Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Suntem in 11 !! Vicky cum stai eu sper ca totul e ok si intr-o saptamana ne dai vestea cea mare !!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Apropo voi luati ceva vitamine?? Eu deocamdata doar Acid Folic !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns npos spune:

buna fetelor,
eu am facut fiv la athena, si nu am decat cuvinte de lauda. dupa un fiv nereusit la szeged, la a doua incercare am ramas insarcinata, si momntan sunt in sapt 8, cu gemeni. Ceea ce pot eu sa va spun este ca in lotul meu, procentul a fost mai mare de 50%, asta ca sa va incurajez pe cele care sunt acum in focuri.
Cazul nostru nu a fost foarte simplu, pentru ca sotul are oligoastenospermie, iar rezerva mea ovariana la 29 de ani lasa de dorit. Am inceput tratamentul cu FSH-ul 24...si totusi am avut rezultate foarte bune.
Daca aveti intrebari, eu va stau la dispozitie, experienta mea a fost una foarte placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Sunt din Tr.Severin . Am citit pe forum ca pe 25 incepi gonapeptylul ce ti l-au dat de la clinica Athena . Eu il incep pe 20 iar punctia o am pe 13 sau 14 . As vrea sa vorbim mai multe . Eu merg la prof. Giatras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Scuze . Pt cristinaemma era mesajul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Vai ce ma bucur sa aud reusite la clinica Athena :) Si eu voi face in toamna primul FIV aici. Vreau sa spun,ca pana acum, comunicarea cu domnul doctor si cu doamna asistenta Ciontu, au fost mai mult decat excelente.
Chiar de curand, am trimis pe email-ul doamnei asitente, niste analize hormonale pe care le-am facut, pt a le atasa la dosar. Atat, nu am dorit altceva sa vorbesc cu dansii. Doamna asitenta mi-a raspuns la email, ca va da analizele domnului doctor sa le treaca in fisa mea. Dar mare mi-a fost mirarea, cand cateva zile mai tarziu, m-a sunat domnul doctor, sa-mi spuna ca a primit analizele, a discutat putin cu mine pe baza lor, mi-a spus sa vin cu o luna inainte de FIV, sa vedem ce facem cu Estradiolul, care este cam maricel. M-am bucurat, caci am simtit ca acestui doctor chiar ii pasa de paciente. Eu am fost la mai multi doctori, la mai multe clinici de FIV, atat in tara cat si in Ungaria, dar niciunde nu am intalnit o astfel de comunicare.
Sper sa fie bine pana la capat. Eu sunt de parere, sa-i acordam o sansa acestul doctor, chiar daca este la inceput in Timisoara, dansul are in spate ani de munca in FIV. Deaceea cred, ca atata tp cat este si in Timisoara, o clinica utilata modern, cu o echipa de profesionisti veniti din Grecia, nu vad motive sa ne mai bulucim in Ungaria, unde deja sunt peste masura de solicitati.
Succes fetelor, si la cati mai mult bebei, si cat mai multe perechi de gemeni
Si vad rog, pe fiecare, sa scrieti experienta aici, pt a da curaj si altor cupluri sa incerce clinica Athena


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

Buna fetelor,
npos activeaza PM vreau sa ti trimit ms privatsarcina usoara sa ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns npos spune:

Naty, nu stiu ce trebuie sa fac ca sa activez PM...HEEELP!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Mai e cineva care a inceput gonapeptylul ? La mine azi e prima zi / Am citit pe aici ca luati acid folic? Vi l-au dat dr ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

ce de viitoare mamici pe aici

Eu incep cu gonapeptyl in 25 ,punctia undeva in 13-15 mai . Sunt foarte multumita de prof Geatras respectiv de dr Carmen Ciontu ,sunt cu adevarat profesionisti . La noi este primul FIV speram ca si ultimul !

Eu am intebat pe dr de acid folic si a zis ca e ok sa iau 1-zi.

va pup pe toate

Mergi la inceput