Flut(173)-Hai salo,Deea,Danielle!Bv,Shihana,DanaMi

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

da cami, stiu ca avem acelas dnp ca te tot urmaresc sa vad cum te simti:)
asa o sa nasc, natural si dr meu mi-a promis si ca voi naste fara epizotomie asa ca...sper sa nu fie prea mare pitica...tu unde nasti?

AMR:4 SAPTAMANI
Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o - luna a 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

pupicuti pe ziua de azi si de la mine....
am venit din vizite si noi...am lasat sec si noi la cipru

am vazut poze cu puiutii noi veniti...niste minuni
noi tot la fel...fara nici un simtamant......dar maine dimi 'bag' 2 linguri de ulei de ricin...macar curat stomacul daca alt ceva nu se v-a intampla....si marti vedem ce spune dr...

pt toate

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 39+


AMR PUTINE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

o intrebare mai de 'cap patrat'...asa ca mine.....pt cele cu mai multa experienta(care au nascut)...daca faceti un ' control' acolo simtiti ceva nou...daca se schimba ceva cu 'nea colulu'????

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 39+


AMR PUTINE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

pisucmic: da, la Regina Maria :). data cezarianei este stabilita deja pe 28 martie. mi-ar placea sa ne intersectam macar o zi doua pe acolo . la tine este stabilita o data ceva?

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adri28 spune:

antguest, dar eu nu inteleg de ce a fost asa de radical dr. si ti-a zis sa nu mai iei gynipralul. Si eu iar de aprox 2 sapt

S34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

ioanna au inceput durerile tot mai mult
acum vad ca le am din 6 in 6 min si ma doare si in fata si la spate, acum am vb cu moasa ca nu mai inteleg nimic si din descrierile ei sunt contractii, dar mai astept putin sa vad daca tot asa o tin inca o ora doua merg iar la spital

am luat un nos-pa acum sa vad daca se linistesc de la nos-pa inseamna ca sunt false, adica cum zicea dr pregatitoare si mai stau dar daca continu aasa nu o sap ot dormi toata noaptea si atunci mai bine merg la spital

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui salo_sama

ioanna au inceput durerile tot mai mult
acum vad ca le am din 6 in 6 min si ma doare si in fata si la spate, acum am vb cu moasa ca nu mai inteleg nimic si din descrierile ei sunt contractii, dar mai astept putin sa vad daca tot asa o tin inca o ora doua merg iar la spital

am luat un nos-pa acum sa vad daca se linistesc de la nos-pa inseamna ca sunt false, adica cum zicea dr pregatitoare si mai stau dar daca continu aasa nu o sap ot dormi toata noaptea si atunci mai bine merg la spital

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 40+

hai simona!!!poate vine puiutul mult asteptat.....
vreauuuuuuuu si eu sa ma doaraaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!



cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 39+


AMR PUTINE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Gata tortul!!!

A durat ceva ca a trebuit sa las la racit blatul, apoi siropul,...si a trecut timpul. Nu am prea avut rabdare sa-l ornez ca pe cel de data trecuta pt ca bebe Eddy si astazi a facut tot pe Duracell. Ca sa nu mai spun ca blatul la facut sotul ca bebe din cauza mixerului facea ravagii in burtica(era deranjat de zgomot)...

Merg sa pap pt cina sa nu se faca tarziu!!!


Reevvinnn!!!


Ally , Eduard 36 sapt bebe

AMR 4 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salo_sama .
iti tin pumnii! poate sunt contractii si vine bebe!ai grija de tine!
te asteptam sa ne mai spui cum te simti,daca poti.

allylaur - vreau si eu o felie...



32 +

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

fetele revin si eu cu o intrebare, daca nu trec contractiile de la nos-pa inseamna ca sunt contractii de travaliu, iar daca trec inseamna ca sunt false?

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 40+

Mergi la inceput