Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Crissy, poate vor mai intra mamicile, cand au mai mult timp. Si mi-e mie dor de CD, de Belu, de Enik, Alina2005 nu a mai scris de mult, Sheritra, Maurice, Florentina...ele au fost active pe perioada sarcinii, dar cred ca bbii nu le lasa nici sa sufle. Tot de-a noastre sunt, si poate, poate vor mai da un semn de viata. Si nu o sa fie placut sa nu se mai regaseasca in listuta. Zic si eu. Acum faceti cum credeti . Nu va suparati

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8


Ma refeream la fete ca: vladia1, luana081985, Ana., anagia (eu nu imi aduc aminte cand au scris), cristina97, in unele locuri nici nu sunt complete datele din lista.
Fie cum supune majoritatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi Amelia,Giuliano,Robert,Anne

Azi i-am dat cartof dulce...a mancat dar nu era asa incantat..mai mult ii place dovleacul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Citat:

citat din mesajul lui ilinca79
Si eu am o fixatie cu baita, si anume am vazut mai multe exemple (mai ales masculine ) care sunt mai certate cu dusul zilnic, si vreau sa evit asta cu orice pret



Cred ca am fost inteleasa putin gresit.Eu pe Matei il spal la fundulet la fiecare schimbare de pampers si atunci ii dau si pe picioruse si pe manute, practic jumatate de corp il spal, repet, de fiecare data cand il schimb.Ramane doar burtica si capul pe care le spal la baita de seara, pe care pana la 6 luni am facut-o zilnic, acum mai am seri cand nu ii fac (v-am explicat de ce, pentru ca ma doare foarte rau spatele).
Dar de aici pana a ne gandi la exemplele masculine certate cu dusul zilnic...e muuult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Lauri_ca, ce frumosi sunteti!

Eu ii fac baita la 2 zile. La vara, cand deja vom intra la categoria porcusori, dus zilnic, fara dar si poate. Si eu am avut ocazia sa cunosc oameni certati cu apa, dar pe aia sigur mama lor i-a invatat sa se spele, numai ca lor nu le-a placut, poate ca stratul ofera protectie termica

M-a urlat piticul meu azi de mi-a facut parul maciuca, mult fetelor, muuult, prima repriza a fost de juma' de ora, dup-aia 5 minute liniste, 5 in urleteeee... acum si-a luat planton. Mi-e dor de maraieli.

Rubia, off mai mami, tare nasol sa treci prin asa ceva... Insanatosire grabnica!

Kata, citeam cu emotie, sa vad cate lniute au iesit.

Otiliaaaaaaaaaaaaaa! Ce mai faceti?

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Sa dau si eu votul meu? Recunosc ca m-am mai gandit ca sunt mamici pe lista pe care chiar nu tin minte sa le fi vazut postand... e drept ca nici nu incurca cu nimic.
Este ca v-am lamurit?
Ma abtin.

Crissy, multumim din suflet ca iti rupi din timp ca sa ne dadacesti.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Neata la amiaza si de la noi
Pe mine nu ma deranjeaza cu nimic fetele din lista, Eu am perioade cand scriu des, si am perioade cand scriu rar sau foarte rar, nu am scris mai mult de o luna din decembrie pt ca am fost plecata, ocupata etc, am citit pe sarite.

Si mi-ar placea sa mai stiu despre Aelita, Otilia, Bellu, etc, mamici la a 3 a care au foarte putin timp.. Nu va suparati , stiu ca nu scriu suficient de des sa fie relevant dar toti bbii sunt delfinasi, eu propun ca mamicile care nu mai vor sa fie sa ceara sa iasa e mai elegant asa, sau deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Stiam de Ana ca trece prin niste probleme sper ca le-a rezolvat sau nu incurc eu borcanele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

De cand vreau sa intreb si tot uit

racusor, cum s-a pastrat cozonacul la congelator? Am pus si eu azi o bucata de chec, am facut si eu si mi-a adus si soacra.

In alta ordine de idei...

1. Sunt semne ca vine primavara si la noi
2. Negarutz al mic imi pregateste cadoul de 8 martie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crissy, Bea e din ce in ce mai mare si mai frumoasa! si mai implinita la trup, o sa fie frumoasa ca sora-sa!! si-acum e o dulceata inocenta!

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia

acum citesc ce a scris katalina si ma gandesc ca de ce se teme ea eu sper sa mi se intample(daca stau sa ma gandesc acum mi-a intarziat CM dar inca nu mi s-a reglat la 29 zile cum era inainte).Vedem noi,oricum speram intr-o minune.



RUBIA,Iti tin pumnii pentru o noua odisee!Sa dea Dl sa fie ce-ti doresti si cind doresti .Eu ma opresc la nr.3

Sanatate puiului!

BABY,pina la urma o liniuta,desenez eu inca una pe test sa-i fac o bucurie sotului diseara

Raspuns si eu pe rind la ce citesc:
Baita (DUS)facem zilnic la toti copiii, mai alternam cu dusul chiar si la Viktor, pot sa-i fac orice in cada lui

Dar cu ce ne deranjeaza lista asta de trebuie sa o micsoram??.Poate se simt prost mamicile care pur si simplu nu au timp sau chef sa scrie nici un cuvint(cum am fost si eu cindva)

Mergi la inceput