LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***312***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

vazut pozisoarele de la novusel si floric


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

buna dragelor,

vin repede cu o tura de cafea sa va mai reveniti dupa "destrabalarea" de ieri
pai se poate sa ajungem pe pagina2?


raport scurt: (nu stiu daca sa incep de la ora 1 noaptea sau de la 6.30 - trezirea oficiala)
trezit (adica ridicat definitiv din pat)
pupat, spalat, imbracat bebelake
pupat, spalat, imbracat eu
insfacat bebelake, alergat/predat la gradi, pupat, conversat cu asistenta, una din miss
plecat spre serviciu, primit flori in intersectii (de 2 ori) si pupat odata cu una bucata politist frumos
ora 8.15 ajuns la serv unde am tinut-o tot intr-o pupare/ flori/ praji...(+ un control mic, sa nu-mi ies din mana) pana la 2.50 cand am plecat spre gradi
ajuns la gradi, intersectat cu tati, pupat, dat flori (ca dimineata nu am avut)
instalat pe scaunele si...
s-au dau usile/paravanul la o parte si de aici mi-a stat inima/sufletelul; bine-nteles ca mi-au dat lacrimile instant si mi s-a pus un nod in gat
micsunica mica statea pe scaunel rusinata toata cu nasucul in pamant (ma voi prezenta cu poze pt exemplificare, azi am uitat cablul acasa)
au evoluat in fel si chip copilasii, care plangand, care fugind direct la mami, care spunand cateva cuvintele acolo...
de a mea sunt mandra ca a rezistat eroic si nu a plans si nu a fugit la mine
am evoluat/dansat si noi la cantecele

la primul cantec:
cum statea ea cu nasucul in pamant si doar cand si cand se mai uita la noi, cand a ajuns cantecul la :

... nimeni nu-i ca mama....

dadea si ea din degetel ca NUUUU

la sfarsit au primit cate un buchet de flori sa le dea mamicilor.... ti-ai gasit sa-l mai dea din mana ( ca mai nou, avem o noua pasiune - florile)
am facut cateva poze, ne-am intretinut nitel, am plecat acasa
tati ne-a adus un brat de flori si suntem taaaare fericite
aseara la culcare a vrut sa aiva cateva vaze la ea in camera; ca sa nu ne certam si sa planga(sa fabrice mucisori...) am fost deacord, mi-a adormit in doi timpi so trei miscari, m-am furisat cu florile in hol iar dimineata, cum a facut ochi direct la locul unde lasase florile s-a dus
pana nu i-am adus cateva sa le mangaie, pupe, smotoceasca, nu ne-am putut intelege cu ea


iar albumul care l-am primit (pictorialul cu micsu' spanioloaica ) e ceva de vis
nu stiu cum sa fac sa vi-l arat
cred ca voi vorbi cu fotograful firmei sa-i faca poze pagina cu pagina (sper ca tehnic sa fie ok)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni






Adica plang de bucurie. Asa tare m-a emotionat micsunica la serbare, desi nu am vazut pozele.

Oricum eu cand vad copii pe o scena cantand sau dansand imi trag nasul si sterg lacrimile. Nu stiu de ce, dar asta e lucrurl care ma face sa plang instant de bucurie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bianca
stai s-o vezi maine in poze facuta mica pe scaunel cu nasucul in pamant


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

La multi ani, Teona!Mami de sarbatorita, hai la un raport!

La multi ani, Bogdan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
La multi ani, Teona!Mami de sarbatorita, hai la un raport!La multi ani, Bogdan!
La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Gianina, ce frumos, asteptam pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola tuchicas!

Imi pare rau ca am pierdut aniversarilor unor sarbatoriti de seama: Alexandra, Crina, Calin, Rares, Ilinca, Gabriel, Luca, Cristian. Chiar daca tirziu, va urez urez LA MULTI ANI ghiocei iubiti! Sa cresteti mari si frumosi si sa bucurati zilele celor care va iubesc!

Am vazut poze de la mega super petrecerea Alexandrei: sarbatorita a fost divina, asa cum ne-a invatat deja; eleganta si ghidusa iar doamba Moni arata extraordinar in rosu! Mi-a placut la nebunie noul look al lui Dei Dei si sarmul fin al mamei lui; m-a impresionat -ca de fiecara data- frumusetea desavirsita a Olgai si atitudinea de baietel in toata firea a lui David; am admirat tinuta lui Adelake si aerul nonsalant al Deniseimada.

Nu am ratat nici pozicile cu Rares Rarisel, cel mai frumusel; tin sa o felicit pe mamica lui pentru perseverenta de care a dat dovada si de rezultatul fain pe care l-a obtinut. Bravo, Floric, tine-o tot asa!


Am admirat si 2 domnisoare ravissante in parc: Gaza si Ana. Sint grozave cum se plimba ele de minutza!

LA MULTI ANI! cu intirziere si pentru Iuca, Doranna, Ela.

O primavara calda "dentro e fuori" pentru toate mamicile din lume si muuuulti

Si nu in cele din urma, LA MULTI ANI! pentru sarbatoritii de azi: Andrada Teona si Bogdan!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Gianina, sa stii ca sint nerabdatoare sa vad poze cu Micsunica serbareata!

Multi pentru toate mamicile care tre' sa inceapa sau au inceput deja scirbiciul; stiu ca e greu si de aia nu pre stiu ce sa va zic de incurajare ; la mine inca nici un "plus" al noii activitati nu compenseaza dorul de "mami cu bebe mic"

si pentru ghioceii curajosi, noi gradinari

Anca ma bucur ca ia intrat dar sa stii ca eu inca astept detalii din foiletonul tau.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

La multi ani fericiti!

Andrada Teona


Bogdan


Multumim Cami Sebi e un pic mai bine, inseamna ca incepe sa doboare antibioticul crocobaurul din gat.

Ziua de ieri: cand m-am trezit, m-au felicitat baietii si Sebi mi-a daruit o felicitare facuta de el, apoi am dus copilul la scoala, am felicitat Doamna si impreuna cu mai multe mamici, i-am oferit cadoul, am plecat cu Lucian apoi la soacra-mea, unde am stat de vorba si m-am jucat cu Luc, apoi s-a lasat cu mari bocete, fiindca am plecat fara el, impreuna cu al meu sot, am fost si am dat declaratii la Politie in procesul care il am cu accidentul din vara, dupa ne-am intalnit cu mama si am fost la un unchi la spital, apoi recuperat copil si acasa, unde am savurat bomboanele date de sot cu o zi inainte, a venit nepotica mea si mi-a daruit cadou si pupici, apoi forum si copii, pana seara am mai primit o felicitare de la Sebi, facuta la scoala si scrisa acasa, e extraordinar sa vezi cuvinte atat de frumoase care vin din sufletelul lui sincer


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

LA MULTI ANI! Andrada Teona,ghiocel de Adirys si Bogdan,ghiocel de Petra Tudor



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni

Mergi la inceput