Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Ioana, acum sunt -3 grade, deci nu-i asa rau... Ningea de dimineata. Dar au anuntat ca vin iarasi frigurile...

Pupici pe burtica micutului, sa dispara colicii curand.

Alus, sanatate multa piticilor. Tare rau e cand sunt bolnaviori... Nici David nu s-a simtit bine in weekend (voma, temperatura) si nu a fost distactiv...

Madutza, cum merg pregatirile pentru bebe? Ai reusit sa aranjezi cum vroiai? si nu te obosi prea tare.

Va doresc o zi frumoasa si linistita.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb5f.lilypie.com/wA54m5.png)

http://iuliapp.wordpress.com/

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

am o stare....nici nu stiu cum sa o explic si cum sa povestesc. In primul rand in casa mea e o nebunie. nu stiu daca lucreaza vreuna din voi in sistemul bancar..barbati-miu e lider de sindicat la o ..mare banca si e in niste focuri de nu pot povestii. sunt in negocieri si inevitabil in declansare de conflict. in ultima vreme nu sta decat pe leptop, pe telefon si mai nou la Money channel. Deci, eu nu ma mai pot baza pe el. nu stiu cat mai dureaza negocierile astea dar daca e cum se preconizeaza si urmeaza greve si alte deastea, l-am pierdut pentru inca o luna...
astia doi baieti ai mei speculand momentul (cu tata inchis in camera lui) s-au transformat in niste draci.
o ultima veste este ca au chemat-o pe sor-mea de urgenta la Cluj pentru transplant. e a doua oara in trei uni cand o ia la fuga contracronometru spre clinica din cluj, in decembrie nu a fost sa fie. acum i-au spus iar sa fie pana maine la 4 dimineata acolo. poate ne ajuta Dumnezeu si se intoarce cu un rinichi nou... Nu stiu daca v-am povestit, are 33 de ani si face dializa de 3 ori pe saptamana (de mai bine de un an). De la diabet..au lasat-o rinichii. E pe lista de atseptare la bucuresti si cluj dar se pare ca cei de la cluj sunt mai seriosi. nu prea am vb eu despre asta dar am asa o stare...Oricum, maine pana la pranz aflam daca a avur noroc sau nu.
si colac peste pupaza eu sambata seara trebuie sa fac petrecere mare. Vine ziua mea, anul asta nu aveam nici un chef s afac nimic dar nu ma lasa prietenii. si decat sa-mi vina pe rand mai bine ii adun pe toti sambata acasa. Cipi nu ma poate ajuta cu nimic, copii ma pot incurca la maxim, sor-mea pleaca in lumea larga iar barbati-miu se pregateste sa intre in greva. Si amine ma duc si la scoala sa duc actele pentru inscriere si la gradinita m-au chemat la o sedinta ca deastea imi trebuie mie.
Madutza, am vrut s aincep cu tine si am luat-o invers. Sa va distrati in bucuresti si daca conduci cu grija nu cred ca e o problema mare ca nu e drumul foarte lung. sa nu fie gheata. mai rau cred ca e la intoarcere ca banuiesc ca va apuca noaptea. Nu ai pe nimeni care sa va duca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Vanesa Multa, multa sanatate surorii si tin pumnii sa fie compatibila de data asta cu donatorul. Stiu prin ce treci si tu sora ta, cumnatul meu era bolnav de rinichi. Tot la Cluj s-a operat, la prof. Lucan (parca). El din pacate a pierdut dupa 6 ani si rinichiul nou si s-a intors pe dializa. Deci multa sanatate.

Ioana pe burtica cu probleme, poate se mai linisteste.
Maduta Felicitari Anei. sa nu aiba emotii la spectacol.
Alus copiilor sa se faca bine. La noi parca nu este atat de rau cu cresele si gradinitele. Tot cu plocon se intra in ele, dar parca nici chiar din burtica.
Iulia lui David. Si la noi e inca frig si primavara inca nu da semne ca ar veni.


Si despre noi cate ceva. Biei a inceput sa i se miste primul dintisor. Dar este un motiv de pans in plus si de a prelungi mesele la nesfarsit, pentru ca o doare. Asta pe langa maseaua ce sta sa iasa.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

nici noi nu ne prea laudam... cosmin e iarasi racit, face febra de vreo 3 zile, mai mult noaptea, iar de ieri a inceput sa tuseasca.
n-am mai rezistat si l-am bagat pe antibiotic.
tot de noaptea trecuta a inceput si sora-sa, cu dureri in gat si febra peste noapte. n-am inchis un ochi toata noaptea, teceam de la unul la altul sa-i verific.
si bineinteles ca sotul meu e plecat in delegatie asa ca ma descurc si eu cum pot.

marti am fost si l-am inscris pe cosmin la scoala, gata are mama doi scolarei.

pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

sor-mea e compatibila cu donatorul si dintrun moment in altul trebuie sa intre in operatie. transplantul e dubllu: rinichi si pancreas...ufff Pancreasul daca e ok, rezolva diabetul, deci si starea rinichiului in timp, SI NU NUMAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

vanessa, ii tinem pumnii surorii tale sa fie bine, sa dea Dumnezeu sa fie o reusita totala transplanturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Vanessa, o pentru sora ta, sa fie totul bine. Doamne ajuta!

Albinutza, sanatate multa piticilor si felicitari pentru inscrierea la scoala.

Nico, sper sa-i cada dintisorul Biei usor si fara durere.

Va doresc o zi frumoasa.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb5f.lilypie.com/wA54m5.png)

http://iuliapp.wordpress.com/

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Vanesa, multa sanatate sorei tale! Ne gandim la voi sa mearga totul bine!

Albintza, felicitari ptr. inscrierea scolarelului! Sanatate multa nazdravanilor!!!!

Ioana, vazut de mult frumoasa familie! Tudor seamana cu tine, asa-i? Si-mi vine sa zic: na, sa vezi si tu cum e cu baiat! :) Ca cica baietii se nasc cu burtica "necoapta" si au mai multe problemute ca fetitele. La noi barem s-a potrivit. Pupici, sa treaca trepede!!!

Ai mei sunt in tara si as fi vrut sa comand niste carti, ptr. tata de fapt. Stiti vreo editura la care poti comanda si care au si preturile bune, sau reduceri? La polirom n-au carti faine.
Multumesc ptr. raspuns!
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

sunteti scumpe. a intrat in operatie pe la 17.15. nu-i face decat transplantul d erinichi. pentru pancreas trebuia sa indeplineasca donatorul niste conditii de varsta si nu mai stiu ce si nu a mers. oricum, ea era in primul rand pentry rinichi ca acolo e durerea. ACum cautam de urgenta cazare in cluj, un apartament sau garsoniera de inchiriat pentru 2-3 luni. sa stea mama ei acolo. Va scriu cand iese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Vanesa Doamne ajuta sa fie reuseasca transpaltul
Cred ca acum a iesit din opratie. Sa ne mai spui cum se simte. Stiai ca exista si Asociatia Transplantatilor? Se ajuta intre ei, mai ales cu medicamentele imunosupreare atunci cand nu se prea gasesc. Daca va avea vreodata probleme sa imi spui sa iti fac legatura cu o persoana din asociatie. Multa sanatate.

Albinuta Felicitari pentru cel de al doilea scolarel.
Vanesa Sa ai parte de tot ce iti doresti si petrecere frumoasa maine.
Irinusha Mai aveti hamsterul? Se mai joaca Cris cu el?
Ce fel de carti vrei sa cumperi? Acum ziarele Adevarul si Jurnalul National editeaza carti la un pret de 12 lei/buc. Ai putea intra eventual pe site-urile lor si sa vezi ce au editat pana acum. Au si librarii proprii deci se pot procura usor.
Iulia Multumesc. Mai dureaza putin pana va cade dintele. Probabil va trebui sa merg cu ea la stomatolog. E cam panicoasa cand vine vorba de tratamente acasa, se simte mai in siguranta la medic.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput