Puiuti de Sept-Oct 2011 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Aaaa, uitasem - pe 15 martie urmatoarea programare la eco morfologica de trimestrul 1.

Asteptam cu emotii intalnirea cu doctorul si ne rugam la doamne doamne sa fim sanatosi si intregi.

Oana 10+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neata fetelor.. la mine inca o zi de concediu..m-am trezit fara voce..

Eu am inceput sa fac poze la burtica, ieri in prima zi din sapt 13 primul blitz.. desi nu se vede nu stiu ce totusi am zis sa ma bucur mai tarziu de evolutie..om vedea cat ma va tine..

Noi avem programare in 8 martie, peste o sapt si de abia astept.. ma rog sa fie totul bine , bebita sa fie sanatos.. Va f oare prima eco morfologica?

Fetelor voi cand tusiti/stranutati simtiti dureri prin burta? mi-i se pare tare ciudat.. mai am dureri cateodata si ma panichez, desi sunt constienta ca uterul creste..

Camady ma bucur ca esti bine, pupici puiutului si insanatosire grabnica

13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Atentie, mare atentie ...avem titulatura noua!



Oana 10+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Seidana , morfologia de trimestru 1 se face cel mai bine in saptamana 12. Nu stiu daca merge si mai tarziu.

Si pe mine ma mai inteapa cateodata burtica la stranut.

Oana 10+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Buna dimineata la toate burticile! Fetelor sunt ff speriata, azi dimi mi-a curs o pata de sange, pentru prima data de cand am aflat ca sunt gravi. Miercuri ma duc la dr, dar parca nu mai am rabdare. Voi ati patit asa, la 7 saptamani?

Pupici

mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. tu cu vraciul .. ia zi ce sa iau maine sa nu mai fiu racita?

Am trecut de 12 sapt.. fui la medic la 10 si cateva zile.. lasa sa fie bebe sanatos..

Gorgy mai sunt fete cu sangerari, insa daca ai o relatie cat de cat cu dr gine da-i un telefon , explica-i ce ai patit si poate te cheama la urgenta.. Pana una alta, stai linistita
Eu la 7 s si ceva am avut ceva scurgere rosiatica, m-am dus de urgenta la medic.. insa nu a fost nici o pb.. insa cel mai bine e sa vb cu medicul

13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Cristina, la mine a fost rosu rosu, si nu am ce face pana miecuri ca nu am o relatie extraordinara cu dr mea, mi-am facut programare la Sanador. Sper sa nu fie nici o problema, am mai auzit de la fete ca au mai patit asa, dar stiu ca nu e normal, ca ceva se intampla.

mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Alta posibilitate de a merge la alt doctor nu ai? sau preferi sa nu schimbi dr...Important e sa te linistesti zic eu, Doamne Doamne are grija de toate si de toti bebeii

13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Oana.. tu cu vraciul .. ia zi ce sa iau maine sa nu mai fiu racita?

Am trecut de 12 sapt.. fui la medic la 10 si cateva zile.. lasa sa fie bebe sanatos..

Gorgy mai sunt fete cu sangerari, insa daca ai o relatie cat de cat cu dr gine da-i un telefon , explica-i ce ai patit si poate te cheama la urgenta.. Pana una alta, stai linistita
Eu la 7 s si ceva am avut ceva scurgere rosiatica, m-am dus de urgenta la medic.. insa nu a fost nici o pb.. insa cel mai bine e sa vb cu medicul

13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !


Grapefruit taiat in bucatele cu multa miere. Ceaiuri calde indulcite cu miere si amestecate cu zeama de lamaie (cate jumatate de lamaie la cana de ceai). Daca tusesti - sare incalzita pusa pe piept. Daca faci febra comprese reci pe ceafa si la plica genunchilui. Multa ceapa si usturoi!

Oana 10+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Alta posibilitate de a merge la alt doctor nu ai? sau preferi sa nu schimbi dr...Important e sa te linistesti zic eu, Doamne Doamne are grija de toate si de toti bebeii

13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !
O sa incerc sa stau linistita,pentru ca nu am ce face, nu am unde sa ma duc acum,o sa astept pana miercuri,sa vad daca e totul in regula. Multumesc mult ptr incurajare!

mamica

Mergi la inceput