Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

noi am terminat dosarul pentru fiv - mai putin trombofiliile - si nu stiu daca sa le mai fac pentru ca avem amandoi antigene b . sotul meu cu 2 valoare in plus , eu de vreo 25 d ori mai mare decat limita minima . ce facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

gabriela-vezi ca ai un pm!

Doamne ajuta pana la capat!
+28 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:


iulia,roxana-felicitari si sa aveti parte de o sarcina usoara!

daciana-ce faci? cati foliculi ai? Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Multumesc pentru raspuns. O sa astept si o sa repet, cu toate ca timpul trece..... am 39 de ani. Astept sa ne scrii cum a fost , inteleg ca tu faci FIv acum. Si eu vreau sa fac tot acolo, am vorbit si la domnul profesor dar nu scade FSH. daca ai timp as vrea sa stiu tot de tratament, daca ai avut ceva simptome, de recoltare ovule, transfer embrioni, tot.
Si sa ne scrii si dupa ce iese testul pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

buna ,azi am avut punctia si am 7 ovulocite;
astept sa vad cand va fi embriotransferul luni sau marti.(am ceva dureri
de burta dar sper sa treaca).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Buna ,tot eu sunt ,m-a sunat Carmen C.si mi-a spus ca s-au format
4 embrioni si marti va fi embriotransferul.Sincer eu as pune si ceva la congelator daca am ce sa pun;
Voi ce parere aveti,merita sa congelez?(se spune ca nu mai sunt la fel de puternici embrionii congelati)!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

daciana, eu zic ca daca toti 4 vor fi de calitate A, atunci 2 poti pune, 2 congela. Daca vor fi doat 1-2 de calitate A, si restul B sau C, atunci mai bine ii pui pe toti, caci nu vor rezista la decongelare.
Mult succes, :) sa ne ti la curent


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

daciana-f.bine ,4 embrioni nu-i rau.Cat despre inghetat vezi tu pe marti cum evolueaza.MULTA BAFTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Daciana, multa bafta !!!
E foarte bine 4 embrioni, vezi ce zic si cei de acolo, ce sfat iti dau. Sa-ti dea Dumnezeu noroc sa ti se prinda si sa te vedem cu beta mare, apoi cu burtica mare si apoi cu unul sau doi bebei. E pacat ca nu sunt mai multe fete din cele care fac FIV aici la clinica si care sa en impartaseasca parerile lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Buna fetelor,azi am avut embriotransferul si am in burtica 3 embrioni.Nu am pus nimic la congeletor;din cei 4 embrioni-3sunt calitate A/B (avand 8 celule) si celalalt de calitate C(avand 6 celule).Prof.ne-a recomandat sa-i pun pe toti 3 sansele fiind de 45%;in data de 24 vin la clinica sa fac analiza de sange!!!!Va pup dulce!!!

Mergi la inceput