Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara | Autor: cristinaemma

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Eu ma pregatesc de Fiv la domnul Dr Giatras ,va astept sa ne inpartasim din experientele traite la Athena ! Mie domnul Dr mi-a parut un adevarat profesionist ! Va astept la discutii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

nimeni nimik?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Cateva fete si-au spus parerea (pozitiva sau nu) despre aceasta clinica si dr Giatras la subiectul FIV Timisoara. Profesionist este cu siguranta, doar ca fiind la inceput, nu cred ca sunt multe paciente care scriu aici. Iti doresc multa bafta.
Si eu sunt foarte curioasa sa aud mai multe, in special despre reusite

Mami de Alexandra (18.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicky0905 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinaemma

nimeni nimik?

Si eu incep..deja am inceput:)) Cred ca sintem in acelasi lot:)) Cand incepi stimularea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:


Dupa estimarile medicului cam intr-o luna ! Peste aprox 3 zile incep cu anticonceptionale ,testele de sange z3 cele hormonane , si la urmatorul ciclu incepem ! Tu ? Ai vorbit despre costuri? Mie mi-a spus ca voi ajunge la 3000 euro (spermograma nota 10) deci eu sunt cea cu probleme avem 4 ani de incercari ,este primul FIV si speram ca si ultimul ! Medicul mi-a dat sanse 50% (avand 28 de ani sotul 29 ani) !
Deci suntem in schema :).....inaintam cu rabdare !
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:


Deci suntem din acelas LOT ?????



Citat:
citat din mesajul lui vicky0905

Citat:
citat din mesajul lui cristinaemma

nimeni nimik?

Si eu incep..deja am inceput:)) Cred ca sintem in acelasi lot:)) Cand incepi stimularea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Fetelor va tin pumnii, sa fie cu noroc
Va rog sa detaliati pe parcurs, procedura, impresii, costuri, reusite. Informatiile vor fi foarte utile pt multe cupluri din Banat si nu numai, caci clinica fiind la inceput de drum, nu se gasesc detalii pe net.

Si eu voi face anul acesta FIV la Athena. La prima intalnire am mers in ianuarie, ne-a placut f mult de domnul doctor, si probabil prin septembrie vom incepe procedurile.


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Cu siguranta ne vom inmultii la acest subiect !!

Mada81lina te tin la curent cu tot ceea ce e nou :)

Am mare icredere in aceasta clinica . Sun sigura ca sunt dornici de cat mai multe rezutate pozitive ,fiind la inceput nu ne vor lua asa "pe banda rulanta" .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicky0905 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinaemma


Deci suntem din acelas LOT ?????



Citat:
citat din mesajul lui vicky0905

Citat:
citat din mesajul lui cristinaemma

nimeni nimik?

Si eu incep..deja am inceput:)) Cred ca sintem in acelasi lot:)) Cand incepi stimularea?




Nu cred...eu sint deja pe gonapeptyl si incep in 24 menopur...urmand ca in 5 sau 6 aprilie sa fac punctia si in 7 sau 8 aprilie embriotransferul....si noi incercam de 3 ani avem un FIV nereusit la Zadori in ungaria....si speram ca o sa fie bine...am emotii pentru ca am un singur ovar si analizele n-au iesit foarte bine...ma apropii de menopauza...la 32 de ani:))
Costurile sint de 2300 euro fara icsi si 2500 cu icsi, fara trat. Gonapeptyl costa aprox 800 ron 28 fiole si menopur costa aprox 900 ron o ct cu 10 fiole. In functie de doze...mie imi trebuie cam 5 ct de menopur...dar asta e in functie de schema de trat.
Te tin la curent cu evolutia si daca ai intrebari...si stiu sa-ti raspund...cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Cred ca suntem in aceeias situatie ,menopauza ma asteapta si pe mine in jurul varstei de 30 ! Mie fara tratament nu-mi vine menstruatia ,ovulatie ce sa mai zic !
Ce sa zic te rog sa ma ti la curent cu ceea ce faci sa stiu ce ma asteapta :) .
Iti tin pumnii si sa sti ca eu sunt sigura ca vom fi gravidute amandoua in aceasta primavara !
Eu am mare incredere in acest medic !
Cu ti se pare fata de Ungaria ,daca zici ca ai mai facut FIV ?!
Cum de ai renuntat sa mergi in Ungaria nu ai fost multumita?

Ma bucur enorm ca am pe cineva cu mine la Athena !!

Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicky0905 spune:

Nu pot sa spun ca nu am fost multumita de Ungaria, serviciile sint ireprosabile...ce nu mi-a convenit mie au fost drumurile...la 2 zile la eco la 8 dimineata e un stres in plus si era problema si cu atatea libere de la serviciu, nu mi-a placut ca nu intelegeam chiar tot ce mi se spune...dr. vb engleza si eu vb foarte bine dar nu in termeni medicali si este extrem de frustrant sa nu intelegi iar din pct de vedere FIV as putea doar sa spun ca puteau sa-mi recomande sa-mi scot trompele inainte de fiv si nu dupa...cand mi-au spus ca probabil din cauza hidrolaspinxului nu a prins si trebuie sa le scot...Asa ca ma bucur ca s-a deschis Atena si sper ca de data asta sansele sa fie cu mine...cu noi toate...

Mergi la inceput