Puiuti de Sept-Oct 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mama mia, imi ploua in gura.
eu am tot felul de pofte, as manca tot elul de mancaruri, dar in acelasi timp am stomacul in gat si mi-l simt greu si un gust aiurea in gura.
asa ca mananc iaurt si biscuiti :D

9+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

mama mia, imi ploua in gura.
eu am tot felul de pofte, as manca tot elul de mancaruri, dar in acelasi timp am stomacul in gat si mi-l simt greu si un gust aiurea in gura.
asa ca mananc iaurt si biscuiti :D

9+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii



Lasa ca recuperezi tu.

12+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Buna fetelor vin si eu cu noutati. Tocmai m-am intors de la dr.
Totul este ok bebe atacat bine cu inimioara care bate(lucru cel mai important). De auzit nu am auzut-o ca zicea doctorul ca probabil sta cu spatele si nu se aude.Pata care a provocat sangerarea nu mai este si mi-a spus sa continui cu progesteronul pana la sfarsitul trim.I
M-am linistit si mi-am mai luat o piatra de pe inima la sfarsitul luni trebuie sa ma programez pentru dublu test si zilelea astea ma duc sa-mi fac restul analizelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Bun gasit pe 1 martie ,sa dea Domnul sa fie o primavara frumoasa , sa nu mai plece nici o burticuta de langa noi,si sa vina cat mai multe noi !!

Multam celei care a facut capitol nou .
Azi mi-a fost naspa,m-am incapatinat sa mananc o para dimineata,si mi-a fost rau pana acum, a inceput sa ma doara si capul de atata stare naspa.dar imi trece mie,sa vedeti ce sprintena ma fac,ca o caprioara, si fac si eu ca Seidana papica buna si il astept pe sot la
!

Gorgy te-am vazut in poze ,ce ochi frumosi ai mammiiii !!! I-am aratat si la sot ...

Seidana vazut si burtica ta , a mea-i mai maree,sac ( habar nu am de unde,ca in rest sunt scandurica ,s-a ingrosat si mijlocul mult la mine,si e rotunda pana mai sus). Ma bucur asa tare cand incep sa se vada burticile la viitoarele mamici , parca le citesc bucuria ca vor fi mame pe tot trupul, nu doar in ochi .

Monaramona ma bucur ca e totul in regula cu bebele .

Andreea ai fost o mireasa foarte frumoasa,o sa aveti un bebel superb cu asa gena,ca amandoi sunteti frumusei.
Apropos de secretia de la sfarcuri,si eu o am ,si la fel am avut-o si la primul. De pe la 7 luni mie a inceput sa imi curga si ceva asemanator cu lapptele ,dar mai transparent si lipicios.

Camady cum mai e secretia?

Racheel pupam burtica , hai ca incep mamicile sa prinda curaj sa se arate la orizont.

Loredana eu stiam ca baba iti e data de data nasterii ,intotdeauna am considerat ca baba mea e pe 4 , dar rar am tinut cont sa imi aleg o "baba" al carei suflet sa vad cum este,cum stiu ca-i traditia prin Dobrogea .

Seidana ce simti tu pe stanga eu simt pe dreapta,si dr mi-a spus la eco ca acolo la mine e un matz ,si ca atunci cand ajung gaze acolo si eu din intamplare stau intinsa pe spate , ma inteapa sau chiar se umfla acolo. Posibil si la tine sa fie la fel.nu cred ca e posibil sa se duca uterul asa prin burtica.
Eu piticii cand imi vin ii alung cu repeziciune,ca daca apuca sa imi intre o tampenie in cap o scot greu. Si daca totusi piticul se instaleaza,ii zic la sot si el cauta informatii unde in alt loc decat pe goagal ? Si ma linisteste el rapid .

In legatura cu testele si analizle care se fac la noi,sunt de acord cu tine. Daca as sti ca tot ce mancam este sanatos,stresul ar fi mai mic,nu ar mai fi atata poluare probabil ca ar fi mult mai multe mamici care s-ar lasa pe mana Domnului. Acum nu prea ne mai permitem selectia naturala .


May3 ma bucur ca incepi sa te linistesti . Hai ca acusi faci si tu eco . Parca ti-a luat si sange si urina moasa pentru analize,sau am retinut gresit?
Multam pentru buchetul de flori , e ceva mai special...

Michelle la mine din contra ,la primul nu mi-am facut atatea probleme,acum parca sunt mai stresata cu bolile genetice,desi nu am cazuri cunoscute in familie, malformatiile la organele interne s-ar vedea la eco 2d,unele nu se vad decat dupa nastere.

Annare felicitari pentru bebele miscacios !

Am descoperit si cine a facut capitolul nou . Jade .


Despre mancare ce sa zic , nu prea pot sa o fac,inca imi e greata de la anumite mirosuri,dar de halit halesc cam tot ce nu contine peste sau usturoi in cantitati mai mari.

Maria_scu felicitari pentru vestile de la dr .

Eu ma intind in pat dupa ce fac o vizita si pe la "dovlecei" ,odiseea lui Paul.


Va puuup !!

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady ce dezmat... ce pofta imi era si mie de sarmale, acu cu stomacul plin parca poftele nu mai au acelasi inteles..Tot asa e puiutul mic?

MAria .. ma ucur ca bebe e bine asta e cel mai important..



13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Am inceput si eu sa am greturi aproape tot timpul nici mancare nu imi prea trebuie .
Aseara am mancat mujdei ,am crezut ca mor azi noapte cat imi era de rau.
Nici nu mai stiu ce sa fac de mancare , plus ca nu suport nici mirosurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Asa deci Lali imi dai cu sacul... pai mai est la a doua sarcina.. normal ca se vee mai bine.. asa iti..da lasa ca creste noi mari..Sper sa fim sanatosi si dovedim noi ce putem.. in fiece dimineata ma uit la burtica si imi trece nelinistea si neincrederea ca ar fi bine cand o vad rotunjoara...Iti multumesc insa de lamurirea cu deurerile .. eram chiar ingrijorata.. mai mult cand sunt satula, de multe ori simt o durere similara cu cea de la ciclu.. insa cum ma golesc cum dispare..

MAria
.. si eu am sensibilitate la usturoi..

Eu nu mai simt dureri la sani.. insa simt ceva ca si cum as ava fluturasi in stomac, numai ca sunt fluturasi la sani adica o tensiune gadilitoare..

13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali cum gaseste sotul remediu pe goagal pe net.. eu citesc mereu articolele cu in sap 12 scade riscul de pierdere a sarcinii.. ma calmez cand stiu ca am vazut minunea mica la 12 s si 2 zile, insa in acelasi timp, ma gandesc ca deh de atunci au trecut 5-6-7 zile ce o mai face o fi bine? si air incep

Cina placuta i fericita!

13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor mi-a trebuit 20 de min sa citesc tot ce ati scris..si ati scris nu gluma..sunt bine ceea ce va doresc si voua..aveti viteza nu gluma

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Fetelor,tre sa impingem tare,ca suntem pe capitol ghinionist ,pentru unele,ca mine,13 de fapt e norocos,dar na ! ).
Asa ca, sa scriem muult sa il inchidem repede-repede !!

Seidana mai citisem undeva si ca durerile de spate sunt foarte frcvente in saptamanile 12-14 de sarcina, din cauza ca se mareste uterul si apasa organele nu stiu cum ( ah ce ma enerveaza ca nu imi salvez linkurile cand citesc ceva interesant ) ,si ma gandeam la cele cu dureri de spate. Mai scria acolo si ca la unele persoane tine durerea pana la nastere.





Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 13+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput