Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Karina multumim ca ai intrebat de noi. Eu citesc constant, dar sunt cam pe langa subiect, cu mandrii mei marisori fata de 'avalansa' de beblusi si gravidutze.

Noi suntem ... bine, sa zic. Bianca in urma cu aproape 2 saptamani a fost diagnosticata cu scarlatina. Am facut la amandoi tratament 10 zile cu penicilina (Bia a facut si injectabil cateva zile, apoi amandoi au luat ospen) si i-am tinut acasa, in carantina. La mai putin de 24 de ore de la terminarea tratamentului, Bianca a inceput sa se planga de durere de gat, a facut febra asnoapte, asa ca am ajuns iar la medici, cu diagnostic de amigdalita pultacee, alt antibiotic de luat . E greu pt noi si 'iesit din tipare' pt ca ea a fost extraordinar de rezistenta la 'carcalacii' ce colcaie prin gradinite si nu s-a imbolnavit aproape deloc de cand este ea. A avut cateva episoade trecatoare de viroza usoara, nimic complicat.
Acum, cu vizite dese la medic, injectabil, siroape, stat in casa... ne-a cam pus capac.

In rest, nu pot decat sa ii laud, sunt 2 copii minunati si au o relatie extraordinara, in ciuda episoadelor de cafteala din diverse motive. Chiar azi cand eram pe la spital asteptand un medic, Bianca nu zicea ca vrea sa plecam, ci ca vrea sa mearga la Rares. Se joaca frumos impreuna, rad de rasuna paretii, colaboreaza la tot felul de nazbatii, se ajuta si se protejeaza unul pe celalalt. Ce sa zic? E o minune ce o traiesc zi de zi.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ref la injectiile de maturarea plamanilor, eu am facut doar 2 fiole de celestone cu o zi inainte de nasterea motanilor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Buna fetelor,

Reusesc sa pun cateva poze si un filmulet cu gazele mele, spor la vizionat !
Laura, sper sa se insanatoseasca repede Bianca (offf, imi inchipui ca e groaznic cu injectiile ), si sper sa fie si fetitele mele asa atasate una de cealalta si sa se iubesca asa ca si copiii tai..

Sanatate multa va doresc si o primavara frumoasa tuturor gandaceilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna fetele mele, sore de suferinta si fericire in aceiaisi masura,

ada_23 si io lupt! Cam de o luna tiu strict si ferm Montignac, am dat jos 5kg si sunt super incantata!! Nu mor de fuame si blestemata de pofta de dulce a disparut! Plus de cand cu plimbarile ture de IOR simt ca ma si modelez frumos la pulpozaure.

mary1975 FELICITARI! Au fost grasuti asa sa stii,super!
Spor la alaptat, sa nu te lasi!


CAMELIA28 da si eu am avut tensiune, si mare, 14-15, la fel eram umflata rau, aveam laba piciorului IMENSA!!! Daia s-a si decis sa ma opereze la 35s, ca incepusem si sa pierd proteine in urina, tensiunea nu scadea nici cu 5dopegyt si 2norvasc/zi..si uite-asa. A, si ramase cu tensiune si dupa sarcina, si acu merg la cardiolog lunar, si iau dopegyt. Vestile sunt bune insa, ca mi-au scazut f frumos colesteroalele si trigliceridele de cand tiu montignac, deci si alimentatia conteaza.

Cand eram gravi vezi ca a contat super mult si statu la pat, non stop, doar cu dus la baie.

Rayuela felicitari pentru veste!! Uau baiat si fetita, super! Ce nume vrei sa le dai? Injectiile se fac pt maturarea plamanilor bb, nu sunt dureroase, se fac intramuscular in fund.
se fac dupa sapt 28 incolo.

kiki_cri parca citesc din ce am patit io..Ai tai sunt identici?

karina ce scoruri doresc bonele pt gemeni ? Ce frumoase sunt fetitili taleee!! Superbe!

Fetele va rog help sa ne votati si pe noi la concurs zilnic! Tre un cont - se face usor de tot in mai putin de 1min. Suntem pa locu 5 si chiar avem sanse! Nu credeam sa reusim, dar fetele de la Odiseea cu Ursuleti m-au sustinut incredibil de frummos. Multumesc mult si pupacinizari la gemenei!


Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani SOFIA si NATALIA, mazarichi dulci!!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

Buna tuturor!!!!Felicitari SUGUBINA pt cele 5 kg pierdute ,s-a facut tare frumosa vremea si iesim si noi in fiecare zi la plimbare ,facem miscare.Mai astept fete dornice sa slabeasca.....Eu postesc si este putin mai greu ,dar voi reusi cu siguranta.Pup toate fetele....paaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Daa azi fac un an Mazarichiile! LA MULTI ANI printese frumoase!

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

LA MULTI ANI,Mazarichilor!!!!! Sa fiti sanatoase, frumoase si iubite!

31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

La multi ani Mazarichilor,sa fiti sanatoase si sa aduceti numai bucurii parintilor !

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:


La multi ani Mazarichilor !!!

Mergi la inceput