Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

Multu pentru pumnii stransi, s-a prelungit "sesinea" pana azi-dimineata, dar s-a rezolvat la toamna o sa reusesc sa-mi bag copiii in camere diferite, ca incepusera sa nu se mai inghita


Felicitari!!!


Eu azi nu stiu ce /daca apuc sa citesc ceva, dar am inceput de aseara "Amurgul zeilor stepei" de Ismail Kadare. Am abandonat "Henderson, regele ploii". Sper sa o termin intr=o zi, candva. Am mai facut asa cu 'Ma nu mesc Rosu' care ma plictisea atat de tare, incat mai mult de cateva pagini odata nu puteam citi. Dar am insistat, asa ca am reusit sa o termin cam la 1 an dupa ce m-am apucat de ea.


Ieri am primit mail cu promotii la Nemira, asa ca am comandat o prima carte din seria lui George R.R. Martin , cu o reducere de 40%.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ah, si citesc "Mic dejun la Tiffany" - nu ma incumetasem sa citesc pana acum, ca nu m-a placut filmul (in afara de Audrey Hepburn, pe care o ador by default).
Cartea (o fi roman, o fi nuvela, nu prea stiu s a o calific) e muuult mai buna decat filmul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

[quote]citat din mesajul lui corap

ah, si citesc "Mic dejun la Tiffany" - nu ma incumetasem sa citesc pana acum, ca nu m-a placut filmul (in afara de Audrey Hepburn, pe care o ador by default).
Cartea (o fi roman, o fi nuvela, nu prea stiu s a o calific) e muuult mai buna decat filmul.
[/quote

Mie mi-a placut cartea foarte mult si mi-am imaginat scenele. Inca nu am vazut filmul.

Continui sa citesc SF si e foarte fain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ah, denizel, am cumparat ieri (ca eram la librarie sa iau ada sau ardoarea) "manualul parintilor eficace" ca il recomandai pe la un topic ... da' acu' ma gandesc daca chiar il recomandai sau era la misto in contxtul topicului (nu m-am apucat sa-l citesc, dar zi-mi daca era facuta la misto recomandarea, ca sa nu citesc de-aiurea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

ah, denizel, am cumparat ieri (ca eram la librarie sa iau ada sau ardoarea) "manualul parintilor eficace" ca il recomandai pe la un topic ... da' acu' ma gandesc daca chiar il recomandai sau era la misto in contxtul topicului (nu m-am apucat sa-l citesc, dar zi-mi daca era facuta la misto recomandarea, ca sa nu citesc de-aiurea )

Ce tare esti, cora! Ai cumparat-o, dar nu stii daca e bun sa o citesti sau nu? Nu mai bine intrebai cat de 'la misto' e postarea lui denizel si pe urma o luai sau nu?
F. tare!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RWheelwright

Eu ma chinui de vreo doua luni sa citesc o carte (rusine mie!) - ca mereu a intervenit cate ceva, uuuuuf - "Anne de la Green Gables". Este foarte foarte frumoasa; am vazut filmul mai intai, insa ma exaspereaza scrisul. E micro-scris si inghesuit, randurile parca-s bagate unu' intr-altul; nu tu paragrafe destule, nu tu asezare mai de Doamne-ajuta! Mai bine era mai groasa cu 100 de pagini ca o citeam mult mai repede!!! Acuma.... cand oi termina-o, greu de zis.
Si nici nu vreau sa va mai zic cate mai am pe lista; cand va citesc si pe voi, mi se dubleaza lista, normal!!!!

Pe curand!

Nihil sine Deo.


Asta-i exact cartea care a entuziasmat-o pe fiica-mea asta vara!

P.S. Spre rusinea mea abia acum am dat cu ochii de subiect... recuperez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Eu citesc Sa cunosti o femeie si nu-mi place . Sunt socata, casazicasa :D.
Ati citit-o? E de placut pan' la urma??




~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~







Pe mine m-a plictisit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Laura, da, sunt un fel de bookshopaholica, cand intru intr-o librarie mi se taie picioarele si mi se intuneca ratiunea si nu ma-ndur sa ies pana nu cumpar cate ceva si era si un baiat dragut ieri la humanitas si m-am simtit datoare sa fac putina conversatie (am cautat ceva timp cartea prin rafturi, ca nu era chiar la vedere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

ah, denizel, am cumparat ieri (ca eram la librarie sa iau ada sau ardoarea) "manualul parintilor eficace" ca il recomandai pe la un topic ... da' acu' ma gandesc daca chiar il recomandai sau era la misto in contxtul topicului (nu m-am apucat sa-l citesc, dar zi-mi daca era facuta la misto recomandarea, ca sa nu citesc de-aiurea )


E facuta serios. O sustin si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

:) k, m-am linistit!

Mergi la inceput