Nasterea la Arcadia - Iasi (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Multumesc mult pentru urari!

Nu am nascut inca (emoticon care ofteaza)...

Azi implinesc 40 s.

Contractii nu (mai) am, doar ca mai elimin din dop.

Astept .

Imi fac griji ca bebitza are circulara de cordon si mi-e frica ca tot nu vrea sa iasa...

AlynaB, bafta maine la control!






39 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

Imi poti spune cum stii ca ala e dopul? is tare curioasa sa stiu la ce sa ma astept cand va fi! Cum arata?

...asteptand o minune in viata mea!
30w+
Daria-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

copiloi felicitari pt cele 40 de sapt..... Ce ti-a mai spus la control? Te mai lasa mult dupa 40 de sapt??? Cand te mai duci?
Multa bafta si nastere usoara ! Hai ca tu chiar nu mai ai mult, e vorba doar de cateva zile. O sa fie bine !!!!
Multumesc pt urare! Am si eu mari emotii pt maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

andreea, din cate am mai citit, dopul asta poate arata in mai multe feluri . La mine a fost la inceput ca o sangerare (maronie), ceea ce m-a speriat, caci ma asteptam sa fie mai gelatinos, mai compact (scuze de detalii). Dar apoi, a fost "ca la carte", gelatinos, maro...din ce in ce mai putin cantitativ...

Alyna, la ultimul control (luni) doctorita mi-a spus sa o sun cand ma internez la arcadia . Nu mi-a dat un pronostic privind ziua nasterii...acu eu astept, daca pana maine tot nimic, poate o mai sun sa vad ce zice...



40 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Maine merg sa ma vada doctorita. Mi-a repetat ca faptul ca placenta e de gradul 2-3, necalcifiata, explica de ce nu se declanseaza inca nasterea.

In rest, nu va mai spun cum suna telefoanele (al meu, al sotului, fixul) ca sa fiu intrebata daca am nascut



39 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Buna fetelor! M-am intors si eu de la control....Nimic nou, nici o schimbare, totul e la locul lui. Mi-a spus ca nu are cum sa ma ajute nici medicamentos daca nu mi se deschide colul. Deocamdata mi-a coborat f putin burtica, in rest nimic. Mai asteptam pana joia viitoare.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Copiloi, multa bafta maine la control! Poate tu ai noroc si scapi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Camiki nu a mai intrat de vreo 2 zile....Oare ne-a luat-o inainte????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Nuuuu,n-am nascut,oricum e binevenit de acum,ca a trecut 8 martie.Tu Alyna ce ai facut azi la control?Cum a mai ramas?Pe cand ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Scuze,acum am vazut ce ati mai postat.Sant asa ametita,m-am si virusatDeci mai ai de asteptat si tu.

Mergi la inceput