Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Fetelor, vorbeati de filmul "Fireproof" si acum am dat si eu sa vad trailerul si vreau sa ma asigur ca se discuta de ala din 2008, nu cel din 2010 (ca pe imdb apar 2 filme cu titlul asta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Racusor- eu am luat cuburi mother care. Sunt moi, cu litere, animale, culori, fosnit, clopotel. Au succes.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Buna fete,

Alice nu sunt machidoanca,dar de ce ma intrebi?am origini slovace totusi(pe sfert slovaca sunt)

cereale eu le dau nestle varianta de 4luni ca-s fara gluten.oare bine fac?sau sa le dau varianta de 6luni.

Adriana, te sustin,nu-mi place sa vad ca te chinui atata.Trebuie sa gasiti o cale de mijloc.ziceai ca trebuie sa tineti cainele la padoc si din cauza asta nu poti lua bona.gandeste-te ca trebuie sa fii sanatoasa pt puiuta ta.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

La final de zi,www.youtube.com/watch?v=cRjEzedacSY" target="_blank">UN MARTISOR si de la noi !


Bumblee, eu am oala de aburi din aluminiu,s-o arunc? de care aveti voi fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bambi_bv

Fetelor, vorbeati de filmul "Fireproof" si acum am dat si eu sa vad trailerul si vreau sa ma asigur ca se discuta de ala din 2008, nu cel din 2010 (ca pe imdb apar 2 filme cu titlul asta).


al meu scrie ca e din 2009

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Eu maine vreau sa ii fac una din retetele astea doua de la Rody:

retete biscuiti fara sare si zahar

reteta 1:

1 pachet unt, 5 linguri de apa, 1 lingura de otet (eu cred ca o sa pun suc de lamaie), coaja rasa de lamaie/portocala si faina cat cuprinde.
Se amesteca toate si se intinde o foaie care se taie in patrate sau forme si se coc la cuptorul bine incins, dar dupa ce le bagati dati pe potrivit. In reteta scria ca se coc 10 min...


asta am facut-o eu. cu coaja de portocala. si jumatate cantitatile.

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

a iesit cu bine si controlul meu de la ginecolog. a zis ca e steriletul la locul lui, isi face treaba, ne vedem la controlul de 1 an . si ca va fi mai bine, primele cm sunt mai dureroase si mai abundente...

e liniste tare in delfinariu, vad. eu planuiesc sa ma pun mai devreme in pat azi, imi curge nasul ca un robinet de ma ustura deja, parca sunt Rudolf!! Isa e tot cu febra, dar mai mica. asa ca suntem tot cu supozitor la 12 ore (nu la 6, cum e regula, ca vad ca e bine si asa). doar ce ma vede cu cutia de medicamente si incepe agitatia, nici Maria si nici pisoiul nu reusesc s-o mai inveseleasca. dar imediat dupa tratament e gata de distractie . sa vedem ce noapte om mai avea...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Kata, eu stiu ca Al a fost asociat cu Alzheimer, ma refer la Al care intra in contact cu alimentele. Acuma nu stiu daca oala de Al e acoperita cu alt strat, sau alte detalii tehnice care ar putea schimba datele problemei, dar stiu ca aluminiul e de evitat in contact cu alimentele: folie, dozele de bere, (nu stiu daca toate oalele, dar o parte mare din ele clar). E aproape cum e cu BPA-ul, sper sa nu gresesc... Sa stii ca asta am auzit-o, dar nu am gasit nimic concludent ca explicatie...
Multumim de martisor, imi place Holograf.

Fetelor, stiti cumva ce tema are concertul lui Sting, de pe 6 iunie? Ca eu as vrea sa merg cu sotul, dar asta depinde f mult de tematica.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

cum dati sparanghel la bebelusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Racusor eu una as da daca as trai in Spania unde creste pe toate drumurile ( nu e mare si frumos cand creste buruienos dar e gustos). Asa cum poti stii cat de tratat e?

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput