FIV288

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

bruni ..tinem pumnii..si ne gandim la tine....sa te ajute DD

(mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.)fiv1 2010 promed system reusit
sapt 26+ cu LUCA GABRIEL
multumesc doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Nicolle: Imi pare tare rau......Suntem alaturi de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Imi pare rau Nicolle! Chiar ma bucuram ca ai reusit din prima.
Cu Dz. inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Nicolle n-am cuvinte
Bruni nu-ti mai face probleme,de miine esti gravida asa ca fii cumintica si lasa stresul.
Cyc,unde esti? Am nevoie de o info.Am fost ieri la medic si mi-a dat din nou DHEA(3 co/zi de 25 mg)si COQ10(6/zi,3 dimi si 3 seara de 100 mg),mi se pare foarte mult coq10,tu cum ai? Tratamentul este de cel putin 3 luni,pt.a avea obtine foliculi de mai buna calitate si nu mai multi cum am inteles eu prima data Dupa care fiv,prin luna iulie,august.Mi-a dat si protocolul si ma bucur ca am mai putine injectii:estrace,femara(tablete),menopur si orgalutran(inj).Ei il numesc protocol ``smart``,sa vedem cit de smart o fi pentru mine Te pup
PUPICI LA FETE CUCUIETE

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bruna-nu te stresa!ai trecut de etapa cea mai grea!pana maine nu are ce sa se intample!asa mi-a zis si mie..ziua de dinaintea et-ului e cea mai grea..ptr ca atunci trec de la stadiul de morula la blasto..deci maine ii vei avea pe cei 4!2 ii pui in burtica si cu ceilalti 2 ramai ptr inghetat..
asa ca nu te mai stresa!!!!!!!bafta maine!si sa nu faci deloc efort!si sa ai grija chiar si cu ridicatul din pat!o faci ca la laparo!!pe o parte si apoi te ridici..si..mananca sanatos!citeste pe net cam ce e bine sau nu sa mananci..la mine a functionat asa..
hmm..cat despre embrioni-vroiam sa iti zic ca o sa ajungi la 4..dar nu vroiam sa te ingrijorez..ptr ca nu e un motiv de ingrijorare!
uite eu am avut 8 embrioni si in final am ramas cu 5!2 in burtica si 3 la gheata!si ai mei s-au dus chiar inainte de et ca si la tine!
si..mai gandeste-te la ceva...daca ai fi avut 7 embrioni pana la sfarsit-5 embrioni la inghetat..ce ai face cu ei daca ai ramane graviduta cu cei 2 pusi in burtica?nu imi zice ca vei mai face inca 5 bebelasi!!ia gandeste-te si la lucrul asta!

nicolle-fara cuvinte...

fetele-

Doamne ajuta pana la capat!
+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicolle88

Ma simt datoare sa va scriu: sarcina oprita din evolutie 5 sapt si 3 zile!
Pshihic sunt la pamant, promit sa va scriu dupa ce-mi revin.

Va poop pe toate si MULTUMESC.


, cand vrei sa vorbesti suntem aici

mami de Vlad (29.10.2009) si 8+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bruni curaj, suntem aici si facem galerie

mami de Vlad (29.10.2009) si 8+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Bruni draga ai o productie extraordinara, ai 4 blasto (am inteles ca din embrionii rezultati se ajunge cam la 50% dn ei) Hai cu multa incredere si credinta inainte, doamne ajuta la ET!!!!!
Nicolle eu am ramas fara cuvinte Nu pot sa cred ca ai pierdut sarcina Sunt cu sufletul alaturi de tine, te imbratisez si ma rog sa-ti revii din socul asta cat mai curand si sa-ti ajute Bunul Dumnezeu sa fi mamica de un bebe sanatos si frumos! Trebuie sa acceptam si cazurile pe care nu ni le dorim ca embrionul nu a fost destul de puternic genetic (maine va spun de ce)
Daniela iubita, am fost o alergata zilele astea, scuze incerc sa citesc, acum inainte de culcare, v-am spus ca-s liliaca si sotul meu vrea sa-i torn apa ca idiotii astia nu ne-au dat apa seara DHEA iau 3 25 mg/zi dr-ita mea spunea ca sa iau 1 luna, eu am hotarat sa aman FIV-ul si sa-l fac in mai. Coenzima Q10 iau 1/zi, e destul sau 2 poti lua, dar mai iau L-Arginina, Maca femibion (inlocuiesc Acid Folic) uneori... cand mi-aduc aminte omega 3+B-uri.Banui ca"smart" inseamna protocol scurt la noi.
ICSI se face femeilor peste 35 ani, in cazurile in care au sarcini pierdute sau calitatea spermei proasta, nr. mic sau defecte ale spermatozoizilor(cap, mobilitate, forma).ICSI mareste sansele unui FIV, dar vorba sotului meu: sunt fifty-fifty, ori ramai ori nu ramai.
Doamne ajuta fetelor si burticilor sarcina usoara!(ce frumos se aduna saptamanile, de tine Uratico ce sa mai spun: sunt topita dupa semnatura)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

CYC, de unde ai cumparat DHEA? Se gaseste in Romania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

bruni eu zic ca stai bine , niciodata nu ai avut atati blastocisti..hai cu bebelusii in burtica si stai cat mai calma
nicolle te imbratisez cu drag , este o durere inexplicabila , dar v-a trece ptr ca tu esti o femeie puternica si DD are grija de noi ..te asteptam cu drag sa vb

+12

Mergi la inceput