

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Bubu asa frumos ai povestit de Raul!

Si Mara imita activitati casnice si mor de dragul ei. Acum mi-a luat geanta, a scos portofelul si se joaca cu cardurile (am multe, la toate farmaciile) si este atat de serioasa de zici ca rezolva integrame.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Ce scumpa e ...cred ca ii va placea si ei shoppingul


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput