Flut(173)-Hai salo,Deea,Danielle!Bv,Shihana,DanaMi

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza spor la mancaruri

cami poate ai si tu noroc ca mine si nu apuci sa iei cercei si iti ia nasa eu tot am zis ca merg sa iau, si am nascut si n-am mai ajuns. si numai bine, nasa zice ca nu, sa nu iau eu ca ia trebuie sa ia.
asa ca, am scapat de-o cheltuiala, ca sunt asa scumpi la noi. v-am zis, am vazut de la 200-230 lei in sus.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally ce praji buna faci?

fetelor, dar ce chef de gatit aveti. eu numai as dormi. astept sa se trezeasca bebelina, ii dau tata apoi dorm cu ea.
si o astept pe mama sa-mi aduca tiramisu

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Roxy, inca nu m-am decis...


tu cum stai cu somnul noaptea??? Tot asa devreme te bagi la somn???

Ally , Eduard 36 sapt bebe

AMR 4 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

Buna ziua fetele,

m-am intors si eu din plimbari si ma apuc sa fac de mancare...
am reusit sa citesc ce ati scris de aseara si pana acum...

Ina - bine ai venit acasa!

Catank - felicitari pentru bebe mare!

Pisucmic - ma bucur ca ti-au iesit bine analizele

Salo _sama - Nastere usoara!

Shihana - Felicitari! bine ai venit pe lume Smaranda - Ioana!

Felicitas - multumim pentru ca ai impartasit cu noi experienta nasterii.Asa nastere usoara imi doresc si eu!

Strumphita - sa iti fie de bine cumparaturile.Esti de pe acum o mamica grijulie...
Si spor la treaba! Din cate vad esti si o gospodina desavarsita!

Va pe toate, ma duc sa fac o corbica de pui si niste paste!

32 +

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

feteleeeee alarma falsa

sarumana ptr motzate dar cred ca le putem da jos....f iony prin ce trecem noi
m-am intors de la spital, control pe masa, membranele intacte, colul e absorbit dar nu in totalitate de abia zicea ca-i intrase putin din vf degetului...deci pauza
mi-a zis ca pot ramne si azi ptr inducere dar nu garanteaza ca nasc intr-adevar, ca mai bien asteptam sa nu fortzam, terenulnu e chiar foarte pregatit asa ca decat sa mai stau in spital am venit acasuca

deci asta mica face niste fitze de toat povestea, deja joaca sah cu noi, ba vine ba nu vine

asa ca dupa ce am sunat toata lumea de dimi acum i-am suant inapoi sa le zic ca nu mai vine azi Petra, medicul anestezist mi-a zis ca e tipic si ca dupa un control de asta de obicei revin repede inapoi si ca nu e exclus ca la noapte sa ma intorc...acum Dumnezeu stie

aaa si sa nu mai zic ca asa zisele contractii s-au mai si oprit si vin anapoda, acum vad ca iara vin dureroase si imi zicea dr ca atunci cand sunt de travaliu tre sa doara toata burtica nu doar sub burtica

sanatosi sa fim

ma duc sa mai citesc ce ati scris si cred ca trag un pui de somn

pupici fetele si multumesc mult de galerie, dar cred ca luam o pauza strumphy daca te rog mult schimbi si titlul, mai bine-l punem dupa ce vine Petra sarumana mult!


Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy si eu as dormi intr-una
am adormit fata
am mancat si noi
si acu mergem sa facem nani cu ea
somn usor so tie

strumph spor la gatit

ally si tie daca te hotarasti ce sa faci

salo eu cred ca petra e pe vineeeeeeeeeee
sigurrrrrrrrrrr
si pe mine m-a insemnat ca si tine
noaptea s-a rupt apa si dimineasta am nascut
ahahahah
poate va fi si la tine la fel

sper ca petra mea sa vina mai repede decat a ta
sa nu ma apuce si pe mine 40+
ca o iau pe campii

si totusi cred ca putina galerie face bine la bebe


HAIDE BEBE PETRA
IESI AFARA
SA ITI CUNOSTI FAMILIAAAAAAAAA
HAIDE SIMONAAAAAAAAAAAA
HAI CU NASTEREAAAAAAAAA



de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 35+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 30 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
dimineata am fost si eu la cumparaturi. Si am luat
- carusel pentru patut - e atat de dulce, abia astept sa-l montez, dar m-am gandit totusi ca intr=o luna se va prafui degeaba, asa ca il tin in cutie deocamdata
- inca un cearceaf tip husa de saltea pentru patut, un vernil dulce de data asta (celelalte sunt bleu)
- lampa de veghe din aceea de pus in priza, are o lumina dulce portocalie
Tot n-am gasit tampoane Natracare nici la Plafar nici la BioGood, poate gasesc la Mothercare modelul lor (am fost acolo si am luat catalogul pentru a-l studia acasa si mi-a placut mult cadita lor si am vazut aceste tampoane). N-am gasit marimea mea de sutien de alaptare asa ca maine merg si la Mothercare din Dorobanti.
Maine cred ca atac si Sensiblu ca sa iau restul de lucruri; si apoi ma potolesc

Strumphi, ce lucrusoare dragute ai luat! Cadita ca a ta imi place si mie, sa vad daca bej sau bleu.
Deea , sper ca totusi mai sunt 4 saptamani, fiindca cezariana e programata pe 5 aprilie; e adevarat ca in functie de cat de grasan e puiul nostru, nu e exclusa nici data de 30 martie... Oricum, eu zic 4 saptamani fiindca e intermediar intre cele doua date
Salo_sama muuuuuult noroc pentru azi, sa fie totul perfect si sa ai in bratele puiul minunat!
Felicitas , ce mult mi-a placut povestea ta! Si Miriam e atat de dulce si simpatica cum rade parca de o gluma in poza, dulce foc!
Shihana, bine ai revenit cu Smaranda, e numele pe care l-as fi pus si eu daca aveam fetita! Sa-ti traiasca sanatoasa, frumoasa si norocoasa!
Madutza_bra, mi-a placut restaurantul ales de voi, de noi e cam departe, dar arata chiar frumos!

Mai am doua intrebari pentru voi si tare multumesc ca va bateti capul sa raspundeti :
- ati cumparat vreo jucarie pentru bebei acum la inceput? Mi se pare ca in primele luni nu prea au nevoie, sau...? Ce parere aveti?
- sunt complet indecisa cu celulele stem. E posibil ca in final sa semnez cu CBC. Am fost mirata ca in Romania nicio banca de celule nu are acreditare FACT, ma rog, am studiat problema pe toate fetele (cred ca prea mult dar ma rog...), intru un pic si in panica de timp... Intrebari:
- mai are cineva vreun card de reducere 10% CBC?
- a mai semnat cineva cu altcineva decat ei (stiu de Cris la Stem-Sure, dar altcineva?) si de ce?

Va pup pe toate, plec acum la biserica si sa recuperez niste cadouri pentru bebe de la prietena si fina mea din Franta, si mai pe seara intru iar.
Va imbratisez pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s36 cu un dragalas

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally nu mai dorm eu asa devreme acum. dorm dupa programul la bebelina. vad cum se trezeste pe seara, ii facem baita si abia apoi dorm si eu. bine...pana fac dus, pana ma mocai , pana una alta ma apuca si 12.

salo ce crezi ca-i dupa voi? vine bebelina cand vrea ea

cami somn usor. eu n-am reusit sa dorm. am tot citit reviste cu bebei. am primit in maternitate 2 pachete de la Pampers cu de toate: creme de tot felul, geluri de dus, solutie de plaja, muuulte chestii, geanta de pus lucrusoarele la bebelina cand ies...si le studiam acum.
m-a luat si foamea. cred ca merg sa mananc si apoi dorm.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Am terminat si eu sarmalele si le-am pus pe foc , la foc mic sa fiarba binisor si linistit, ca ies mai bune

Da voi fetili cucuietile unde sunteti ? la plimbari ? a iesit soarele si pe la voi ? mie azi imi face in ciuda , ca stau in casa si el straluceste asa frumos de sta si motanul cu burta in sus la soare afara in gradina

Salo_sama, pai ce facusi mami, asa repede te-au expediat acasa ? trebuia sa mai stai un pic, eu cred ca pana la noapte nasti... dar fie cum vrei tu, o sa ma loghez cu userul comun sa iti scot galeria, dar eu spun mai bine o lasam un pic acolo ca sa ii faca curaj Petrei

Roxy, tiramisu vreau si eu .... dar las ca pap si eu dupa ce nasc, acum nu fac sa nu pap, ca il fac cu ou crud si nu e bun am o lista lunga cat o zi de post cu chestii pe care nu am voie sa le mananc in sarcina si abia astept sa nasc sa dau iama in ele cel mai mult si mai mult astept sa mananc branzeturile frantuzesti si alea cu mucegai, Roquefort si celelalte pfoaa...deja am saliva in gura


Ally, ce facusi bun pana la urma? eu as vrea sa fac o placinta cu mere si scortisoara, sa vedem daca il scot iar pe domnu sot pana la colt sa imi cumpere mere sa iti spun ca l-am trimis dupa varza si a venit inapoi cu salata iceberg ? aveam o varza mare de vreo sapt si am spus ca imi ajunge, cand am dat sa o desfac in felii sa o oparesc sa fac sarmalele, am vazut ca e stricata la mijloc si am aruncat-o, deci trimis sot pana la aprozar la turci pe colt si cand vine zice : e bun? ma uit fac ochii mari bre da ce-i asta ? asta-i varza dupa matale??? asta-i salata si s-a mai dus odata cu directiile de la mine, vezi te duci, deasupra unde tin ei gogosarii si vinetele sunt verzele a venit in final cu varza Sa ma risc sa il trimit dupa mere , oare n-o veni cu pere?

Pisuc, nu ai gasit reducerile de la avent si in mothercare acolo ? cadita e simpla si frumusica, eu am dat 15 lire pe ea si e pe un alb bejuliu , din mothercare

ioana, ma stradui sa fiu si gogodina si sotie buna si o sa incerc sa fiu si o mami buna pentru bubulina mea



_
Mind the Bump!37+ Sophia Nicole

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui shihana

Buna ziua fetelor..

Intru si eu sa va anunt k bebelina mea s-a grabit si a venit mai repede..eram programata pe listuta de la inceput pe 16 .03, dar ea a vrut pe 04.03...

Pe 3 seara am avut ceva contractii dar am zis ca mi se par..aveam doar 37 sapt si 2 zile, vroiam sa mai astept....dar dimi sotul l-a sunat pe dr, care m-a chemat de urgenta la spital...aveam dilatatie 3 spre 4, asa ca.."gata, intram in sala"...SMARANDA-IOANA A VENIT PE LUME la ora 11.15 o minunatie de 3030g, 50 cm, primind nota 10..

Acum suntem inca in spital,laptele nu a venit, dar sper sa apara pana iesim de aici..in rest..totul e ok...se pare ca inca o data se adevereste vorba ca fetele intotdeauna fac ce vor ele, nu ce vrem noi....

Felicitari si celorlalte mamici si succes inca gravidutelor...mai scriu de acasa..n-am apucat sa citesc din urma, dar pup toate fetele mamici sau burtici..



mamica de printzesa [ zana] MAYA (28.07.2006) si + 34 s Ioana

Felicitari !!!

Mergi la inceput