**Buburuze2009(9)*Felicitari Dana! Bun venit Radu!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

picky mie poti sa mi-l pui pe mess filmuletul ca il descarc si ma uit
lali unde ai gasit fata alifie din aia chineasca ca eu nu am mai vazut de cativa ani.Ia si tu bomboane din alea hals mentolate si da-te cu pulmex baby ca te ajuta.


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Picky, pe mine m-ai sarit de la trimis PM

Sa va zic si eu programul buburuzoiului meu:

7.00-8.00 - trezirea de dimineta si papa: o banana + 2 biscuiti, sau gris/orez cu lapte
10.00 - cateva felii de chec
11.00 - iese afara
12.30-13.00 - pranzul: tocanita cu carne si legume + un castronel de ciorbica + desert (ceva facut in casa, in ultimul timp i-am facut prahitura cu fructe si frisca naturala)
14.00 - nani cam o ora jumate-doua
17.00 - masa de fructe plus branzica (cam 3-4 mere coapte, sau o banana sau vreo doua kiwi...si jumatate de castronel de branzica)
daca e vremea frumoasa iese din nou la plimbare
19.30 - cina: cava felul doi + orez/gris cu lapte
22.00 - e in pat si-si bea canita cu lapte, adoarme pe la ora 23.00

Hai ca incerc sa mai citesc ce ati mai facut si revin

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

haideti sa va spun si de la noi programul de haleala:

7:00-7:30 ne trezim si terorizam lumea
9:30 painica prajita cu unt si gem/ou spart in apa fiarta cu branzica/cascaval sau ce mai mancam si noi
12:00 pandispan sau alte minunatii facute in casa
13:30 incercam sa dormim si rar reusim
16:30-17:00 mancarica ce avem si noi,si desert un barney sau kinder felie de lapte
20:30 masa de seara cu mancarica ca si noi,in general ceva mai usurel de papat
22:00 un biberon lapte

Intre mese rontaim : pufuleti,seminte,fistic,biscuiti(mai rar)si fructe de toate natiile

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Salutare!
Am citit tot dar nu am starea necesara sa raspund la fiecare-stiu ca stiti cum e !
Azi plec mai devreme ca ma duc cu Andu la sora mea la gradi la serbare-sper sa facem si poze.
Am avut un week-end ptr mine-sambata m-am tuns un pic si m-am vopsit iar duminica am fost la pensat-Andu a stat cu sotul iar eu mi-am facut de cap 4 ore sambata si 4 duminica-mi-a prins bine oricum.Hai ca maine pun poze cu noul look.Ce faceti maine?cum sarbatoriti,daca sarbatoriti?Eu inca nu stiu,probabil ca vom iesi maine seara la o pizza ceva..nu stiu inca-ar mai fi o varianta sa merg la petrecerea organizata de firma dar nu ma incanta prea tare-dati-va seama aproximativ 200 de femei la un loc
Va pup!



Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

n-am murit dar nici bine nu-mi e
exist, ca sa stiti
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare din nou,

Ne-am intors din parc dupa 2 ore de joaca in nisip si adunat pietricele(noua ei pasiune), cu ceva plansete acasa de oboseala nu a vrut sa-mi pape deloc..decat Barny si o sticla de lapte apoi somn...
Si ca tot suntem la capitolul mancare sa va zic eu ce-mi mananca a mea copila rasfatata...

6-6:30 trezirea in living ca aude galagie
7-7:30 trezirea in dormitor
-o sticla de lapte plina
9-10 cereale cu lapte, sandvisuri pe care le ciuguleste apoi le arunca pe jos ptr picky..deci nu le prea mananca..cand ii fac ou fiert il papa doar pe el..asa ca cere "sssss"..lapte
12-14 papa mancare de obicei, ciorbita, supa crema, spaghete, tocanite, piureu cu carnita de pui...etc ..numai ca de 2 zile la pranz, mancarea e inlocuita cu sticla de lapte
somn de voie 2-4 ore.. trezirea si daca are chef un fruct, un iaurtel cu fructe, cereale simple, pufuleti.
20-20:30 cina: de obicei ce papam si noi, apoi iar fructe..si la sfarsit sticla de lapte ...

Dar de 2 zile sticla de lapte e la toate mesele...acum fac ciorbita de vacuta sa vedem cat imi mananca ..Deci va place meniul lu fiica mea?! Si are 15 kg aproape

Dulciurile le adora.; dar incerc sa-i dau la 2-3 zile cate un barny sau kinder(a inceput sa-si aduca mai des aminte de barny si-l cere des, dar refuz sa i-l dau) ...insa cand fac dulciuri de casa mananca zi de zi ..o singura data pe zi.


Cris asa l-as pune si pe Picky la respect..dar deocamdata numai chef de militarie cu el nu am...mai ales ca-s din ce in ce mai stresata. Exact, pai la cum mananca fiica mea sigur ar urla de foame si noaptea dar vad ca nu o face...deci ii bine numai ca eu nu is multumita de programul ei de masa si de faptul ca refuza sa-mi pape .. Discutam pe mess..
Lali uite Cris iti recomanda Pulmax baby dar eu iti recomand sa citesti prospectul inainte..ca in sarcina, alaptat nu se recomanda..deci nu toate produsele pe care le folosim ptr bebei sunt recomandate si la femeile insarcinate sau la cele care alapteaza. Si mare grija si cu crema aceea..nu-i buna. Hai sanatate multa si refacere rapida
Anna ti-am trimis pm..si oricum am vazut ca l-ai primit spor la job
Simina distractie placuta la gradinita si asteptam si pozici proaspete Eu nu ma distrez nicicum, ca numai de distractie nu-mi arde mie.. iar pe 9 nici atat...o sa fac mucenici daca Ema nu poate veni
Ema sa ne anunte cineva da?! Hai sanatate multa


Eu ieri am facut wafelce, se ling pe degete toti, inclusiv eu la cat de bune sunt..am gasit o reteta inventata de mine si simpla... le ati triunghiuri si le umplu cu pudding (de obicei fac pudding de casa) apoi pe deasupra le pun ciocolata cu nuttela topita.. o bunatate..deduceti din asta ca mananca si fiica mea .."coco"(ciocolata), dar i-a prins gustul si nu se poate ca ei sa-i dau altceva si noua cu cioco....Merita sa le faceti...o bunatate ...eu fac in fiecare weekend.ca prea bune sunt ...data viitoare voi pune pe deasupra frisca naturala

Gata ca salivez la ele..nu ca nu as mai avea, ca am inca dar astept si barbatii sa vina la masa si apoi sa le mancam




Mami de mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 37+ o mai mica

AMR: 3 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Felicitari Dana!
In we a fost mama si copii s-au bucurat! Eu am bucatarit, am iesit la plimbare si am reusit sa dorm 2h duminica.
Azi am avut spor la gatit, curatenie si spalat 3 masini. A satat fata vecinilor cu Maria. Ii e foarte draga- zice ca-i sora ei!(are 9ani)
Vad ca vb de meniuri ample... Matei mananca ce si cand are chef! Si neaparat sa se hraneasca singur. Nu va zic cu a manca o mancarica de fasole mai zemoasa acum cateva zile...

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sunt pe aici prin zona dar dupa o sa pun de un bulz cu bucatele de kaizer putin perpelite

ana dar de vladut nu ne spui nimica?
simina moamaaaa ce gagica betoana dar sa vedem si poze.ce fac maine?pai cred ca mancare si o sa frec menta cu fi-mea
emoooo vad te te ti pe linios de plutire cu fix 3 randuri
picky ai uitat cand erau mici buburuzele noastre si papau exclusiv laptic si erau niste dolofane?Asa si acuma,laptele traiasaca ..la voi,ca la mine tot ce e comestibil e bun de halit.Te astept...pe mess.Pe prospectul de la pulmex baby scrie ca e ok in sarcina si alptare chiar acum l-am scos din cutie si am citit.Asta inseamna ca nu se pupa prospectele de la acelasi unguent.Fataaaaaaa..vreau retata de ce ai facut tu bun ca altfel mor de pofta pe aicea
alinta deci ti-ai incarcat bateriile duminca..era si cazul.


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cris, bine ca stiu sa ma scot cu 3 randuri
picky stai calma, vestile rele intotdeauna se afla primele, deci afli tu da acuuuu.....drac mort ai vz??? nu, nici eu
nu vreti sa stiti progr de masa a lui Darius....e complet nebun
pe la 8 face ochi si mananca thost sau ou sau doar branza plus suculet de fructe
pe la 10 o banana si stiksuri, biscuiti
12 nani cu sticla de lapte
14-15 masa...supa sau piure de legume cu carnita sau branzica,sau ce avem prin casa
16 - 16:30 mar sau para plus rontaieli
18 luam masa cu tati.....ceva mai usor
pe la 20, daca pe la 18 a facut fite si nu a papat, papa un iaurt sau lapte cu paste....daca papa bine, nu mai vrea lapte la culcare si a 2 a zi ii dau lapteme in locul sucului de fructe....in jur de 9 inchinam steagul pana a doua zi
am inceput sa demolez casa....sa strang ca sa ii fac font de lucru barbatului cat is in Rom, mai preg pachete....eheeee, treaba multa
pupici si seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna seara fetele!

Simt nevoia sa plang,sa tip,sa urlu,sa ... nu stiu nici eu ce sa fac,numai sa descarc furia si ura ce se cuibareste in perioada asta in sufletul meu.
Azi e ziua tatalui meu ,a implinit 48 de ani,si eu abea am reusit sa fac rost de numarul lui de telefon si mi-au trebuit ore sa imi fac curaj sa il sun,sa ii spun la multi ani.
Acum m-as plange,as plange in bratele cuiva si nu am cui,ca sotul e la munca,as fi sunat-o pe Getika,dar le are si ea pe ale ei,destule.
Tatal meu are in casa o femeie foarte rea,acum doi ani l-am lasat plangand in casa,pentru ca atunci,de fata cu noi,l-a acuzat ca s-ar culca cu sora mea mijlocie,si el a tacut,dar a plans. O iubea,si nu i-a pasat ca ne doare,ne-a spus doar sa plecam.
Anul trecut dupa PAste,m-a dat afara cu copilul in brate in toiul noptii,ca doar ea il iubeste,noi nu,si ca sa nu ii mai calc pragul.( Ea era plecata la parintii ei,se certase cu tata si plecase inapoi la ai ei). De atunci au trecut 11 luni,in care ne-am intalnit intamplator de doua ori,si nu am avut taria sa trec pe langa el,m-am oprit si am stat de vorba.Atunci,dupa ce au plecat de langa mine, i-a scos ochii ca a vorbit cu mine,si i-a batut obrazul cu cuvintele " nu cumva ai fost si pe la asta mare,ca prea seamana plodul cu tine " .Nu m-a sunat,nu m-a cautat de anul trecut din aprilie,si-a schimbat numarul de telefon,si cand o suna pe sora mijlocie o suna cu numar ascuns,sa nu ii afle numarul ca face urat madame.
In seara asta,in loc sa fim acasa,sa il sarbatorim,am schimbat maxim 10 cuvinte la telefon. Noroc ca era la munca si nu m-a auzit bine,ca nu m-am putut abtine si am inceput sa plang.Am zis ca nu mai plang pentru el,dar nu pot,ma doare ca sufera, ma dor multe.
Peste 5 zile ar fi fost ziua mamei mele,ar fi implinit 45 de ani. In loc de tort,ii fac coliva a treia oara.
Ah,nici nu imi mai gasesc cuvintele,nu as fi vrut sa va impovarez si pe voi,dar pur si simplu am nevoie de niste brate sa ma stranga tare.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput