Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

theodora,primele 10 mesaje sunt moderate deci nu te citim in timp real dfecat dupa ce primesti okul unui moderator. Dupa 10 mesaje...vorba ilidei,fara numar

Mama de Ana si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thaimeed spune:

Buna dimineata

Va pe toate si va doresc o zi usoara si frumoasa!

Theo 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata fetele!
Am citit si eu repejor ce ati mai scris....acum sa vad ce-mi amintesc

Teodora bine ai venit !

Felicitari pt cele care ati aflat ce aveti la purtator si ma bucur ca sunt sanatosi.

Laura...mi s-a facut pielea ca de gaina cand am citit ce ai patit. Eu la ambele nastei am fost cu morcovul de teama infectiei sau a firelor care nu se absorb.
Dar m-a pazit Dumnezeu si nu am avut probleme din astea. singura problema a fost ca nu am putut sta ca lumea in fund cam o luna de
zile dupa ce am nascut.

Preturile la privat mi se par exorbitante.
Eu cred ca cu tot cu analizele si ecografiile din timpul sarcinii ajung la mai putin de jumatate din pretul la Medlife.

Despre religie/credinta...Pt mine este un subiect fff delicat si prefer sa nu zic prea multe. Stiu ca sunt fff multi preoti care din pacate vad numai banii si nu prea au treaba cu ceea ce fac, la fel cum stiu ca sunt la fel de multi care-si fac treaba fara sa astepte/ceara nimic (am una bucata exemplar, cu care dorm de vreo 6 ani ...)....dar cum am zis prefer sa vb cat mai putin (cel putin pe forum....)


In alta ordine de idei, bebele meu este ff miscaret.



Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 22+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Neatza ,

Mihaela ...felicitari pt baietel.
Florina....suuuuper ideea cu patutul

eu sunt varza de aseara ...vars in continuu ,nici apa nu pot sa beau (pana acum nu am avut nici un simptom de sarcina )e normal sa apara acum la 16 sapt ?
si am niste intepaturi puternice in ovarul drept , am avut si miercuri la ovarul stang cand am fost la echo , dr a zis k nu e nimic,oare creste uterul ?

16 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Felicia eu cred ca am ratat momentul cand ai spus despre rezultatul interviurilor, dar inteleg ca nu a fost unul tocmai bun? Imi pare rau daca a fost asa, si cum ai spus si tu, daca nu te vor inseamna ca nu te merita !

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 22+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Neatza ,

Mihaela ...felicitari pt baietel.
Florina....suuuuper ideea cu patutul

eu sunt varza de aseara ...vars in continuu ,nici apa nu pot sa beau (pana acum nu am avut nici un simptom de sarcina )e normal sa apara acum la 16 sapt ?
si am niste intepaturi puternice in ovarul drept , am avut si miercuri la ovarul stang cand am fost la echo , dr a zis k nu e nimic,oare creste uterul ?

16 + ........ cu


Bebe

Neata gagici
este posibil sa fie de la cresterea uterului. Sunt dureroase aceste intepaturi ? eu le am zilnic peste tot , dar sunt de scurta durata si deloc deranjante .
Legat de greturi , chiar am citit ca sunt persoane ce au simptomele primului trimestru in al doilea...iti doresc sa treaca repejor starile ca imi dau seama ca numai placute nu sunt
Legat de sangele sin infundarea nasului am inteles ca sunt normale si se datoeaza cresterii nivelui de progesteron , la unele persoane se pare ca asa se manifesta, deci nimic grav
va pupacesc

15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada
Neata gagici
este posibil sa fie de la cresterea uterului. Sunt dureroase aceste intepaturi ? eu le am zilnic peste tot , dar sunt de scurta durata si deloc deranjante .

15+ cu



sunt destul de dureroase , azi mai usoare decat ieri.
de varsat eu nu vars de fel , iar atunci cand o fac e jale ....tremur , plang , imi curge nasul

16 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

buna dimineatza, va invit la o cafelutza cu lapte sau un ceai sau un pahar cu apa:) felicitari pentru fetele care stiu ce ascund in burtica abia astept sa se faca luna aprilie sa aflu si eu, eu ieri trebuia sa am programare la eco.. dar la cat de norocoasa sunt miercuri am primit tel k nu o sa poata domnul doctor ajunge.. asa ca am reprogramat sapt viitoare tot joi(singura zi in are avea dl doctor liber dupa ora 5(sa mearga si sotul cu mine)
uoff nu mai vine primavara asta odata sa ma pot plimba si eu mai mult k pe frigul astia mi-e si teama sa ies afara

Sa prezint si eu un pic istoricul meu hehe: Irina (off ii urasc pe parintii mei k nu mi-au folosit primul prenume adica alexandra) pe 13 aprilie voi implini 24 primaveri, am terminat fac de jurnalism la privat , sunt o casnica netratabila lol, sotul lucreaza acum in marketing la o firma dar inainte se ocupa de webdesign(inca mai face asta pt firma la care lucreaza)suntem impreuna de 6 ani(ne-am mutat la o luna dupa ce ne-am cunoscut impreuna)casatoriti din mai 2010(nici noi nu vroiam sa facem la biserica si ne pusesem pe toata lumea in cap k eu vroiam oricum sa ma imbrac in rochie de mireasa:))) dar nu mai putea primarul sa vina la locatie sa faca o ceremonie cum vroiam noi asa ca am apelat la biserik cu o luna inainte de nunta(apoi alte belele cu nasii ca nah cine sa-ti fie nas sa-l anunti cu o luna inainte asa k tot sora mea m-a scapat de asta si bineinteles k nu am avut nici o pretentie de la ei)nunta am facut-o noi.. el a planuit-o el a alergat.. eu am avut doar grija rochiei de mireasa.. ohh doamne sunt atatea de spus hehehe am scris atata si nu am spus mare lucru hehe
eu mi-am dorit un bebe de mult dar niciodata nu era timpul potrivit.. dar pana la urma in septembrie anul trecut ne-am decis sa incercam:)nu a durat foarte mult pana am ramas slava domnului

si acum ne pregatim de rolul de parinti(si sotul se alinta si inainte spunand ca ma ajura sa fac practica pt cel mic:)))) ce putea si el sa spuna k e el rasfatat?:P
Va Pup si o zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Neatza ,

Mihaela ...felicitari pt baietel.
Florina....suuuuper ideea cu patutul

eu sunt varza de aseara ...vars in continuu ,nici apa nu pot sa beau (pana acum nu am avut nici un simptom de sarcina )e normal sa apara acum la 16 sapt ?
si am niste intepaturi puternice in ovarul drept , am avut si miercuri la ovarul stang cand am fost la echo , dr a zis k nu e nimic,oare creste uterul ?

16 + ........ cu


Bebe


intepaturile sunt normale (cred).

greata ta poate sa nu fie de la sarcina, dc pana acum n-ai avut nimic. nu ai mancat ceva care nu ti-a priit? ai si diaree? vezi sa nu fie altceva, nu sarcina.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
16+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui thaimeed

Buna dimineata

Va pe toate si va doresc o zi usoara si frumoasa!

Theo 20+ cu


Bine ai venit si nastere usoara si bebe sanatos!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
16+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput