Flut(173)-Hai salo,Deea,Danielle!Bv,Shihana,DanaMi

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

am pus cateva poze cu alex.
sunt chioara de somn, are un pic de icter si a primit si vaccinul ieri, de unde l-a pocnit plansul toata noaptea. Ma speriasem intr-un hal, n-am inchis un ochi.
S-a calmat acum spre dimineata.

....deci ma bag sa prind si eu un pic de somn.

e foarte mancacios, il alaptez la cerere....si am reusit sa facem sfarcurile lui mami varza, ca nici eu nu stiam bine sa il mufez, nici el nu vrea sa adoarma altfel, deci combinatie oribila. traiasca garmastanul...

papa

cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

mai dar ce liniste e pe aici...eu am mai tras si un mic pui de somn acum am coborat si desi imi zisesem ca azi nu mai beau cafea mi-am amintit dupa ce am terminat cana....
dar dr. bilic zicea ca se elimina repede din copr...o sa tin cont sa beau mai multa apa azi

Laura ce norocoasa esti...si mama si soacra...te invidiez

Pisuc eu as sta cuminte dar am zis sa fac acum una alta sa pot sta dupa..caci sugur o sa imi ia o saptamana pana ma acomodez cu programul bebitei si cu operatia...imi e cam frica si de scarile astea din casa...dar ma descurc eu , ca doar sunt fata mare

bine faci ca nu te mai duci la targ
eu zic ca nu mai sunt 4s pana la marea intalnire..pai ce tu nu faci tot ceza. asa ca mai taie una

catank pe marga am si amenintat-o ca la cat m-a contorsionat lunile astea nu o mai frezez un an....ma razbun pe ea
sotul nu ma ajuta..nu ma intelege de ce tot vreau sa fie perfect totul....abia l-am convins miercuri sa ma retuseze un pic....sus fix pe operatia veche, ca defapt acolo trebuie sa fiu ok

fetele fata cu ...ma duc sa fac sarmale

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....38 s
[red]o zi si o noapte pana la mare intalnire[red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

neatza fetele

din nou matinala cu un motiv serios, ca altfel dormeam la ora asta

pe la 5 si ceva au inceput usoare dureri de burtica ,jos ca atunci cand simteam ca imi vine ciclu, le-am monitorizat destul de neregulate dar intre 12 si 15 min, pe la 7 jumate cand merg la baie, scurgerea care o aveam eu dimineta de obicei, din apa s-a transformat intr-o pata maronie inchis si una de sange rosu

evident sun moasa repede si-mi spune ca a inceput dilatatia si ca la 9 ma asteapta la spital...acum mai stau putin sa-l sun si pe medic care e de garda azi, ma bucur enorm ca sunt amandoi de garda si moasa si medicul, sunt foarte linsitita

contractii au mai fost, dar acum de o juma de ora buna s-au oprit sa vedem ce se mai intampla, cert e ca ajung la spital azi , o sa-i dau madutzei_bra sms cu ce se intampla ca sa va tin la curent

apa nu mi s -a rupt evident ca doar numai eu is ca neoamenii

acum e 9 mai stau putin sa pot sa-l sun ca abia ce si-a preluat garda si va anunt exact ora la care plec

pupaturi..eu cafea in dimineata asta...nu prea , mi-a zis sa nu mamanc nimic ca sa-mi fie mai usor dupa anestezie epidurala

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

[majoerta] Hai SIMONA!!!!
he he azi alta bebelina o sa vina
sa scoti nasucul repejor ca la cat te a asteptat mami cred ca o sa te pupaceasca toata




------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....38 s
[red]o zi si o noapte pana la mare intalnire[red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_3b spune:

HAI SIMONA !
Dilatatie maxima, nastere usoara si refacere rapida
Azi ti se vor umple bratele !!!
Ma bucur din suflet pt tine ca s-a declansat natural si ai scapat de inducerea de marti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

deea , laura sarumana!!!

am vorbit acum cu doctorul si mi-a zis sa mai stau putin si sa merg la spital cand sunt din 10 in 10 min, acum sper sa nu ma dilat prea tare pana atunci si sa pierd epidurala Doamne Fereste! Oricum ma bucur ca mai pot sta acasa ca durerile nu sunt mari deloc acum si de cat sa merg sa stau in spital mai bine acasa, deci mai bantui si eu pe aici

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

OOO, am nimerit tocmai bine sa fac o galerie mica!
Salo_Sama
Curaj, nastere usoara si bebe sanatos si mancacios!

Deea, ma pregatesc si pentru tine, mai pe dupa-amiaza asa

Va multumesc fetelor pt raspunsurile referitoare la sonda. Am retinut o chestie importanta, o sa le spun sa o monteze dupa anestezie.

Viss, sa stii ca si eu as fi ales alti nasi. Dar, na', ca si la tine, sunt rude cu sotul. El nu i-a vrut nici la nunta, dar socrii tineau neaparat si n-am vrut sa ne certam cu ei. Si eu as fi vrut acum la copil pe cineva care sa fie mai apropiat, cum ar fi fratele si cumnata mea, care mi-au fost alaturi si pe parcursul tratamentului, ne-au ajutat si cu bani... Dar vorba ta, lasa, ca e atata dragoste in jur, in primul rand de la noi !

Puuup!

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

madutza, am recuperat cu cititul..
eu sunt incadrata la borderline cu diabetul, in sensul ca am hemoglobina glicolizata 5,1, glicemia a jeun in jur de 78-80, reactia naspa a fost la testul de glicemie provocata...
eu avand in vedere ca am pierdut acum trei ani un copil in saptamana 37 de sarcina acum am tinut regimul pe care mi l-a dat dr, stabilit de nutritionist, care includea si paste si paine si toate formele de carbohidrati, dar acntariti...
eu am fost la monitorizaj la fiecare trei saptamani la spital unde imi faceau un profil glicemic, adica imi luau sange din trei in trei ore pentru a stabili niv glicemiei...azsta 24 de h...Multumesc lui Dumnezeu au iesit bine, dar cu sotul si fetele din forum drept martor am fost f stricta...
Eu nu am mancat nici zahar, nici miere, nici cioco nici nimic. interzis de dr......
Frica de a se intampla ceva cu bb sau sa-l fac diabetic de mic... m-a speriat..
si am preferat sa tin regim acum 4 luni decat toata viata dupa...
astept sa nasc sa vad cum evolueaza, dr.spuna ca odata cu eliminarea placentei, care trimite inf gresite la pancreasa, ar tb sa revina si org la normal...
ramane doar sa sper
te pup si iti doresc multa sanatate
noapte buna fetele!

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 36+ cu dodoloatza frumoasa

AMR maxim 11 zile
69/11


Multumesc pentru raspuns. Valorile astea la analize le ai pentru ca tii regim banuiesc. Altfel le-ai avea mai mari? Pierderea sarcinii anterioare a avut legatura cu diabetul tau gesttional?
Eu am avut valori destul de mari la ambele sarcini, dar nu mi-a explicat nimeni de ce este periculos si ce se poate intampla.

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor
Madutza,Mariuca(17 Mai 2004),Andreea (21.11.2008), (DPN 14.04.2011)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele si de la noi

HAI SALOOOOOOOOOOOOOO
HAI BEBE DE SIMONAAAAAAAAAAAAA
DILATATIE MAXIMA SI NASTERE USOARAAAAAAAAAAAAA
CE FRUMOS AR FI SA NASTI AZI DUMINICAAAAAAAAAAAAA
DOAMNE AJUTAAAAAAAA


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 35+ PETRA ADRIANA
AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Ieri mi-a fost cam rau, de fapt am avut starile astea toata sarcina. M-am hotarat si eu acum, la spartul targului, sa tin regim...dupa ce am luat 20kg si de 2 sapt nu m-am mai suit pe cantar de frica sa nu ma sperii. Mi-am luat ieri tensiunea ca mi-a curs si sange din nas destul de rau, cu cheaguri. Era cam mare pentru mine: 13/7. De obicei e cam 11/5. Sange din nas mi-a curs pentru ca am aerul destul de uscat si cald in camera. Toata iarna am fost asa. Azi-noapte m-am trezit si mi-am dat cu apa de mare si azi m-am trezit mai bine.

Dimineata s-au trezit fetele la 7, asa ca am mers si ne-am impartasit toate din zori. Maine merg cu Ana la Bucuresti ca are spectacol la Casa Armatei cu ocazia Zilei Femeii. Ma gandeam daca nu o fi prea riscant, dar sunt mult mai aproape de Municipal decat din Ploiesti.

Madutza_bra, vai ce spaima. Tin minte ca csi eu am mai patit asa si mi-e frica de reactia Andreei la bebe.

Deea si Salo, nastere usoara si refacere grabnica!

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor
Madutza,Mariuca(17 Mai 2004),Andreea (21.11.2008), (DPN 14.04.2011)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput