Flut(173)-Hai salo,Deea,Danielle!Bv,Shihana,DanaMi

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Pisuc, am uitat sa iti raspund la intrebari desi eu numai la prima pot sa iti raspund ca stii ca eu -s aici si nu pot recolta celule stem deci , la prima intrebare cu privire la jucarii eu i-am luat mai multe dar numai una e pentru acum la inceput , una care o zgaltii in mana face un sunet frumos si lin ca un clinchet de clopotel, iar alta care se ataseaza de patut , o zebra care o tragi de coada si canta un cantecel de leagan in rest am mai multe jucarii dar pentru cand o creste mare... pentru inceput cica nu e bine sa ii lasi deloc jucarii in patut ca e pericol de sufocare ... o sa ii mai cumpar si eu una alta, ca am vazut de alea specifice pentru primele luni de viata, in mothercare si nu numai, dar ma gandesc ca nu stiu ei a se juca cand sunt asa mici si nici nu stiu a-si sustine capsorul bine ...lor le trebuie de astea care le tragi de coada si le canta ceva frumos, sau carusel la care sa se uite si sa asculte ce canta acolo , sa ii fascineze , sa urmareasca cu privirea

_
Mind the Bump!37+ Sophia Nicole

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna dupa-amiaza fete dragi,
Strumpy: uite am o foame in mine, ca de azi dimineata maninc si dorm in reprize. Nu stiu ce e cu mine. Maine merg la eco si sper din inima sa fi luat in greutate motaneii mei. In rest, am de spalat lucrusoarele lor (de maine ma apuc) si de calcat. Am vrut sa-ti spun , referitor la locul unde vei naste, ca eu una stii ca-s declarata fricoasa, si cel mai bine mi se pare sa nasti acolo unde poti avea si medici la indemana . Mi-a palcut rau de faza cu varza facuta de sotul tau.
pisuc: noi am semnat pt celule cu Stem Health Unirea- pt ca au avut cea mai buna oferta de pret pt gemeni, pt ca spitalul unde nasc are contrcat cu ei si nu platim recoltarea dar si pt ca suntem ff comozi si aduc ei kiturile de recoltare la spital si nu tb sa ne ocupam noi. Acum Doamne ajuta sa nu avem nevoie de ele!
Viss: nu-mi vine sa cred ca peste numai cateva zile vin bebelashii tai. Stau si ma uit in urma si nu stiu cand a trecut timpul. Sa stii ca sunt geloasa pe burtica ta, pt ca mie toata lumea imi spune ca nu e mare a mea si ma tot intreb sa nu fie ceva in neregula cu ai mei . Abia astept sa vii sa ne spui ce si cum .
Va pup pe toate (mi-ati facut pofte-m-au gasit si pe mine poftele la spartul targului - si ne ducem sa cumparam prajituri si inghetata ca sa incropesc un fel de profiterol).
Va pup pe toate, si felicitari mamicilor de azi si de ieri

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

cami , strumph nici nu stiu ce sa mai zic, sunt atat de confuza de nu va dati seama, ptr ca deja nici nu -mi mai vine sa-l sun pe doctor, daca e ceva, ca mi-e jena, desi e de o varsta cu mine si e tanar dar na... bine macar ca e de garda azi si pana maine dimi la 8 e acolo in caz ca se intampla ceva la noapte

contractii iarasi am inceput sa am, mi-am luat o foaie de hartie sa le notez orele si ma si dor acum, dar tot sub burtica si la spate la nada ma doare si se intareste burtica in diferite pozitii de numa

acum cred ca doar sa mi se rupa apa, sa vad ca-i balta sub mine, atunci cred ca as fi convinsa sa mai plec la spital

si dupa vin si ma intreb, daca am contractiile din 10 in 10 min
si mai stau ca deh si pierd epidurala..am pus-o

ce usor suna pentru alte mamici..."mi s-a rupt apa, si intr-o ora am ajuns la spital" la mine zici ca-s de pe alta planeta cu alte semne


felicitas cum de ti-ai dat seama ca tre sa mergi la spital ca nici tie nu ti s-a rupt apa...doar ca ai avut contractiile din 10, 5 min si cum te durea burtica la contractii doar sub burtica sau toata burta si nu ma refer sa ti se intareasca, ca asta si eu patesc, efetiv sa te doara toata burtica

ufff, ufff

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Offf, Salo_Sama prin ce treci si tu
macar la tine sunt ceva semne, dar la mine nimic
nici nu-mi vine sa mai raspund la tel ca toata lumea suna "ai nascut?"
eu nu stiu cat are de gand sa mai stea bubulina mea
tin pumnii poate nasti in noaptea asta

fericita 40+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Felicitas, foarte frumos ai povestit multumim ca ai impartasit cu noi aceasta experienta
foarte frumoasa fetita
Ina, felicitari ai un baietel foarte frumos


fericita 40+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Salutare la toate fetelor.
Am ajuns si eu in pat, ca am facut azi gratar pt ziua mea si acum am scapat de musafiri
Cu toate ca eu nu am facut nimic, totusi sunt foarte obosita.
Fata e la mama asa ca acum n-am nmk de facut, decat sa ma odihnesc.

Fetelor, cand citesc povesti despre nasteri imi aduc si eu aminte, in momentul acela plangeam si radeam in acelasi timp, aveam niste emotii si sentimente pe care nu le pot descrie in cuvinte. E sublim momentul cand iti vezi puiul pt prima data.

strumpy si a mea bebita de cateva seri ma tot tine pe post de sac de box, mai ales cand vreau sa dorm.

madutza am vazut ca avem acelasi DPN, pe 14 aprilie, eu fac cezariana si in principiu ar trebui sa nasc pe 2 aprilie, la municipal. Tu cum si unde nasti?

intreba cine de card CBC? eu am unul cu 10% reducere

Am citit mult din urma si nu mai tin minte ce si cine intreba, mii de scuze



Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 34+ , adica Ayanna Stefania

AMR max 30 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SALO
doare zona de la nada fundului si contractiile intr-adevar se simt pe toata burta parca ca si durere
desi burta se strange intr-un singur loc
dar nu numa sub burtica
si iti vei da seama cand sunt contractii de nastrere
ca sunt dese si regulate si destul de dureroase
cele la 10 minute sunt usoare
cele la 5 minute sunt suportabile
cele de la 3 minute
mai ai timp sa respiri
iar cele la 1 minut
sunt deja grele
cel putin asa le-a perceput organismul meu
si nu e neaparat sa ti se rupa apa
ca sa se dechida colul sau sa intrii in travaliu
ai vazut ce a zis felicitas
era gata de nastere
avea colul dilatat maxim
si atunci i-a rupt apa
deci atentie la orice semnal

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 35+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 30 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SSABRYA
EU INTREBAM DE CARD
ACU VREO 2 CAPITOLE
SI AZI PISUC


iti trimit un PM

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 35+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 30 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

iony iti trimit multeeeeeeeeeeee imbratisariiiiiiiiiiiii
hai ca daca nu apare sapt asta
sapt viitoare
sigur
ti-o scot ei
ca deja vor fi 42 de sapt
destule
pt bebe

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 35+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 30 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic


Mai am doua intrebari pentru voi si tare multumesc ca va bateti capul sa raspundeti :
- ati cumparat vreo jucarie pentru bebei acum la inceput? Mi se pare ca in primele luni nu prea au nevoie, sau...? Ce parere aveti?
- sunt complet indecisa cu celulele stem. E posibil ca in final sa semnez cu CBC. Am fost mirata ca in Romania nicio banca de celule nu are acreditare FACT, ma rog, am studiat problema pe toate fetele (cred ca prea mult dar ma rog...), intru un pic si in panica de timp... Intrebari:
- mai are cineva vreun card de reducere 10% CBC?
- a mai semnat cineva cu altcineva decat ei (stiu de Cris la Stem-Sure, dar altcineva?) si de ce?

Va pup pe toate, plec acum la biserica si sa recuperez niste cadouri pentru bebe de la prietena si fina mea din Franta, si mai pe seara intru iar.
Va imbratisez pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s36 cu un dragalas

AMR 4 saptamani!!!


1. in prima luna nu e nevoie de nici o jucarie. De fapt, pana pe la 3 luni, cand pot apuca ei, nu ai nevoie decat de jucarii cantatoare si care se misca singure, gen carusel. Dupa 1 luna, cand incepe sa vada mai bine o sa ii arati tu din mana ta tot felul de jucarii cantarere si chiuitore. Jucaria preferata in prima faza e figura umana, care sa se strambe si sa faca diverse zgomote.

2. eu am semnat cu CBC a doua oara acum, pentru ca imi ofera 10% discount la al doilea contract. Am fost multumita de ei pana acum, sunt foarte seriosi.

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor
Madutza,Mariuca(17 Mai 2004),Andreea (21.11.2008), (DPN 14.04.2011)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput