LMA-Albinute & bondari de mar-apr '07 (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani copilasilor care au sarbatorit 4 anisori!
Eliana Ioana de Paula75
Mark Alexandru de Madarozz
Anastasia de Siuta
Ana de Loradin
Nicolas Mihai de Suzy78
Maria Alexandra de Selene
Maria Teodora de Tzuna
Nora Ioana de Pisikuta
Tudor Stefan de Gabi78
Sophia Antonia de Krissy


La multi ani sarbatoritilor de azi!

Andrei si Mihai de Elyanne

Kitty, esti fenomenala cu tot ce faci!

Va dorim sanatate tuturor si o primavara minunata!


Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Magdutah multa sanatate lui Matei

Radcarmen ce-ti mai face feciorul?

Rein te inteleg perfect ca si pe nepoata mea au internat-o marti seara pentru enterocolita la Bals ca apoi sa-i iasa analizele si sa ii iasa toxiinfectie alimentara...cica de la sunculita de pui de la botez .Ma simt foarte prost pentru asta.Ceilalti copii si invitati nu au avut nimic doar ea mititica sta la perfuzii acum

Fetele ati mai vorbit cu Mady...eu am avut un lipsus si n-am platit telefonul si abea azi am reusit sa trimit pe tata sa-l plateasca si maine ii da drumu...pot sa o sun oare?

Noapte usoara si vise placute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Mihai si Andrei


Am vorbit in seara asta cu Anamana, inca Tilincuta e la purtator, pana cel tarziu luni.

Martutza eu am vorbit cu Mady la telefon, cred ca e in regula sa o suni!

Diana pup balerina indragostita, am vazut filmuletul, foarte frumos danseaza! Si Giulia e indragostita se pare, mi-a spus "asa moale e Luca atunci cand il mangai!" si educatoarea a trebuit sa-i desparta ca se iubeau din cale afara...

Sanatate bolnaviorilor!!

Azi a vrut la dans, a facut repetitia fara fitze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

La multi ani TEODOR
La multi ani MIHAI & ANDREI
La multi ani BRIANA

Sa fiti sanatosi si fericiti!!!

Kitty, te inteleg perfect cu Giulia, detinem exemplar voluntar si incapatanat din nascare. Eu sa stii ca sincer m-am simtit neinteleasa cand am mai spus ce greu imi este sa imi disciplinez copilul atat de independent si "intens"... Dar fiecare copil e altfel, cum ai spus si tu la tine e mare diferenta intre personalitatea copiilor tai. Dar stii ce? Imbarbateaza-te ca chiar daca om avea noi mai mult de lucru si nevoie de mai multa rabdare si diplomatie, sunt sigura ca o astfel de personalitate puternica e un atuu in viata fetitelor noastre si eu una n-as schimba lucrurile cu nimic! Tot efortul meu e indreptat spre a-i canaliza istetimea, energia si leadership-ul spre lucruri care conteaza cu adevarat sa le castige si conduca. Pup frumoasa dansatoare!

Sa aveti o noapte buna!

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 16+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

kitty esti sigura ca o descriai pe Giulia si nu pe Delia
exact aceleasi replici, pedeapsa nu exista pt ea, pt ca se conformeaza instant si nu oricum ci mai rau ca un om mare, de ex daca zice nici nu vreau la desene, pai pot eu sa le dau drumu si sa o chem ca ea nu mai vine daca am apucat sa ii zic ca e pedepsita
Exact asa face ea la club daca are ea chef face,daca nu... nu si gata poti sa o certi sa o ameninti sa o santajezi sa o recompensezi nu ramane nu
au fetele 7 ani de acasa de mici stiu ca odata cuvantul dat asa ramane
daca pentru silviu te rog frumos este ceva sfant, la ea asta nu exista, pot sa zic eu orice si oricum tot ca ea ramane
nu exista sa o ajut la imbracat , nici macar la dresuri, ea poate ca e mare... sa ma fereasca safantul sa ma grabesc ca sa dus tot desi exagerez pt ca are o dexteritateee, la toaleta merge doar singura... si inchide usa, cu greu am reusit sa ii explic ca macar in locurile publice trebuie sa mearga insotita, ca nu are voie sa se aseze
cearta? ce e aia e de fapt un monolog al meu .. pt ca ea se uita pe pereti etc, delia vb cu tine.... cu mineee?
si minte intr-un stil.... si nu reusesc de loc sa o dezvat
delia ai fost cuminte? daaa, ma duc sa il intreb pe dnl profesor? nu nu ca poate te minte, daca iti zice altceva?....

sincer imi place stilul ei... la act trag cu sensibilitatea lui fratisu dar parca deja ma dovedeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

am avut o noapte linistita. Matei a dormit frumos de tot. Febra nu mai are deja de o zi jumate. Dieta trebuie sa mai tinem, il mai doare burtica si inca nu e in regula cu "scaunul". Dar am sperante ca o sa ii treaca pana duminica. Marti au carnalval la gradinita si le vine un clown si tare as vrea sa se duca si el. Dar mai trebuie sa ne dea si medicul hartie ca are voie sa mearga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdutah

am avut o noapte linistita. Matei a dormit frumos de tot. Febra nu mai are deja de o zi jumate. Dieta trebuie sa mai tinem, il mai doare burtica si inca nu e in regula cu "scaunul". Dar am sperante ca o sa ii treaca pana duminica. Marti au carnalval la gradinita si le vine un clown si tare as vrea sa se duca si el. Dar mai trebuie sa ne dea si medicul hartie ca are voie sa mearga...

Magda Matei 9.04.2007 si Horia 8.08.2010


Bine ca si-a mai revenit...si sigur prinde carnavalul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI! TIMEEA!

Sa cresti si sanatoasa, sa ai in viata numai bucurii!


LA MULTI ANI! ALTHEEA ROXANA, DYLAN, RUXANDRA ANDREEA!

Sa cresteti mari si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

MAGDA ma bucur ca MATEI este mai bine, sper nu mai faca nimic si sa prinda si el carnavalul.

mai fetelor referitor la personalitatea copiilor sa stiti ca si pe mine ma uimeste IOANA, eu fiind obisnuita cu STEFI care a fost totusi cumintel, acum ma confrunt cu ambitii, tavaliri, tipete si revolta mereu cand nu ii convine ce fac eu, trebuie sa facem numai ce vrea ea, si ma gandesc ca este totusi mica, oare ce vom pati cand va mai creste, incerc de pe acum sa nu cedezi in fata ei sa vedem daca vom avea rezultate.

va pup si va doresc o zi linistita si fara bolnaviori, si daca totusi poate cineva sa-mi dea si mie parola de la contul comun, sa pot pune poze, va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

La multi ani sarbatoritilor de zilele trecute:

Sophie, Tudor , Luca, Brianna

La multi ani gemenutilor Andrei si Mihai

La multi ani sarbatoritei de astazi Timeea

Sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti parte de o viata cat mai frumoasa!!

Mergi la inceput