**Buburuze de 2009 (10)** HAI PICKY!**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Transmit de la Suceava unde e frig, ceata de nu se vede blocul de vis-a-vis si prognoza spune ceva de lapovita. Deci nasol!
Cezara e bine, sanatoasa, am scapat de gripa. Eu mai am ceva ramasite, dar am scapat mai usor decat ei doi.
In rest, nimic nou. Joaca, azi numai in casa ca nu e de iesit, am facut o varza calita si cam atat. Ma cam doare capul de la schimbarile astea de vreme dar dau cu ignore.


Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Simina multumim . Drum cat mai scurt sorei tale catre puiutul ei si sper sa mearga totul mai rpd decat pana acum, ca am auzit ca modifica legea adoptiei. Si te contrazic intr-o probl. Nu trebuie sa iubesti doar ffff mult copii ca sa ai puterea sa adopti. Pt ca a iubii copii, poti ff bn sa-l iubesti pe-al vecinei, pe-al prietenei, un nepot, etc, dar sa-ti doresti cu adevarat sa fii mama, faci tot posibilul sa fii MAMA. Cei ce nu pot avea propriul copil si nici nu vor sa adopte sunt niste persoane egoiste si poate DD stie cel mai bn de ce nu-i inzestreaza cu un prunc.
Eu pana sa-l am pe Razvan nu puteam sa spun ca am o credinta...dar de cand a aparut el in vietile noastre, nu mai am nici un dubiu ca exista Dumnezeu si prin El se fac toate, cu voia sau fara voia noastra.
Scz ca m-am lungit cu un monolog ...


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Anna-mama multumim , dar cu ocazia asta mi l-ai botezat, asa ca de paste asteptam curcanul sau mielul

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

CrisNormal ca e sufletul tau,l-ai crescut si ti l-ai dorit din toata inima
m-ai facut sa-mi de-a lacrimile

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

helauuuu si de la mine!!!

ati avut treaba, nu gluma! ati scris toata ziua? n-ati avut treaba?

sorina, jos palaria! ai un flacau super-extra- superb. e visul oricarei mamici .

anna, nu pot sa fac inca poze la curte ca arata cam naspa. sau asa mi se pare mie acum ca-i goala . poate dupa ce pun gazon, imi scot cortul si mesele + scaune, pun leaganul pt. miha... atunci poate mai arata ceva-ceva...

andreea, te-am lasat in pace ca si tu m-ai lasat pe mine ... la bazar. pai pe la voi intra si frigul in romanisca, tot pe la voi intra si indemnizatia . am auzit ca la voi se da intai .

cris, daca fata avea pofte... normal ca s-a servit. si cucoana aia cum statea cu polonezu' scos ?

ema, ce DD facusi, femeie? te mananca rauuuuuuu??? sau te doare lenea mai rau????

simina, mult succes surorii tale. nu se stie niciodata...

revin mai tarziu, ma apuc de gatit. de cand se rascheteaza curtea mi-am dat programul peste cap. gatesc la ore anormale, ca pe timpul zilei se face curte curata .



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Bagajul e aproape gata, mai trebuie vreo cateva lucruri marunte si gata imi iau o piatra de pe inima.....mai ramane cea cu renovatul..

Azi fiica mea nu a avut chef de iesit afara, m-am rugat de ea 1 ora si degeaba, nu si nu a ramas..asa mi-am adus aminte de Vadut cand a refuzat si el iesitul afara ...Eee, eu stiu de ce nu a vrut..i-a plecat prietena de parc, Ana Maria, in vacanta in Bosnia, 1 luna si ieri s-a lasat cu plansete in parc la despartire...deh si mai zic ca nu sufera si copilasii ..asa ca de aceea cred ca nu a vrut afara..oricum azi bate si vantul...
Asa ca am stat in casa, am colorat veverite si maimute..maimuta a devenit preferata ei, dar ii e si putin teama de ea ca ii face buba..am cautat la Carrefour aseara o maimuta sa-i cumpar si nu am gasit deloc, avea toate rasele de animale de plush mai putin maimuta..asa ca vom cauta in continuare sa-i fac rost de una..ca si-o doreste
Mai tarziu o sa mergem din nou la Carrefour sa vedem si ce carte de nastere alegem ptr mica printesa si sa le comandam ca dureaza pana sunt gata..ca ieri era nenea respectiv bolnav si avea inchis.

Cat imi doarme fata o sa incerc sa ma bag la recuperat capitolul trecut sa vad si eu pozici cu puiuti mici



Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 38+ o mai mica

AMR: 9 zile!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Mady, te-am zarit si la niste body-uri ... dar m-am abtinut.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cred ca am ramas pe la pag 10 a cap trecut.
Scriu repede ca apoi trebuie sa plecam..

Lavi imi pare rau ca sotul e asa de neatent cu tine, sper ca pe viitor sa-si schimbe comportamentul si sa realizeze ca are langa el o sotie minunata..si toti 3 faceti o familie perfecta.
Mady sper ca ti-a trecut pofta de mucenici
Anna frumos gestul sotului si a lui Vladut si ma bucur mult ca ne incanti cu prezenta mai des Da am inteles si eu ca pc de grasime se resorb singure..Stefi are pe nasuc niste punctulite asa iesite in relief..se observa doar daca te uiti foarte atent la ea...uneori am impresia ca sunt multe alteori ca s-au mai retras... la nume nu ne-am mai gandit ca ramasese stabilit Anna Christina(sau Cristina) sotul acum 2 seri zice ca-i place si Anne Marie deci mai e si asta o problema...dar eu tot la prima varianta raman
Ema si te-ai umplut si de bube de la bere?! asta in afara de bubele de la carne.....ce crema ti-au dat pe aici?
Ssabrya Bryanna e o scumpa , a mea e obsedata de bebelina, uneori se impinge cu capul in burtica la mine sa intre la bebe.. Imi pare rau de problemele din sarcina, sper ca pana pe 2 sa fie totul ok..iti urez de pe acum o operatie usoara ca mai ai si tu putin si gata..vine Ayanna
Simina cam multa cafea...eu cred ca si dupa ce nasc raman tot la fara cofeina..m-am obisnuit si e ok...oricum eu daca beam 1 cafea mica dimineata era ok..mai multe pe zi imi faceau rau
Ema mai sunt 9 zile...deci fiti pe faza...deja am intrebat-o pe Lili daca isi tine noaptea telefoanele deschise..in caz ca bebelina vrea noaptea sa apara..asa ea e cea mai apropiata persoana pe care sa o chem in toiul noptii sa stea cu Stefi.....oricum sper ca pana pe 25 sa stea in burtica ca poate terminam si noi camerele
Mady tare ma amuzi cu spionul
Andreea sanatate multa la toti
Getik ai inscris fata la cresa? Si noi trebuie sa ne ocupam de cresa, de gasit una dar nu stiu cand avem timp si de asta..si e musai ca sa o inscriu de pe acum ca sa gasesc vreun loc..as fi preferat ptr amandoua..Dar..cum ne-o fi norocul
Simina cred ca-i tare scump Andu cu poeziile...a mea de abia acum incepe sa rupa cateva cuvintele.in schimb canta dupa unele melodii in limba ei..si daca ma aude pe mine vb in flamanda o da pe o limba de nici chineza nu-i
Lali buburuzele is mortale
Cris legat de pierderea sarcini..acum cauza nu se stie, ca nici doctorul nu a lamurit-o...ideea e ca nu i-au facut nici o analiza cat a stat in spital...motivul.ca nu avea febra...in fine, ei merg mai departe, ea a inceput munca si inca nu sunt siguri daca mai vor sau nu un copil..asa si am ramas la tine..


Voi reveni cand mai am timp cu restul, acum trebuie sa scol fata si sa ne imbracam ca ne cearta tati daca nu suntem gata pana vine el..

Pupici


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 38+ o mai mica

AMR: 9 zile!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Madyrizi multumesc

Picky bn ca ti-ai terminat bagajul. Acum poate sosi bebelina in orice moment.
Apropo, vreau si eu user-ul si parola la mail-ul comun

Serialbastre ma bucur ca Cezara e bn si imi pare rau ca l-a voi s-a reintors frigul , se pare ca ajunge si pe la noi


Azi am stat la pranz afara 2 ore, in care si-a pus nisip in cap cat cuprinde . Dupa-amiaza am iesit iar, alte 2 ore si m-a alergat de-a scos untul din mine Pe-o parte imi convine ca mai fac si eu miscare si poate reusesc sa scap mai rpd de kg acumulate (am reusit sa dau 5 jos), dar acum sunt asa obosita, ca abia astept sa cad lata in pat 9parca si aud patul cum ma striga )
O seara placuta tuturor si sanatate multa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am intrat sa va urez noapte buna si ca ne auzim maine la cafea.

Am rezolvat si cu cartile de nastere ala bebelinei, asa ca sambata viitoare le avem

V-am pupat pe toate si pe buburuze la fel si incerc sa recuperez maine restul capitolului trecut si cel actual


Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 38+ o mai mica

AMR: 8 zile!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput