FIV288

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

morareza multumim de informatii
smufurash ce surpriza ne-ai facut !!! esti gravi venim si noi dupa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Smufurash,sa dea DD sa stea 9 luni la tine in burtica,cuminte si sanatos!
Many,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

tamys, lyly_mar, va multumesc si va doresc cu tot sufletul sa ma urmati cat mai repede - sa va dea Dumnezeu copii sanatosi!

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala --> nefinalizat
FIV 2 --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Smufurash,bravooo esti graviduta cu acte in regula,sarcina usoara,felicitari
Castelana bine ai revenit,imi era dor de tine.Sa dea Dumnezeu sa reusesti sa-i faci o surioara lui Cezar.Abia astept sa ne povestesti putin despre el.
pup fetele

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Multumesc, Daniela , iti doresc ca si tu sa ne aduci vesti bune in iulie!
Sarcina deocamdata este usoara, dar tocmai de-asta sunt nervozata. Am senzatia ca daca m-as simti rau (desi stiu ca "teoria" asta e falsa), ar fi o dovada ca sarcina e in evolutie.

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala --> nefinalizat
FIV 2 --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Smufurash FELICITARI BURTICO!!!!!! Toata ziua am incercat sa intru cand am putut sa citesc vestea cea mare! Doamne Dumnezeule ce bucurie am simtit pentru tine, iti doresc din suflet sarcina usoara (85% din femei au greturi, 25% nu,... deci nu e o regula sa ai greturi) sa ai un sanatos si frumos, sa stea la mami in burtica pana la termen! Acum am intrat rugandu-ma sa citesc ceea ce ne dorim si noi: ca anunti cu bucurie ca esti gravidutza! Sa-ti dea Domnul doar bucurii (am sa tin minte ziua surorii de aniversare a casatoriei ca fiind una asa de frumoasa si plina de bucurie) Te pup mult pe tine si bebe
Va pup pe toate fetele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

CYC, iti multumesc din suflet! M-a impresionat atat de tare mesajul tau incat mi-au dat lacrimile! Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate, mult noroc si copii sanatosi, iar surorii tale ani multi si fericiti de casnicie!
Stiu ca ai dreptate si n-ar trebui sa pun prea multa baza pe existenta semnelor de sarcina, insa nu prea am rabdare pana la urmatoarea ecografie, astfel ca imi fac tot felul de ganduri.
Ma bate gandul sa fac cate un beta-hcg la fiecare 2 zile, intre 2 ecografii, poate ma calmez.

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala --> nefinalizat
FIV 2 --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Smufurash, felicitari din inima!!!!Sa-ti dea Dumnezeu 9 luni de vis, bebe sanatos si mancacios!
Deci, pana la urma ne sunt ascultate toate rugaciunile. Doamne, ajuta-ne sa te urmam si noi cat mai curand..Oare cum o fi senzatia ca iti creste ceva in burtica, un copilas al tau?????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

Smufurash FELICITARI

am facut Beta HCG luni in ziua a 16 de la fecundare si valoarea a fost de 407 asistenta mi-a spus ca valorile peste 400 indica gemeni dar ca sigur vom sti luni la eco
mie nu mi-au dat sa repet beta hcg -ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

Many_bani.... sunt fara cuvinte! Daca nu eram la birou trageam o mama de plans de nu-ti spun, mai ales ca daca sarcina mea nu se oprea din evolutie la 5 sapt as fi avut si eu ca si tine: aprox 13 sapt!!!!!!!!!!!
Te poop si te rog fii tare, stiu ca e greu dar sint siguta ca intr-o buna zi noi toate vom fi mamici fericite!
Felicitari celor care tocmai au aflat vestea cea buna!

Mergi la inceput